Rıhtım Kamarası

Bu aralar aşırı yoğunum, paylaşıldı ise kusura bakmayın.

3 Beğeni

Bu ay iptal edecektik Netflix’i, zamanlama güzel oldu. İçerikleri zaten pek iyi değil, nadiren beğendiğimiz yapım oluyordu. Her yapımda içeriğe uymasa da belli şeylerin üstüne basmaları sıkmıştı iyice.

1 Beğeni
2 Beğeni

Sonuna Bey koysaymış iyiymiş. Bu tür yerlerin bu tarz şeylere dikkat etmesi lazım aslında.

1 Beğeni

Takip etmiyorum hesabı ama muhtemelen tweet’in sonunda olan isim tweet’i yazan sosyal medya çalışanının ismidir. Kurumsal hesaplarda birden fazla sosyal medya çalışanı varsa olumsuz durumlar için bir önlem olarak yazılıyor.

Düzenleme: Şimdi gördüm, dediğimle alakası yok, cevap olarak yazılmış.

1 Beğeni

Berk adlı kişi 80 lira fiyat nedir diye sormuş. Netflix böyle bir cevap vermiş. Yani müşteriyle senli benliler gibi durumlar hoş olmuyor. siyahgencl olan kişi Berk. Gerçi @sultiderler o yüzden paylaşmamış olabilir ama o tür hitaba takıldım ben :grinning:

2 Beğeni

Stremio tavsiye ederim. Netflix ve Amazon aboneliğim var ama ne nerede diye araştırana kadar Stremio’dan açmak kolayıma geliyor.

2 Beğeni

Yüksek kalitede işler ifadesi bana komik geldi. Platformu bir kere bile satın almadım fakat yayımladığı çoğu işi takip ettim. Bahsettiği çeşitliliğin ve yüksek kalitenin olmadığını düşünüyorum. Tabii bu öznel bir durum herkesin beklentisi aynı değil.
Ücretin artmasını insanlar elbette garipseyecek, bu yanıt bana komik ve gereksiz geldi.

2 Beğeni

Twit başından sonuna kadar saçmalıklar barındırdığı için paylaşmak istedim. Yaptıkları zam çok fazla ve mantıksız, üstelik hareketleri de tripli… :slightly_smiling_face:

4 Beğeni

Yayınlandıktan 2 saat sonra sen paylaşmışsın hocam sıkıntı yok . :smile:

1 Beğeni

Sürekli aktif olarak kullanmasam da uzun bir süredir üyesiyim. Öyle çok kaliteli içerikler yok. Kore dizileriyle doldurmuşlar ortamı. Şu yeni İngiliz dönem dizisi mi ne… berbat bir yapımdı. Birinci sezonu bitiremedim bile. Siyahi İngiltere Kraliçesi yersiz olmuş. Üstüne düştükleri şeyler insanı sadece sinir ediyor. Downton Abbey de bir dönem dizisi… Arada ise yüz binlerce fark var. Irkçılığı yapan zamflix… Bu fiyatlarla da Türkiye’ye ırkçılık yapıyor ayrıca🙂

3 Beğeni

Drat the chicken-scratchin’ luck!! It’s my own blamed fault!! When will I ever learn to stop under-estimating my opponents??!

Bu cümleyi çevirebilir misiniz? Google çeviriden anlamsız bir cümle çıkıyor. Yardımcı olur musunuz?

Google çeviri:

Tavuk tırmalama şansını çek!! Bu benim kendi suçum!! Rakiplerimi küçümsemekten vazgeçmeyi ne zaman öğreneceğim??!

Aslında mantıksız değil bizim para birimimizin çok bir değeri kalmadığı için bunları yaşıyoruz Amerika’da standard paket 15 dolar iken bizde son zamdan sonra 58tl (4 dolar) civarına geldi. Ne yazık ki ileride daha fazlasını da göreceğiz sanırım.

Bunun farkındayım tabii ki :blush: Ama ben mantıksız bulmaya devam edeceğim. Kabullenmek yerine üyeliğimi sonlandırmayı tercih ederim. Tepkilere bakılırsa çok fazla üye kaybedecek :slightly_smiling_face: Yaptığı zamın da hiçbir değeri kalmayacak…

2 Beğeni

Orası size kalmış. :slight_smile: Ben bu tür zamların artık normal olduğunu belirtmek istedim kabul etsek de etmesekde. Umarım düzelir bu durumlar yoksa işin sonu hiçbirimiz için iyi değil.

1 Beğeni

@sultiderler
İçerik ve kalite konusu katılıyorum Lakin;
Yaptıkları zam mantıksız değil. İnsanlar unutuyor ve maalesef hesap yanılgısına düşüyorlar.
Yaptıkları zam işi bilince mantıksız ve oransız değil.
Ya düşünsene 5 TL tavuk döner ayran 28 TL ye geldi 2 yılda, 4 katından fazla.

Firmalar bu artışlardan kacamazlar. Bunların personel maaliyetleri var, dağıtım maliyetleri var, devletin RTÜK gibi saçma sapan adamların yönetimde kestiği cezalar var. Var oğlu var. O yüzden ben Pidecisinden Netflixe, Şok marketinden Pazarciya kadar kimseyi suçlamıyorum. Mesela Netflix de artış haksız da,hizmet sektörü olan kreş / bakıcı fiyatlarındaki artış çok mu adil :slight_smile: ( çocuğu , hastası olanlara sor birgün 5 saat dinlersin)
Artık serbest piyasa yaklaşımını savunamiyorum bile. ( İsteyen istediği fiyatı çeker kimseye zorla değil)

Hep aynı ortami yaratıp sonra sürü psikolojisi oluşturuyorlar. Patates soğanla başladı, her zaman suçlu Ca Hu Pi sonra da üretici, dağıtıcı, satıcı…

Kabullenmemek ok ama mantıksız değil…

1 Beğeni

5 saat değil de 5 saniyede özet geçeyim.

İlk kayıt 2800 tl idi, birkaç ay sonra KDV indirimi ile 2600e indi. Ertesi yıl 3000e anlaştık. Ocakta mecburi ara zam ile 3500 oldu. Eylülde de 4500 olacak.

3 Beğeni

Hiçbir artış, zam adil değil ki zaten, zamflix adil olsun :slightly_smiling_face:

Zammın zamanlaması manidar :slight_smile: Disney Plus’ın fiyatları açıklandıktan hemen sonra yaptılar zammı. Sanırım abonelerinin alışkanlıklarına güveniyorlar ve bütçede daha fazla alan kaplayarak insanların başka yeni bir abonelik satın al(a)maması stratejisini düşünmüş olabilirler. Amerika’da da Disney+ ile Netflix arasında buna benzer fiyat oranı var.

Ezilmiş, dışlanmış ama herkesten daha güçlü kalabilmeyi başarmış gay ve lezbiyen zenciler olmazsa olmazımdır. Gün içinde boynu bükük lgbtli görmezsem gözüme uyku girmiyor. 500 TL’de olsa vereceğim mecbur.

7 Beğeni