Rıhtım Kamarası

Mars’a isimlerini mi göndermişler. Ben de göndereyim, ben gidemiyorum bari adım gitsin :slight_smile:

(Mustafa Yıldız) #1514

Başvuruların 1/3’ünün Türkiye’den yapılmış olması.

(m) #1515

Tüm gün sosyal medyada bunlarla karşılaştım ama bakmaya fırsatım olmadı. Olay nedir :grinning:

(Mustafa Yıldız) #1516

Nasa 2020’de marsa gidecek aracın çiplerine kayıt yaptıranların adlarını yazacakmış. İsminiz uzaya çıksın diyor kısaca. Başka hiçbir şey yok. Bir de insanların mailöerini topluyorlar işte :joy:

(Hiçliğin bekçisi…) #1517

Ülkede 1 milyon kişinin Mars ile ilgilenmesi de ayrı dikkat çekici olmamış mı? Benim için şaşırtıcı.

Bence mesele mail toplamak değil, konuyu gündemde tutmak, kamuoyu oluşturmak, kongrenin desteğini sürdürmesini sağlamak.

(Mustafa Yıldız) #1519

Orası gerçekten ilginç evet. Bunu direkt kaçıp gitme dürtüsüne bağlayanlar da var ama bu kadar insan NASA napıyor diye takip ediyor ve bununla ilgili birşey görünce tıklıyor.

Haklısınız. Zaten espri amaçlı yazmıştım onu. Nasa mail toplamak istese facebook’tan satın alır zaten onu. Tekonoji çağında sadece reklamcılara bi süri para vermek yerine böyle tanıtımlar yapması çok doğal zaten.

(m) #1520

Gün geçmiyor ki enteresan olaylar yaşanmadan :joy:

@AeroKnight Emre forumdan ayrıldı mı? Kaç gündür gözükmüyor

(Hiçliğin bekçisi…) #1522

Öyle görünüyor. Ben de kontrol ediyorum arada ama ses yok.

“Veda” başlığı açmamız iyi olabilir. Kimse kendisi hakkında açıklama yapmak zorunda değil tabii ki ama hiç değilse o veda eden kişinin burada bir parça da olsa yakın olduğu insanların içi rahat olur. İnternette bulunan biri habersiz ortalıktan yok olunca sanki o ölmüş gibi hissediyorum. Tatsız bir duygu.

(Pelin ) #1524

Rıhtım’a son girdiği tarihte mesaj yoluyla Schopenhauer üzerine konuştuk, en son bir link atmıştım ve bunu okuyup bana tekrar yazacağını söylemişti. Yani @AugusteDupin gibi foruma veda edecek gibi görünmüyordu. Bu yüzden ben de merak ediyorum şu an ne yaptığını. Umarım bilerek girmiyordur, ya da en azından bir sorunu yoktur.

(Hiçliğin bekçisi…) #1525

Sınava hazırlanıyordu. Belki sınavlar filan yaklaşmıştır ona ağırlık vermek istiyordur. Kötü bir şey olmuş olmasın da gelir mutlaka.

@Vector Aynı sorun bende de var. Bir müsait ara böyle bir başlık açabilirim.

Düzenleme: @Vector Başlık açıldı.

Belki bir bilen vardır diye soruyorum. The Walking Dead çizgi romanın devamı neden gelmiyor. @Husey senin haberin vardır belki

(Hüseyin gök) #1527

En son 26 çıkmış.Sayılar çok yakın belki yayıncı firma belli bir tarih vermiştir baskı için.Malum türkiyede yayınlar 1-2yıl geriden gelmek zorunda benim öğrendiğim ama 27 yakında çıkar gibi.

Epey uzun zamandır bekliyorum 27. kitabı, forumda konusu da olmadı, okuyan yok herhalde.

(Hüseyin gök) #1529

Istersen Türkçe dijitallar var nette.Türkiyede devam baskısı beklemek çok iğrenç bir olay bence.Okuyucuya değer verilmiyor.

Mesaj gönderemedim, ama sen gönderebiliyorsan, iletirsen bakayım onlara.

(Bora Tuna) #1531

Sadece TWD değil, Marmara Çizgi’nin bastığı diğer Image çizgi romanları da çok uzun süredir gelmiyor. Saga, Chew, Periler Ülkesi serileri devam etmedi ne zamandır. Sanırım Image ile ilgili bir sorun var.

Bu biraz kötü bir haber gibi. Yayınevi sıkıntısı nedeniyle TDW yarım kalmış seri olabilir.