Rıhtım Kamarası

ben serbest olan insanları kastettim…akşam istediği saatte yatıp, istediği saatte kalkabilenler anlamında.
Ben memurum o yüzden hasretim böyle bir hayata…yoksa kötü anlamda değildi…hepsi benim için önemli insanlar. :blush:

3 Beğeni

Kitaplarım bu kadar değil elimdeki resimler bu kadar…fantastik vs olanlar ayrı yerde…

11 Beğeni

Kitaplığınız çok güzelmiş. Yerleşim ölçüler tam olduğuna göre kendiniz yaptırdınız galiba.

Hary Potter ciltlerini görünce internetten aradım çok güzel kitaplarmış. Filmin çekildiği mekanlar, kıyafetler vs mi anlatıyor.

1 Beğeni

Evet evi alınca eski kitaplıklardan kurtuldum…altta ki dolaplarda mangalar ve çizgi kitaplar falan var…sığamıyorum hala…arka oda da doldu…evde kavga dövüş (eşimle) kitaplık işgali peşindeyim…
harry potter ları amazon usa dan almıştım…burada da türkçesi basılıyor şu an…tabii böylesi değil …
bizde aslına uygun olmuyor maalesef…içinde filmlere ait her şey var…yerler kıyafetler yaratıklar vs…

4 Beğeni

Kitapyurdu’nda 161 TL’lik sepet yaptım. 150 TL ve üzerine Scotty kargo seçeneği ücretsiz gözüküyor. Ödeme yerine gelince 7,90 TL kargo ücreti ekleniyor. Nedenini bilen var mı? Alışverişi tamamladığımda eklenen kargo ücreti hesabıma geri mi yatırılır yoksa kargo ücretini alırlar mı?

1 Beğeni

75 TL -175 TL arası 7.90
175 TL üzeri kargo ücretsiz

Yakınlarda teslim noktası oraya isteyin bence.

Sonradan ekleme:

Kitapyurdu kargo ücreti ne kadar?

• 175TL ve üzeri siparişlerde Kargo Bedava!

• 75TL ile 175TL arasındaki siparişlerde kargo ücreti sabit 7,90TL.

• Teslim Noktalarında her durumda Kargo Bedava olmaktadır.

• 75TL altındaki siparişlerde, siparişinizin ağırlık ve hacmi hesaplanarak sizin için en uygun kargo ücretlendirmesi yapılır.

• Kargo kampanyasındaki avantajlar yalnızca bir kargo firmasında geçerli olmaktadır. Bu kargo firması ilk seçenek olarak sunulur ve teslimat bölgesine göre değişmektedir. Eğer farklı bir kargo firması seçilirse yalnızca fark ücreti ödenmesi gerekir.

• Asgari sipariş tutarı 30TL’dir.

• Kargo Bedava kampanyası Kapıda Nakit Ödemeli siparişlerde geçerli değildir.

• Bu kargo kampanyası teslimat adresi yalnızca Türkiye olan siparişlerde geçerlidir.

• Bu kampanya 1 Ocak 2023 tarihi itibarıyla geçerlidir.

https://www.kitapyurdu.com/index.php?route=information/information&information_id=216

Bir Sonradan ekleme daha:

Platin hesap olursanız her gün ilk kargonuz ücretsiz. (30 TL asgari sipariş tutarı olması lazım - KY’de 30 TL altı sipariş hiç bir şekilde verilemiyor)

2 Beğeni

Bilgi için teşekkür ederim. Ücretsiz gözükmesi sistem hatası o zaman.

1 Beğeni

Evet muhtemelen dediğiniz gibi sistem hatası olabilir.

2 Beğeni

Çalınan kpss ile ilgili soruşturma da yalan oldu gitti.

1 Beğeni

Ücretsiz olası doğru…ben platin üyeyim belki bu yüzden ama hep ücretsiz gelir kargolarım.

1 Beğeni

Platinlere asgari sipariş tutarı 30 TL üzeri gün içerisinde ilk kargoları bedava.

1 Beğeni

şimdi baktım aynen öyle…bedava

1 Beğeni

Bir zamanlar şöyle bir şey olmuş. Çeviri çok tepki çekince Can okuru haklı bulup, kitabı toplatmış ve yeni bir çeviri ile yayınlamış.

Geçtiğimiz yıl Kitap Fuarı’nda okurla buluşan Umberto Eco’nun ‘‘Açık Yapıt’’ı, bir çeviri rezaleti olarak edebiyat tarihindeki yerini alacaktı ki, gelen eleştiriler üzerine Can Yayınları kitabı piyasadan çekti. Yeniden tercüme edilen kitap, sadece okunur ve anlaşılır bir hale geldiği için değil, okura saygının somut örneği olduğu için de önemli…

6 Beğeni
1 Beğeni

İlk 97 bölümü elden geçirip remake yapsalar neyse diyeceğim de. Recep İvedik vakasından sonra şimdi de Kurtlar Vadisi’nin Disney’de yer alması baya absürt bence.

Ne var canım Türkiye’de en çok ne izleniyorsa onu yapıyorlar denilecektir haklı olarak. Evet bence de muhtemelen en çok rating alan ve gişe yapan işlere bakıp onları getiriyorlar platformlarına.

Aslında bu da vizyonsuz olduklarını gösteriyor. Kurtlar Vadisi zamanında çok izlenmiş diye kadayıf kıvamına gelmiş Necati Şaşmaz ile aynı işi çekmezsin. Benzer konseptle özgün kendi projeni geliştirebilirsin. Devlet, mafya dizisi çekmek zor olmasa gerek.

Biraz fazla kolaya kaçıyorlar, bence tabii.

3 Beğeni

İlk 97 bölümün remake’i bile yapılamaz. Geçmiş ne yazık ki Kurtlar Vadisi için temelli geçmişte kaldı. Ne zaman diziye o beceriksiz ellerini attılar dizi o zaman berbat bir hal almaya başladı. Şimdiki dizi de pek bir yere varamayacaktır %99.

2 Beğeni

Türkiye’de dijital yayın platformlarının kullanımı henüz halkın bütününe yayılmış değil. Ortada devasa büyüklükte bir dizi izleyicisi mevcutu var ve bunlar hala dijital yayın sisteminin içine girmemişler. Disney de elini çabuk tutup marka değeri büyük dizileri kendi bünyesine alıyor, bu sayede de dizilerle birlikte o dizilerin izleyici kitlesini de kendi sistemine dahil etmiş oluyor.

Bence vizyonsuzluk değil, pazar hakimiyeti açısından müthiş bir ticari hamle. Vizyonsuz olan kısım izleyici kitlesinin ta kendisi.

Ekleme: Belki kamuoyundaki “Bu Nekştfiliz’ler ahlağımızı bozuyor.” algısını kırmak için de yapılıyor olabilir.

2 Beğeni

Bana göre Disney tamamen kumar oynuyor. Dizinin harbi izleyicileri ortaya bir şey koyulabileceğini pek düşünmüyordur. Bu yüzden de hedeflerini tutturamayacaklar. Gerisi bildiğimiz gibi olacak.

1 Beğeni

Kurtlar Vadisi’nden sonra ortak temaya sahip bir çok dizi çıktı -hala yayında olanı da var- ve kaliteden bağımsız olarak hepsi de tuttu. Burada şirketin önemsediği şey muhtemelen has Kurtlar Vadisi izleyicisinin seyir zevkinden çok; silah, şiddet, para, ucuz milliyetçilik, racon temalı saçmalıkları seven çoğunluğun getireceği maddi gelir olacak.

Yani Disney kumar oynamıyor, olabilecek en garanti şekilde kendisini sistemin içine sokuyor. Sanıyorum ki şu ana kadar bünyesine kattığı markalar (Recep İvedik, Ata Demirer) vasat olsalar dahi her zaman satmış olan markalardı.

3 Beğeni

Kurtlar Vadisi’nin ilk 97 bölümünü beğenenlerin sanırım çoğunluğu Pusu’yu beğenmedi, bu yeni çevrileni de beğenmeyecektir. Onun dışında, kaliteye çok önem vermeyen kitle beğenebilir.

KV’nin ilk 97 bölümü 90’lı yılların önemli olaylarını hafızalar daha tazeyken işlemesi (konu) ve bunu da uzatmadan direkt anlatması yönüyle beğeni toplamıştı. Ek olarak müzikler vurucuydu. Daha söylenebilecek çok şey var ama genel hatları böyle.

2 Beğeni