Rıhtım Kamarası

Adana’da Matrix etkinliği yapsak gelen olur mu acaba?

1 Beğeni

Matrix etkinliği nedir? Siyah gözlük takıp, uzun deri ceket mi giyeceksiniz?

11 Beğeni

Şöyle:

Mekan Şakirpaşa olacak, katılımcılar 5 kişilik gruplara ayrılacak. Herkes düşman taktiği uygulanacak. Elde dönerler ve çivili sopalar ile her grup düşman gruplardan kendi sokağını savunacak. Katılımcıların savunduğu sokakları ele geçiren ve ayakta kalan gruba Neo gözlüğü ve Neo ceketi hediye edilecek. Şakirpaşalılar olaya müdahil olmak isterlerse ki muhtemelen öyle olacak, etkinlik iptal edilip, arkamıza bakmadan kaçacağız.

8 Beğeni

Öyle bir şey varsa valla uçak biletimi alıp gelirim direkt.Cidden o nasıl senaryo öyle Tokusatsu senaryosu gibi :joy: :joy: :joy: :joy:

3 Beğeni

Bazı konularda yayınevi takıntım vardı ama an itibariyle, büyüklü, küçüklü hepsini geride bıraktım. Mesela karanlık kitaplıkta çıkan bir kitabın başka bir baskısı elimde vardı. Aaa, bu baskısı da çıkmış alayım diyordum, ama bu fiyatlardan sonra tatlı bir hayal olarak ardımda bıraktım. Birçok şeyi okuduğuma göre (çulsuz olduğumu da eklemek istiyorum) artık klasik takılmanın vakti zamanı geldi sanırım. Bir de modum iyice klasiklere kayıyor git gide, nedendir bilmiyorum. Kindle’ım ile ufka doğru yelken açıyoruz. :eyes: Yeni yıl için klasik önerileriniz varsa alırım. Gotik olursa daha iyi olur.

3 Beğeni

Sinemaya gitme etkinliği işte ya. :joy: Gözlüğü ceketi bulsak o filmi biz çekeriz. :joy:

3 Beğeni

@isos81 Dediğiniz gibi yapıp uzun deri ceket veyahut palto, siyah gözlük takıp toplu olarak girsek kötü mü olur? En kötü mafyatik bir gruba benzeriz. :grin:

buffalo

@SJack Adana değil ama İstanbul olmaz mı? :joy:

8 Beğeni

Ben bu fikri sevdim valla. Hatta başka filmler için de uygulanabilir.Mesela 3. Jurassic World filmi çıktığında dinazor kostümü ve maceracı kostümü giyelim.Yeni bir Power Rangers filmi gelirse renkli spendex giyelim… :joy_cat:

Bir bilgeye sormuşlar; “Efendim, mutluluğun sırrı nedir?”

“Cahille tartışmayacaksın evladım” demiş.

Soran zat “Ama efendim bu kadar basit olmaz ki” deyince, bilge “Haklısın evladım” demiş.

Kendim cahili olduğum konular illa ki vardır ama yukarıdaki metodolojinin mutluluğu arttırdığını test edip, onayladım. :slight_smile:

10 Beğeni

O kadar hızlı okursan olacağı buydu. Ben beş sene rahatım. Sonrasını sonra düşüneceğim.

1 Beğeni

Pişman mıyım? :thinking: Yo, değilim. Aklım hâlâ okuyamadıklarımda. :joy::sneezing_face: Fakat ben daha çok okumak istedikçe fiyatlar artıyor çıldırıyorum. Klasikler çok şükür daha uygun ama onlar da uçmaya başladı. Gidişat korkutucu. Beni kardeş edinebilirsin. Bir kedi gibi gezerim kütüphanende hiç sesim falan da çıkmaz. :cat: Bu arada gelecek sene E. T. A. Hoffman dayının külliyatından gideceğim. Bayağı ilgi çekici duruyorlar.

1 Beğeni

Sana kapım hep açık. İçeride güzel bir de oda var. Az biraz dağınık ama olsun. Klasikler konusunda benim evde sorun yaşarsın sadece. Pek klasik sevmediğimden bulaşmıyorum. :hugs: Yazın mutlaka bekliyorum ama çok sıcaklarda gelme. Fenalık geçiriyorum ben gerçek anlamda. Güneş alerjim var. Bir köşede bayılmak istemem. Daha müzeye gideceğiz falan. :joy:

Söyledim mi hatırlamıyorum ama dediğim müzeye gitme yolunu buldum. İzmir raylı sistemlerinden birisi (trene tren demeyen İzmir sorunsalı) Selçuk’a kadar gidiyormuş. Muhtemelen bir parça kaybolacağız ama kaybolmadan macera olmaz. Neyse, işte oradan Selçuk’a geçip doğa ana heykeline götüreceğim. Bir cadı ve müridi olarak saygılamızı sunup oradan yemek yemeye geçeriz. Bekliyorum kesinlikle. @Lezek de gelsin. Her macerada bir savaşçı ihtiyacı vardır.

2 Beğeni

:grin::grin: Yok zaten ben de Lezek’de var diye çoğu kitabı almıyorum. Ondan okuyacağım. Şu aralar daha çok klasik okuma nedenim bir de onunla alakalı. Uçmuş kaçmışlar zaten. Niye gidip tekrar alayım. Ama senin kitaplığın tam fantastik bir yer. Kesinlikle orada olmam lazım. İçim gidiyor her gördükçe. Ondan özelikle belirttim. :joy:

Aynen Lezek beyle beraber gelirsek iyi olur. Çok sıcak havalar cadıları mayıştırır. Cadılara uygun bir havada muhakkak uçarız efendim, hiç merak etmeyin. :face_with_hand_over_mouth: Dört gözle bekliyorum o günleri.

1 Beğeni

O kitaplık görünen yüzü. Bir de öteki yüzü var. :joy:

1 Beğeni

2000 ler dizilerine bir taktım da bu aralar yerli yabancı ve bir şey fark ettim ve sormak zorundayım. 2000 ler başı cidden sahilde erkeklerde beyaz atlet giyme modası var mıydı ya? :rofl:

@yavanna üniversitedeyken seninle sahaftan vakıf kitaplarını tanesi elli liradan bulmuştuk da sen aman yeniden basılacaklar zaten pahalı boşver demiştin.

2 Beğeni

Doğru demişim işte. %50 indirimle daha uyguna geliyor? ):

2 Beğeni

Sevda yüklü trenler…
image

İşte kuzu kuzu geldim…

Kız seni alan yaşadı, dertlerniiiii de boşadı…
image

Zaliiiiim. senin allahın yok mu! (Gri ama kirden)
image

Azar azar, kader bize ne yazaaaar…
image

Hakkını helaaal et, helaaal et ustam!
image

Şaiiiiriiiiiiiiiii eöööööeeeaaaaaaöööööö (Rockçı atleti beyaz olacak değil ya!)
image

Ateşini yolla bana…
image

Biiiiiiiiiiiir taaaaaaanem…
image

Binnaz seni cesur kadın, gördüüüüüüüüüüüüüüüüüüler
göööööööööööööööördüleeeer…
image

Beni unut düşme sakın peşime!

Gel otur bak sana ne anlatıcam!

6 Beğeni

Ben 2000’lerin başında Belek’te çalışırken sahilde beyaz tişört ve şort giyiyordum. :slight_smile: Atlet verseymiş otel keşke o daha iyiymiş. :slight_smile:

2 Beğeni

O zamanki elli lira da şimdi nereden baksan bi ikiyuz elli lira falan yapıyor zaten, iyi yaptık boşver xd