Rıhtım Kamarası

Evet aldım.

Yenilerin gelmesi Şubat’a kalacak diye iki ayrı sipariş yaptım.

2 Beğeni

Scotty kargo’da adres değişikliği yapan oldu mu? Farklı adres seçeneği var ama adresi girip sorgula mı diyeceğiz. Sorgula demek saçma geldi :smiley:

@Blackheart Benim açık ara en çok beğendiğim Karpatlar Şatosu oldu okuduklarımdan/dinlediklerimden. Ötekiler de hoş maceralar. İnanılmaz bir coğrafi bilgi ve coğrafi keşifler yoğunluğu var. Dr. Ox’un Bir Fantezisi (Toplum Deneyi) ve Buzlar Sfenksi de diğer sevdiklerim. Denizler Altında 20.000 Fersah da yoğun biyolojik bilgi içeriyor. Tercih sizin. Ayrıca Alfa tavsiye etmem. Başka bir yayınevi tercihi daha iyi olur.

2 Beğeni

Anladım. Bir kısmını İş Kültür’den almıştım zaten. Eksik olanları Alfa’dan alırım diye düşündüm ama sanırım şu durumda İş Kültür’ün basmasını beklemek en iyisi.

1 Beğeni

15 yıl önce falan hatırlıyorum yeşil Tuborg’u. Tadı harika idi. Sonra piyasadan çekildi. Üretim yeri İzmir. Ama ülkemizde yok. Kanada’da satılıyor. Ve 1.99 :slight_smile:

7 Beğeni

Diskdünya kronolojik olarak okunur diye bir kanaat var bende. Rincewind kitapları su gibi aktı ama bunda takılıp kaldım. Günde birkaç sayfa okuyunca dikkatim dağılıyor. Takıntılı biri olmasam bırakıp serilerden devam ederdim. Kronolojik okumasam çok şey fark eder mi?

3 Beğeni

Diskdünya’nın kendi içindeki serileri kendi kronolojisiyle okunduğunda sorun olmayacağını düşünüyorum. Aynı zamanda zaten kitapların hikayesi kendi içinde yaşanıp bittiği için bir oradan bir buradan okumanın okuma zevkini düşürmeyeceği kanısındayım.

2 Beğeni

Eşit Haklar herkese hitap edecek bir kitap değil. Kadın hak ve özgürlüklerini ve eşitlikten bahsettiği için biraz beğenilmiyor ama ben güzel noktalara değindiğini düşünüyorum. Bu kitap Havamumu Nine’yi tanımak için çok hoş bir kitap. Sonraki Cadı kitaplarında yabancılık çekmezsiniz ama elbette isteyen atlayabilir.

3 Beğeni

Konu olarak değil de yazım tarzı olarak içine almadı. Henüz 40 sayfa okumuştum. Söylediklerinizden sonra biraz sabredip ilerlemek istiyorum :books:

Minimal güzel kapaklar, instagramda dolanırken gördüm…

8 Beğeni

Ne güzel kar yağıyor ya :snowflake: Sonunda olması gerektiği gibi yağmayı başardı :snowman:

1 Beğeni

Özet

Kız kardeşim benim için kitaplık süsü yapmış. Gelin görün ki kitaplığım yok. Minik bir dolap için şimdilik ideal. İçi o kadar iyi olmuş ki, tek başıma böyle bir yerde kitap okumak isterdim. :slight_smile: Aramızda böyle üreten insanların olması çok güzel.

19 Beğeni

Meraklısına. Mustafa Akkad’ın hayatı…

3 Beğeni

Kedi evi gibi duruyor, çok hoş :joy:

1 Beğeni

Bazen o kadar güzel şeyler yapıyor ki, benim de parmak çocuk falan olup oralarda yaşayasım geliyor. Desteklemekten, heveslendirmekten öte bir şey yapamıyorum tabi. :grin:

1 Beğeni

3 kitap 10 birim. Yer British Columbia. Kafayı yemek üzereyim. :slight_smile:

4 Beğeni

image
E bizde de 5 kitap 10 birim. Hem de ne güzel akademik kitaplar :sweat_smile:

5 Beğeni

Hahaha eyvallah bak bu iyiydi cidden. :))

2 Beğeni

Öbür dünyayı tehlikeye atmamak için ilk fırsatta fotoğraf çektireyim.

sosyal medya kullanıcıları, ‘Bizimki sanki çatıda anten düzeltirken üşümüş’, 'Demek ki her yörenin Poseidon’u farklı… İspanya’nın Poseidon’u omega-3 bakımından zengin gıdalarla beslenmiş, bizimki de bol bol ekmek yemiş, hamurla beslenmiş" yorumları yaptı. Eleştirilere yanıt veren Kaya, "Bu arkadaşlar da iyi tartışsınlar, iyi araştırsınlar. Böyle güzel heykelle fotoğraf çektirmeden gidenler, öbür dünyada pek rahat edemezler" dedi.

4 Beğeni

Ne var anlamadım? Tam bir karadeniz uşağı…