Rıhtım Kamarası

Soğuk bir şeyler içebilirsin, iyi gelir.
Geçen yaz bir gece çok bunalmış ve buz dolabında uyumayı düşünmüştüm gerçi. :joy: :joy: :joy: Anlayabiliyorum o yüzden.

Dondurma yedim, vişne suyu içtim ammaaa olmuyor. :sob: Buzdolabını odaya taşıyıp kapağı aç. :joy: Sonrasında oluşacak sorunlar senin problemin ama.

1 Beğeni

Yakınlarda kolonya varsa yüzüne sürebilirsin, ben öyle yapıyorum.
Hah, ne ben buz dolabını taşıyacak kadar güçlüyüm ne de odam onu alacak kadar büyük. :joy: Gerek yok o yüzden. :smiley:

1 Beğeni

Paylaşabilirsiniz ama başına Türkçe bir not koyarsanız bizler için iyi olur. Yanlışlıkla spam sanıp silebiliriz yoksa. :smiley:

Dolabımda bezelye olduğunu nereden biliyorsun? :smiley:

1 Beğeni

A-ha! Derin dondurucum yok. Buzdolabı yetiyor. Gerisi %50 doğru ama asıl mesele bezelye delisi olmamda.:rofl:

1 Beğeni

Et torbası deseydin tökezlerdin, yoktu çünkü. :smiley: Fazla etçil değilim o sebeple etle aram da pek yok. :slight_smile: İstediğim zaman da alabilecek olduğumdan başkalarının değerlendirmesini daha doğru buluyorum. Bu sebeple kabul etmiyordum. Veee sanırım birkaç gün sonra 8 sene olmuş olacak ama derin dondurucu almayı düşünmüyoruz. :slight_smile: İki kişiyiz gayet yetiyor buzdolabı. :rofl: Annemlerde otuz küsür senedir evli ama onlarda da yok. Sanırım derindonrucu kültürümüz yok. :smiley:

2 Beğeni

İyi dediniz. Öyle yapayım en iyisi. Tavsiyeniz için teşekkür ederim. :slight_smile:

Bu arada benim de tek yaşarken küçük bir buzdolabım vardı sadece. Malzemelerimi günlük alıp günlük yemek yaptığım için de derin dondurucu kullanmıyordum. Ama işten çıkarıldığımdan beri bizimkilerle yaşıyorum. Ve burda sadece buzdolabının derin dondurucusu yetmemiş, bir de arka odaya yalnızca derin dondurucu olan bir dolap alıp koymuşlar. İçinde söz ettiğiniz gibi bezelye ve et başı çekmek üzere her şey var :smiley:

Niye beni hedef gösteriyorsun, tartışmanın içerisine sokuyorsun ya? Linç edilip boğazımı mı kessinler benim? Bunu mu istiyorsun?

:@

1 Beğeni

Konulara başka açılardan bakan biri olarak görüyorum seni, o yüzden. Seviyeli tartışmalar gibisi yoktur. İki taraf da kazandığı sürece tabii ki.

Ek: “Yansınlar.” konusunda özür diliyorum. Bir anlık sinirimden kaynaklandı. Normalde öyle biri değilimdir.

Kafka fanboyu iseniz tartışırım yoksa muhatap olma gereği bile duymam Kafka fanboyu olmayan insanlarla.

1 Beğeni

“Böcük”, en sevdiğim romanıdır.

2 Beğeni

Prof. Dr. Kafka mesela öjeni konusunda der ki; Dünya tarihin en güçlü, en dayanıklı böceği olan hamamböceğiyle insanları üreme kültürüne alıp çiftleştirelim ve daha iyi genler yaratalım der.

2 Beğeni

Böcüklü romanı bende seviyorum, şatoda yaşıyordu ve onu Amerika’da babası dava etmişti milenaya mektup yazdığı için.

3 Beğeni

Bir ara doping hafıza vardı, hala var mı bilmiyorum, sayenizde eserleri ezberledim :sweat_smile:.

1 Beğeni

Sizce tembellik, mücadele edilmesi gereken bir durum mudur yoksa kabullenilmesi gereken bir kişilik özelliği midir?

Muhtemelen çağımızın en yaygın ve tehlikeli hastalığıdır diyerek kendi cevabımı vereyim.

Hristiyanlıkta 7 büyük günahtan biridir ayrıca.

Ben hayatımda gördüğüm en tembel ve en beceriksiz kişiyimdir. Abartmadan söylüyorum. Üstüme birini görmedim, duymadım. Garfield tarzı. Ama hayat 30 yaşına kadar gayet güzel gitti. Tek üzüntüm tembellik yüzünden gençliğimde çok pişmanlık duyduğum şeyler oldu ama şimdi düşününce amaan kim uğraşıcak. :slight_smile:

1 Beğeni

Tembellik haktır. O dini seslenişler bedensel yorgunluk sizi düşünemeyecek hale getirsin diye. Telefondan uzun uzun zor oluyor ama bugün 8 saat iş günü bile fazladır. İnsanı özgürleştirecek olan çalışma değil boş zamandır.

Telefondan zor oluyor. Tam yazamıyırum. kitap önereyim.

7 Beğeni

8 saat çok fazla. Aşırı fazla. İnsan kendine, sevdiklerine hiçbirşeye SAĞLIKLI zaman bulamıyor. Bugün çok zengin bir adamin oğlu olsam ya da kızı hiç düşünmem çalışmazdım. 3 kuruşa kölelik hizmeti veriyoruz. Hak arayınca da işsiz insanlar örnek gösteriliyor. Mesela bu 9 gün bayram tatilinde tek planım evde yatmak. Kızımla oynamak.

3 Beğeni

Bende sizin gibi düşünüyorum çalışma hayatı uzun iş saatleri insanı köleleştiriyor. Modern iş hayatı makineleşmeyle daha az iş saatleri için uygun, gelişmiş ülkeler 4,5 -5 saat iş günü ve vatandaşlık maaşı konuşuyor. Belki bizim için erken ama gelecek daha az iş günü gibi gözüküyor

2 Beğeni