Rıhtım Kamarası

Arkadaşlar aşağıda linkini bırakacağım siteye bakabilir misiniz? Daha önce buradan alışveriş yapan var mı güvenilir mi? Aa telefondan yazıyordum linki bırakamamışım bir dakika bırakıyorum.

Evet, bu site arkadaşlar. Almak istediğim birkaç kitap vardı da en ucuz burada satılıyor emin olamadım.

1 Beğeni

Napoli’yi yarı finalde ve finalde görmek isterdim, olmadı. Olası bir Milano yarı finali var önümüzde. Diğer tarafta ise dev bir yarı final bizi bekliyor.

3 Beğeni

Milanın DNA’sı kendini gösterdi. Madrid - Milan finali tahminim var.

2 Beğeni

Sahibinden’e kitap ilanı koyarken satışlarda ücretsiz yurtiçi ve PTT kargo olacağını yazdığını gördüm. Bunun için ekstra yapılması gereken bir şey var mı?

1 Beğeni

Meltem Dağcı’yla Yazarın Odası’nda, annem beni anlattı. :hugs:

10 Beğeni

Ya arkadaşlar yeri burası mı emin olamadım. Bir süredir hem mobilde hem masaüstünde forumda gezinmek işkence olmaya başladı.
Tam bir şey okuyorum sayfa kayıyor. Tekrar çekiyorum birkaç saniye sonra tekrar kayıyor. Bitmiyor da bu sürekli devam ediyor. Benzer sorunu yaşayan veya çözüm bulan var mı acaba?

5 Beğeni

Mobilde kayma sorunu bir süredir bende de var.

3 Beğeni

@emree ve @wimna arkadaşlar bu sorun için uğraşıyoruz ama daha bir sonuç alamadık. Sanırım karşı taraftan henüz bir yanıt gelmiş değil.

2 Beğeni

Teşekkürler hocam açıklama için, umarım çözülür kısa zamanda. Kolay gelsin.

1 Beğeni

Yanlış anlamayın ama hep sormak istemişimdir, ben hiç kâğıt kalitesi falan takılmadan bulduğumu okurdum. ( tabi bu öğrenciyken idi) şimdiyse en azından seçip satın alıyorum yine de kitabın kâğıt kalitesine konsantre olmaktansa içeriğiyle ilgileniyorum. Ben mi hata yapıyorum yoksa hamurdu kağıttı kapaktı meselesi çok mu önemli? Bunu tüm içtenliğimle soruyorum))

3 Beğeni

Ben kağıt kalitesini genel olarak kitabın uzun süreli kullanımda yıpranma açısından sorun yarattığını düşündüğüm için problem ediyorum. Her aldığım kitabı da okuyayım bırakayımdan ziyade ara ara ziyaret etmek için muhafaza edince de haliyle eski/kalitesiz olanın dağılmasından çekiniyorum.

4 Beğeni

Okurken saklarken etki ediyor az da olsa. O yüzden çözüm e-kitap okuyucu. Akmaz kokmaz, standart, dertsiz tasasız :grinning:.

3 Beğeni

Ben pek önemsemem aslında ama kitabın boyutu, kapak tasarımı falan değiştiyse o apayrı bir konu. Orada kan beynime sıçrıyor.

2 Beğeni

İlgili yayın evi özelinde konuşursak daha önce yazarın ajansına kadar gidecek kadar sorunlar bile konuşuldu. Kağıt kalitesi bunun içerisinde en hafifi kalabilir. Genel olarak konuşursam ise kağıt kalitesinin okuma hızımı etkilediğini fark ettim. Daha yeni okuduğum iki kitaptan birisi eski diğeri yeni baskıydı. Eski baskıda neredeyse 200 sayfa okuyordum, sorun olmuyordu. Dün sadece 55 sayfa okudum, gözlerim ağrımaya başladı. Galiba kağıt ince olunca umursamadığımız diğer sayfanın yazıları gözleri yoruyor. Çünkü onları da ayırt etmeye çalışıyormuşum fark etmeden. Brandon Sanderson’ın son baskıları daha da kötü. Kağıdı incelttikleri yetmediği gibi bir de mürekkebi koyulttular. Bakarken bile yoruyor, daha okumadım okurken nasıl olur bilemiyorum. Daha çok ödeyip daha az kalite almaktan bahsetmiyorum bile.

9 Beğeni

Kağıt kalitesi, yazı fontu, puntosu, mürekkebin kalitesi velhasılıkelam kitabın her bir özelliği okumayı etkiliyor. En azından benim için öyle. Bazı yazı fontlarını okumak işkence gibi geliyor bana. Şu anki Sandersonların fontu böyle, Karanlık Kitaplık serisininki de böyle. Okuma zevkime balta vuruyorlar. Aslolan okumaktır ama okumayı yemek olarak düşünürsek aslolan doymaktır diyip en adi yağlarla en kötü dibi çıkmış tencerede yapılan tatsız tuzsuz şekilsiz bir yemeği yemek de normal iyi geliyorsa okura ona diyeceğim yok. En sevdiğim tür korkudur ve karanlık kitaplık serisini takip ediyorum. Ama sırf kullandıkları göz mahveden yazı fontu yüzünden kitaplardan alacağım zevk en az %30 azalmış durumda.

6 Beğeni

Bu bir sektör, ticaret. Haliyle satın aldığım ürünün kalitesi önemlidir bence. Kalitesi iyi değilse fiyatı da onunla doğru orantılı olmalıdır diye düşünüyorum. Sadece metin önemlidir diye düşünen bir insan değilim. En nihayetinde bunu pdften de okuyabilirim. Bence metin de değildir önemli olan. Bence kitap bir araç, metin de bir araç. Sanatın ve aktarmanın enstrümanlarından biri. Bu yüzden aktarılmak istenen şey metninden, biçiminden, kapağından, tasarımından ayrı düşünülemez bence. Her metnin bir şeyler aktarma amacı olmayabilir, eğlendirmeyi amaçlayabilir, ticari kaygıyla üretilmiş olabilir. Ama işin sonunda bunların bir ürün değeri var. Bu ürünün fiyat-performans dengesinin koşullara bağlı olarak “makul” olması gerektiğini düşünüyorum.

6 Beğeni

Malazan Masspaperback kalitesi > son 2 yılda Türkiye’de satışa sunmuş tüm kitaplar (ciltli dahil:)) (az abartı içerir çokta şey yapmayın :smirk:)

2 Beğeni

Benim için metine kolay ulaşmak öncelikli bu yüzden epub veya pdf halindeki kitapları tercih ediyorum. Dijital olarak sakladığım için hem fiziksel bir alan kaplamıyor hem de bulut uygulamasıyla istediğim zaman hem telefondan hem de bilgisayardan ulaşabiliyorum. Kullandığım uygulamayla yazı boyutu, fontu ve arka plan rengi de çok kolay değiştirilebildiği için benim için oldukça elverişli.

Korsan olması dışında sorunu yok.

1 Beğeni

PTT kitap ve dergi kargosu 5₺’den 20,75₺’ye çıkarılmış. İncecik kitabın kargosuna kitabın satış fiyatından daha fazla para verdiğimde öğrendim. :unamused:

Artık kitap da yollayamayacağız.

5 Beğeni

Bir devlet büyüğümüzün meşhur bir sözü buraya güzel gidecek.

“Çok ucuz olduğu için kuyruk oluyordu o yüzden bizde zam yaptık”

9 Beğeni