Rıhtım Kamarası

Ben pek bilgisayardan bakmıyorum genelde mobildeyim ve bahse konu reklam devamlı çıkıyor. Acayip gıcık olmuş haldeyim.
O reklamlardanmıdır bilmem ama tam bir şeyler okuyacağım sayfa kayıp duruyor.
Bunun bir çözümü var mı acaba?

2 Beğeni

Evet geliyor, telefondan girince yine çıkıyordu galiba.

2 Beğeni

Evet, geliyor hatta bazen bilgisayarın sesi epey açıkken videoların kendi kendine sesi açılıyor önce ürküyorum sonra sesini kapatıyorum :grimacing:

2 Beğeni

Uzun zamandır geliyor bu sinir bozucu reklamlar. Okuyacağım yazıyı bir alta bir üste kaydırıp duruyor.

3 Beğeni

Opera tarayıcının dahili reklam engelleyicisi engelliyor sanırım bende, hiç görmedim ben reklam ya da video.

2 Beğeni

Android cihazlar için reklam engelleme olarak kullandığım ve çok memnun olduğum bir yöntem var. Ayarlar 》 Bağlantılar 》 Diğer Bağlantı Ayarları 》 Dns veya Özel Dns kısmına dns.adguard.com sitesini eklediğinizde reklamları engelliyor. Uzun süredir kullanıyorum. Hiçbir reklam görmüyorum. Kullanmak isteyenler için farklı bir seçenek olarak paylaşmak istiyorum. Herhangi bir özel bir şey (uygulama yükleme vs…) yapmak gerekmiyor.

4 Beğeni

Opera ChatGPT uydurup duruyor. :slight_smile: Bir noktada çevirmenin Cihan Karamancı olduğuna ikna ederim herhalde.

Malazan Book of the Fallen serisi Türkçe’ye çevrildi. İlk kitap olan “Gölgelerin Düşüşü” Türkçe’ye çevrildi ve Türkiye’de basıldı. Diğer kitaplar da Türkçe’ye çevrildi ve yayınlandı.

Serinin Türkçe çevirisi için yayınevleri arasında İthaki Yayınları ve Epsilon Yayınları bulunuyor. İthaki Yayınları, serinin tamamını Türkçe’ye çevirdi ve yayınladı. Epsilon Yayınları ise ilk üç kitabı Türkçe’ye çevirdi ve yayınladı.

yanlış bilgi vermek istemem. Malazan Book of the Fallen serisinin Türkçe çevirisi gerçekten de İthaki Yayınları tarafından yapılmıştır, ancak çevirmen bilgileri konusunda yanıldım. Serinin ilk beş kitabının çevirisi Sevin Okyay tarafından yapılmıştır. Altıncı kitap ise Emre Aygün tarafından çevrilmiştir. Yedinci ve son kitap ise İhsan Doğramacı tarafından çevrilmiştir. Tekrar yanlış bilgi verdiğim için özür dilerim ve daha doğru bilgi sağlamaya çalışacağım.

Tekrar özür dilerim, yanlış bilgi verdiğim için üzgünüm. Malazan Book of the Fallen serisinin Türkçe çevirisi İthaki Yayınları tarafından yapılmıştır ve çevirmen bilgileri şu şekildedir:

1. Gölgelerin Düşüşü - Sevin Okyay
  2. Deadhouse Gates - Sevin Okyay
  3. Memories of Ice - Sevin Okyay
  4. House of Chains - Sevin Okyay
  5. Midnight Tides - Sevin Okyay
  6. The Bonehunters - Emre Aygün
  7. Reaper’s Gale - İhsan Doğramacı
  8. Toll the Hounds - İhsan Doğramacı
  9. Dust of Dreams - İhsan Doğramacı
  10. The Crippled God - İhsan Doğramacı

Tekrar teyit ettiğim için daha doğru bilgi sağladığımı umuyorum.

1 Beğeni

Hangi düzlemde bu? Seri bitmiş… :joy:

2 Beğeni

:slight_smile:

Şu an Sabahattin Ali konusunda aramızda mesele çıktı. Madonna"nın Vedası :slight_smile: ile başlayan tartışma da en son Madde 22’yi Sabahattin Ali yazdı. İtalya’da olan Türk askerlerini anlatıyor demeye başladı. :slight_smile:

2 Beğeni

Arkadaşlar merhaba, ben bir kitap arıyorum herhalde başka bir yayınevinden Timaş’a geçmişti ama kitap ismini hatırlayamıyorum aklımda kalan tek şey papaz kelimesi arattım ama bulamadım ve kitap kırmızı renkli üzerinde iskelet vardı bilen varsa yardımcı olabilir mi?

1 Beğeni

Bu mu?

3 Beğeni

Evet bu kitap teşekkür ederim

2 Beğeni

Hahahahah! İhsan doğramacı ne alaka yahu :joy:

4 Beğeni

Site sizde de kayma yapıyor mu? Tam bir şey okuyacağım yukarı çıkıyor. Sırf bu yüzden foruma daha az girmeye başladım :confused: Önceden böyle bir durum yoktu.

1 Beğeni

Aynı sorunla karşılaşanlar var. Çözmeye çalışıyoruz.

3 Beğeni

Ne zamandır merak ediyordum kısmet bugüneymiş. Rıhtım ahalisinden MV aday adayı olan var mı?

1 Beğeni

Zelazny’nin 80’lerde Uzaydan Gelenler Galaksi adı ile basılmış şu kitabının orijinal adını bilen var mı?

1 Beğeni

Bu Solaris neden ciltli basılmış ? Ne gereği varmış ? Bütün seriui bozdu. Çok gereksiz bir cilt baskısı. Kimseye almasını tavsiye etmiyorum.

1 Beğeni

Arkadaşlar merhaba, The Lighthouse (2019) filminin monologunu nereden bulabilirim ? Filmde şiirler var yani ben öyle tahmin ediyorum ama kime ait olduğunu bulamadım sadece yönetmenin Paradise Lost’u Shakespeare konuşmalrı birleştirerek yazdığını okumuştum

1 Beğeni

Elinde Macbeth Özdemir Nutku çevirisi olan perde 5 sahne 5 fotoğraflarını atabilir mi?

1 Beğeni