Rıhtım Kamarası

Selahattin Enis okuma hazırlıkları :slight_smile:

Kitaplığımda olmayan kitapları için de fiyat nedeniyle Kapra yayınlarını tercih ettim.

İthaki’de bir öykü kitabı basmış ama kitapta hangi öyküleri var, tefrika öyküleri mi bir araya toplamışlar bilmiyorum.

6 Beğeni

Bu konuyla alakalı bir başlık varsa bulamadım ama bir sorum olacaktı. Kardeşim seneye TYT ve AYT’ye girecek. Test kitabı ve konu anlatımlı kitap almaya başlayacağız yavaş yavaş. Bilen varsa yayın önerisi rica edecektim. Kendisi normalde benim gibi dilci ama dijital çizimle ilgileniyor bir süredir. Çizim tableti falan edinmişti, kendi imkanlarıyla geliştirmeye çalışıyor kendini. Üniversitede de animasyon bölümü ya da buna benzer bir bölüm istiyor, o yüzden AYT’ye sözelden girecek. Yani hem TYT hem de AYT sözel için (Türk Edebiyatı, Tarih, Coğrafya) kaynak önerilerinizi bekliyorum. :slight_smile:

Benim zamanımda YGS için iyi kaynakları takip ediyordum ama aradan zaman geçince artık bilemiyorum hangisi iyi, hangisi kötü. LYS’ye İngilizceden girdiğim için AYT konusunda hiç bilgim yok zaten. :joy:

Yardımcı olabileceklere şimdiden teşekkür ediyorum. :blush:

1 Beğeni

Yeniden tayfa olmuşum. Ödül falan bi’şey yok mu ya :joy: Kuru kuru sadece tayfa mı oluyoruz? :slightly_smiling_face:

2 Beğeni

Olmaz mı, al bakalım :medal_sports:

:smiley:

1 Beğeni

Ödül olarak 3-5 nöbeti yazmıyoruz ilk hafta ama siz yine de gecikmeden malzemeciden kova ve paspasları alıp, güverteye gelin.

3 Beğeni

Yaanii idare ederim artık.

@alper ne umdum, ne buldum. Ben hiç gelmeyeyim güverteye :neutral_face:

2 Beğeni

:slight_smile:
Tıpkı askerlik gibi tayfalığın da ilk görevi mıntıka temizliğidir. Görevden kaçan olursa deniz otu yolmaya yolluyoruz.

1 Beğeni

Kuru kuru olmaz tabii ki. Tayfa olanlar eskilere 1 kg. fıstıklı Hacı Baba baklavası alıyor. :slight_smile:

1 Beğeni

Arkadaşlar bu ayın Öykü Seçkisi’ni görebiliyor musunuz? Bende sadece görseli gözüküyor fakat kendisine tıklanmıyor. Henüz gelmedi mi yoksa sistemsel bir hata mı var acaba?

Geri kalan Wattpad kitapları için de aynı temenniyi diliyorum. Ama zor…

3 Beğeni

@alper @isos81 ben kalayım ya yine eski yerimde. Böyle iyi gibi sanki :joy:

1 Beğeni

Limit AYT edebiyat ve TYT Türkçe için en iyi kaynak bence. 3D’yi de TYT matematik ve AYT tarih için öneririm. Benim edebiyatım, coğrafyam ve tarihim iyi olduğu için oraya pek çalışmıyorum, oradan çok öneri yapamam. TYT matematik için Üç Dört Beş de iyidir. Umarım faydalı olabilmişimdir. :slightly_smiling_face:

3 Beğeni

:slight_smile:

Hadi tamam iki kutu pişmaniyeye bağlayalım. Çaylar da @isos81 'dan.

1 Beğeni

Kurtuluş yok gibi. Neyse güverte temizlemeden iyidir pişmaniye :joy:

1 Beğeni

Çaylar senden, tostlar benden. Tatlılar da @Kaan_Usengul’den. :slight_smile:

2 Beğeni

Video koyacaktım aslında ama telefondan beceremiyorum, akşama koyarım artık :melting_face:

1 Beğeni

Aynı şey bazı tv dizileri ve kadın kuşağı programları içinde yapılsa ya :thinking:

Ülkecek bir nebze de olsa rahat ederiz. :raised_hands: Saçma sapan şeyler hayatımızın olmazsa olmazı gibi görünmeye başladı. Kitap okumak bu değil, iletişim sektörü de bunlar değil. Ama baş tacı yapılmış haldeler, çok garip.

1 Beğeni

Sevmediğim durum bu. Kitap uygunsuzsa tamam kısıtla tabi sıkıntı yok ama aynı şeyin daha beterleri televizyonda ama onlara bir şey uygulanmıyor. Hatta kitaptan çok daha fazla kişiye ulaşıyor.

Keşke kaldırılsalar :pray:

1 Beğeni

Önerileriniz için çok teşekkür ediyorum, yararlı oldu. :slightly_smiling_face:

2 Beğeni