Rıhtım Kamarası

Geçmiş olsun Hazal abla, önerin için de teşekkürler. :smiley:

2 Beğeni

Teşekkür ederim :slight_smile: Mangadan pişman olmayacaksın :slight_smile:

2 Beğeni

Geçmiş olsun @Firtinakiran. Valla genel anestezili bir ameliyata girmedim çok şükür, nasıl çıkardım bilmiyorum. :joy: Ya da ne düşünürdüm acaba… :thinking:

1 Beğeni

Teşekkür ederim Cankutcum :slight_smile:

1 Beğeni

Sel Yayıncılık’a yaptırım uygulanacak mı merak ediyorum. Yoksa hasır altı mı edilecek?

Geçmiş olsun :slight_smile: @Firtinakiran

1 Beğeni

Gecmiş olsun. Acil şifalar dilerim @Firtinakiran

1 Beğeni

Geçmiş olsun :smiley: @Firtinakiran

1 Beğeni

Selamlar bir konuda fikrinize ihtiyacım var.

Sizce seri kitaplar art arda mı okunmalı yoksa araya başka kitaplarda serpiştirilmeli mi?

Art arda okursak belki sıkabilir? öbür türlü de seriden kopma yaşanabilir? Açıkcası fikirlerinizi merak ediyorum.

2 Beğeni

Ben genelde seriden kopmamak için arka arkaya okumayı tercih ediyorum. Çoğu zaman bitmemiş serilerin çıkmış kitaplarını alıyorum, okumak için ise tüm kitapların çıkmasını bekliyorum.
Genelde farklı türleri bir arada okuyorum. Örneğin sabah kurgu dışı akşam kurgu okumak gibi, bu durum benim için tek bir türün getireceği sıkılmayı engelliyor

2 Beğeni

https://www.dunyahalleri.com/turkiyenin-kitap-ve-kutuphane-verileri-aciklandi/

Ben birbiri ardına okumaktan hoşlanmıyorum. Daha bu sabah Instagram’daki bir gönderime aynı meseleyi yazmıştım.

Ben o evreni özlemeyi sevenlerdenim. Haliyle serilerin kitaplarını alıyorum ama seriler bitene kadar okumaya başlamıyorum. Başladığımda da seriden seriye atlayarak okuyorum. Bir kitaptaki evreni özlediğimde ona dönüyorum. O ara işlerim yoğunlaştıysa ondan daha sakin bir seriye atlıyorum.

Bir de sanırım bir kerede hop diye bitmesinden hoşlanmıyorum.

5 Beğeni

Ben genellikle araya 4-5 kitap koyuyorum. Böylece o seriden sıkılmamış oluyorum. @Asli_Dagli hanımın yukarıda bahsettiği gibi ben de serinin evrenini özlemeyi sevenlerdenim. Hatta bir yazarın iki farklı kitabını arka arkaya okumamaya çalışıyorum çünkü yazarın tarzından sıkılıp ikinci kitaptan aldığım zevk azalabiliyor.

4 Beğeni

Mümkünse ben de ara koyarım. Hatta kesinlikle ara koyarım fakat bunu yapamadığım iki seri var: Yerdeniz ve Belgariad… Geriye kalanlarda paşa paşa araya kitaplar, aylar koyabiliyorum.

4 Beğeni

@Wind @narpal @savinien çok teşekkür ederim :slight_smile:

Hasta yatağımda kitaplar adına öyle bir şok yaşadım ki anlatamam. D&R’ı basasım var.

Polisiye delisi anneme Camilla Lackberg’in serisini önermiştim. Whatsapp mesajları olarak atıp serideki tüm kitapların isimlerini numaralı şekilde yazmıştım. Bir de demiştim ki Kitapyurdu’nda şu an tanesi 10 lira.

Annem ise internet ile uğraşmak istemediği için D&R’a gidip kitapları sormuş. Görevli demiş ki bu listeden sadece Yabancı var elimizde. Bu sırada kitapların her birinin yanında serideki kaçıncı kitap olduğu yazıyor. Ama Yabancı diye getirdiği Öznür Yıldırım’ın Yabancı: Şahmeran adlı Wattpad kitabı :expressionless:

Annem bu sırada yazarin adına tekrar bakmadığı için yerli polisiye yazarı herhalde diyor kendi kendine. Ve ben o kitabı hastanede gördüm. Cinlerim tepeme çıktı. Kağıt atığına atalım bunu, parası neyse ben ödeyeyim sana dedim.

Ya siz bunu benim anneme nasıl yaparsınız :expressionless: Hem bu nasıl cahillik.

14 Beğeni

Kızına kitap almaya gelen annelere karşı genel bir tutum galiba :roll_eyes:

İki üç sene önce mi, neydi; kadın, kızının istediği kitapları saydıkça “o yok, size şundan verelim,” karşılıkları alıyordu kitapçıdan :man_shrugging:

3 Beğeni

@Firtinakiran çok geçmiş olsun :slightly_smiling_face:

1 Beğeni

Geçmiş olsun @Firtinakiran, acil şifalar.

1 Beğeni

@mit , @Anita çok teşekkürler :slight_smile: Şifalı olduğu kadar kitaplı da olsun :smirk:

2 Beğeni

Sonra “tuketim cilgini” biz oluyoruz.

10 Beğeni