Rıhtım Kamarası

(Ezgi ) #1481

Bizim üniversite önünde geçen yıl bir tane vardı ama ilgilenmiyorum deyince ısrar etmemişti. Gerçi iki dakika köşedeki x bankaya gidip bakın diyemeyeceği için ısrar etmemiş de olabilir şüphelendim şimdi :joy:

Önemli bir konuya değinmişsiniz. Yürürken en az iki üç kişi bu şekilde durdurup epilasyon yapmayı düşünüp düşünmediğimizi soruyor. Tabi ki rahatsızlık verici bir durum…

(bilge) #1483

Bir de “hayır istemiyorum” dediğin zaman “ben de öğrenciyim, içeriye 5 dakika sorup çıkacaksın ben de paramı alıp akşam yemeğimi yiyeceğim” falan diye direten tipler var. İnsanları kırmak istemiyorum nazikçe reddediyorum lakin ajitasyon falan yaptıkları zaman da kendimi kötü hissediyorum anlık. Rahatsız edici.

İlginç bir reklam, bu bir işaret mi :smile:

Haber güzel,kurum ve kuruluşların bu tarz durumları etkinliklere dönüştürmesi güzel.

Diğer yandan elinde olan kitap da biraz manidar mı olmuş denk mi gelmiş… Neyse Müslüm babanın da dediği gibi “İnsan Ol” :slight_smile:

‘Çiçek değil kitap gönderin’ diyen İzmir Belediye Başkanı Soyer’in çağrısı kampanyaya dönüştü, 10 bin kitap toplandı

(Gülçin Akın) #1486

@Bunn-Y Çok güzel bir yazı olmuş. Hem Geekyapar’da yorum yapma imkânı olmadığından hem de belki burada da görüp okumak isteyenler olur diye paylaşmak istedim.

(Damla Göl) #1487

O kadar hoşuma gitti ki bu haber, şu fotoğrafı gerçekten arka plan yapasım var. :slight_smile: Çok ince, çok zarif, çok gerçekçi bir düşünce. Ayrıca sırtlarından tanıdığım bazı kitapların orada olması da beni çok mutlu etti. Bütün ülkenin israf dolu harcamalarla değil bu zarafetle yönetileceği günleri hayal ediyorum.

(Boş İnsan) #1488

Beğenmenize çok sevindim efenim, teşekkür ederim ayrıca :blush:

(Doğan Can Urul) #1489

@Bunn-Y

Can yayınlarının gotik serisini okuyan var mı? Kesssinlikle alınmalı muhteşem eserler mi var?

Aytunç Altındal okuyan oldu mu hiç? Okuyan varsa kitapları konusunda fikir alabilir miyim.

(Batuhan Barutcu) #1492

Selam
En iyi bilimkurgu kitapları sizce hangileri

Bilimkurgu sayılır mı bilmem ama Metro serisini severek okumuştum. Yeniden okuma planım var.

Metro 2033’ü oynarken aslında oyunun aynı adlı bir seriden yola çıkılarak yapıldığını öğrenmiştim. Tabii ki tahmin ettiğim gibi oldu: Oyun ve kitap birbirini pek takip etmiyor. Mesela Metro:Exodus’ta Artyom, eşi Anna ve eşinin babası Miller liderliğinde bir göreve çıkıyor. Metro 2035’te sanırsam böyle bir olaya denk gelmedim. Ayrıca kitabın sonu da bu görevin olamayacağını bir şekilde gösteriyor. Yanlış hatırlıyor olabilirim.

Yine de şans verilebilir. Seriyle ilgili tek sıkıntım Rusça isimler ve ağır işleyen kurgu oldu.

(∆) #1494

Silo serisini okuyan var mı? Tavsiye eder misiniz? Tür olarak nasıl bir kitap?

(Hakan Tunç) #1495

@mit’in zamanında hazırladığı incelemeleri buraya bırakayım:

(∆) #1496

Teşekkürler Hocam :slight_smile:

Ben okudum @Vulcan akıcı anlatımı olan bir seri. Ben anlatımı, hikayeyi sevmiştim. Kitapta olan bir çok sahneyi hala çok canlı anımsıyorum , tavsiye ederim.

(∆) #1498

Teşekkürler, Hocam. Okuma listeme ekledim. Goodreads puanı da oldukça yüksek, sanırım çok popüler olmamış kaliteli bir eser.

(Hiçliğin bekçisi…) #1499

Pazar günü de kargo geliyormuş. Bir yaşıma daha girdim. :sweat_smile: Bu sene çok yaşlandım yav… :thinking:

(Doğan Can Urul) #1500

HepsiExpress ve bazı özel kurye sistemli kargolar Pazar günü de çalışıyorlar. İlk karşılaştığımda ben de çok şaşırmıştım. Kargocuyu içeri buyur edip çay-kahve ısmarlayasım falan gelmişti neredeyse. Sanırım adamın karşısına pazar günü kombinimle pijama terlik çıkınca biraz garip hissetmiştim kendimi.