Rıhtım Kamarası

Kendiliğinden gelişen bir durum oldu.

1 Beğeni

Son 1-2 ayda İş Kültür’e kendi siteleri üzerinden soru sorup, cevap alabilen oldu mu?

Kaer Morhen yolu yokuştur. Kılıçları tokuştur. Bize çok fazla oyun oynuyor diyen ya Blavikenlidir ya da Nilfgard etki ajanıdır.

2 Beğeni

Benden sana gelsin, yan masadan :slight_smile:

Altyazıları aç izlerken :wink:

3 Beğeni
6 Beğeni

İş yerimin olduğu çevredeki marketlerin hepsinde sıvı yağ tükenmiş. Sizin orda durumlar nedir Rıhtım Ailesi?

Millet un ve yağa saldırıyor.

2 Beğeni

En son kendi ekmeğimizi kendimiz yapıyorduk ne oldu o iş?

Ayçiçek yağını alıp bir köşeye koymakta fayda var. En fazla dışa bağımlı olduğumuz ürünlerin başında ayçiçek yağı geliyor ve ayçiçek yağını en çok ithal ettiğimiz iki ülke Ukrayna ve Rusya. Bugün ayçiçek yağı zamlanıyor, pahalıya alıyor olabiliriz ama büyük ihtimalle ilerde hiç alamayacağız. Dün kanola, mısır ve soya yağı gibi alternatifler için gümrük vergisi sıfırlandı. Görünen köy kılavuz istemez.

Gram akıllanmayıp hala suçlu olarak zincir marketlerin fırsatçılığının ve vatandaşın stokçuluğunun öne sürülmesi daha da beter bir seviyeye geleceğimizi gün gibi gösteriyor. Şunu da şuraya iliştireyim. Aklı başında biri açık açık anlatmış sağolsun.

Bu virüs kaynaklı değil. Kendimiz üretmeyip dışarıdan aldığımız için her şeyi ( Bunlar ağırlıklı Ukrayna’dan geliyormuş) ve Rusya yolu kapattığı için mallar buraya ulaşmıyor.

2 Beğeni

A101’de ayçiçek yağı rafını tam anlamıyla boşaltıp alan birini gördüm bugün. Şimdiden stoklamaya başladıysa millet işimiz zor.

Bence o marketin yakınıdır. Yoksa öyle bir şeye küşteriler bile izin vermez diye düşünüyorum.

Bizim evin önündekine gittim sabah. Orada da yoktu. Sadece rafa koyacak kadar geliyor, stok yapınca ceza yazıyorlar, akşama yine gelecek dediler.

Umarım, zamanında yakın bir tanıdığım marketlerdeki indirimli ürünleri toplu alıp gıda çarşısındaki toptancılara satardı. Market müdürüyle muhabbet (ya da çorba) toplu alım sıkıntı olmuyordu. Biz müsteriler olaeak cıkcıkladık sadece. :slight_smile:
@Howl uyutmaya çalışıyorlar gibi. Benim örnek 2 market arabası doldurmuştu.
Bir ihtimal ufak lokanta sahibi falan olabilir tabi.

Karaborsadan Yüzyılın En İyi Bilimkurgu Öykülerini alamadık belki ama 5 litre ayçiçeği yağı alacak gibiyiz.

1 Beğeni

Kedimiz için üriner diyet mama bulamadık, veterinerlerin hepsi ağız birliği etmişçesine “Ukrayna’dan geliyordu” dedi. Net üzerinde satılanlar çok kalitesiz. Royal Canin ya da Advance bulabilseydik çok iyi olacaktı. Birkaç veterinere numaramızı bıraktık, gelince haber vereceklermiş. Normal kısırlaştırılmış mama aldık şu an için; zaten son sonuçları da güzel çıkmıştı, yine de dikkat ve özenli bakım isteyen bir rahatsızlık bu.

2 Beğeni

Geçmiş olsun. Biz de 6 ay kullandık üriner mama. 2 aydır da normal kısırlaştırılmış mamaya döndük. Şuan iyi sıpa.

2 Beğeni

Teşekkür ederiz, size de geçmiş olsun. Sizin kısa sürmüş ne güzel. Biz 1,5 senedir kullanıyoruz. Operasyon geçirdik çünkü. Şimdi ikisini karıştırıp kullanın dediler. Tamamen kesmediler ürineri.

2 Beğeni

Yunus ve Bim’e baktım senin yazıyı okuduktan sonra. İkisinde de kalmamış. :slight_smile:

1 saat önce Carrefour da 1 tane almaya izin veriyorlardı. Zaten çok az kalmıştı.

Kemal Sunal filmlerinde izleyip yaşamadığımız ne kaldı merak ediyorum. Doğalgaz yaygınlaştığı için tüp kuyruğu pek görmeyebiliriz sadece.

2 Beğeni