Rıhtım Sakinlerinin Saatleri

Saat takmaya alıştım. @BiblofilYouTube sağolsun koleksiyon deyince merak etmeye başladım. Markalar, mekanizmalar, kadranlar, başlangıç seviye vs. incelemeye başladım. Eskiden lüks saatleri anlamaz, bir insan neden lüks saatlere para verir diye kendi kendime sorardım.

Şu anda ağzım sulanarak Grand seiko snowflake’e bakıyorum. Alabileceğimden değil ama bakmak bile güzel :smiley:

7 Beğeni

Aramıza hoşgeldiniz :smiley:

2 Beğeni

Konu çok hoşuma gitti ve kendim de bir şeyler eklemek istedim :slight_smile: Kendimi bildim bileli saat takmayı çok seviyorum, planlı olarak hareket ettiğim için saat kullanmak biraz da zorunluluğum oldu. Çocukluğumdan itibaren 5 tane saatim oldu: Swatch, Puma dijital, Casio G-Squad, Samsung watch active 2 ve Guess.
Şu an kullandığım saat;

Şık ve kullanışlı buluyorum :blush:

8 Beğeni

Rıhtımda başlık engelleme özelliği var mı arkadaşlar?

1 Beğeni

@alys çok güzel bir saat ve renk. Güzel zamanlarınızı göstersin :blush:
*
*
Bugün Big Zero ile birlikteyiz :slight_smile:

Tamam vintage saatler güzel falan eyvallah da bu kadar güzel olunur mu dostlar :heart_decoration:

Abartıyorsun diyin de rahatlıyım bari.

8 Beğeni

Sayfanın en aşağısında, “Paylaş” seçeneğinin hemen altında “Normal” isimli bir buton var. Ona tıklayıp “Sessiz” seçeneğini seçerseniz bir daha görmeyeceksinizdir. Mobilde de aynı yerde, "Konu kontrelleri"nin hemen altında.

Ayrıca;

Saati öğrenmek için bunlara bakıyorum. :grin:

8 Beğeni

Galaxy S3 Classic kullanıyorum, deri kayış sevmediğim için silikon ile değiştirdim. Bunların haricinde bir gri bir de lacivert Skagen saatleri kullanıyorum (metal kayışlı), İnce ve hafif saat bana her zaman daha kullanışlı gelmiştir.

2 Beğeni

Saat kullanmaya pek alışkın değilim hatta çok basit saatlerim var, fakat öyle saatler var ki ben bile onları takmak istiyorum. Özellikle arkasında hikayesi olan, ender saatler ilgimi çekiyor mesela King Seiko serisi bence Grand serisinden daha özel. Sınırlı sayıda üretilmiş olması, iki fabrikanın savaşından ortaya çıkması gerçekten çok ilginç. Rıhtım da bu seriyi duyan veya seven var mı?

2 Beğeni

Çok teşekkür ederim. Süslü sözlükte zannetmiştim kendimi bir an. Saatleriniz de harika görünüyor :))

2 Beğeni

Yine kim mesajlarını sildi. @isos81 'in yazdığı mesaj döngüye girmiş. :slight_smile: Son sözü ben söylerim diyor. :slight_smile:

3 Beğeni

Bahsettiğiniz Seiko king serisini takip ediyorum, 140. Yıl dönümüne özel tekrar düzenlenmiş halini de çok sevdim. Modernliği üstünden silinmeyen nadir saat serilerinden benim için ve dediğinize katılıyorum Grand serisinden daha kullanışlı ve modern buluyorum. :blush:

@BiblofilYouTube Teşekkür ederim, asıl sizin saatiniz oldukça güzel, güzel günlerde kullanın :blush:

2 Beğeni

Saat nedense pek takmıyorum anca takım elbise giyersem onla beraber beğendiğim için aksesuar olarak kullanıyorum :sunglasses: Onun dışında 1.resim ve 2.resim sık kullandığım :sweat_smile:

O kadar yeni mesaj yazılmış, sanki 9 ay sonra ilk ben yazmışım gibi yazı çıkıyor ilginç :joy:

Sebebi buymuş o zaman, anladım.

3 Beğeni

Forumda hepi topu bir iki başlığım var onları da @isos81 naletliyor. Ne anladım böyle işten :smile:

4 Beğeni

King Seiko hakkında çok bilgim yok ama görebildiğim kadarıyla spring drive teknolojisi kullanılmamış yeni saatlerinde. Grand Seiko’nun o saniyesinin pürüzsüz dönüşü yok. Kadranı çok güzel ama bence bir snowflake değil :slight_smile:

Ben saatlere baktıkça Japoncu oluyorum. Hele bir de Credor var ki arkadaş! Saat mi sanat eseri mi, belli değil.

2 Beğeni

Kadranı gerçekten çok güzel, detaylı incelemelerini bilmiyorum maalesef Grand serisinin bana görünüş itibariyle hitap etmediği için. King serisi dönemin ilk modernlerinden birisi olduğu için hoşuma gidiyor. Seiko mekanizmaları,bana kalırsa en başarılılardan biri, kullanırken oldukça memnun kalmıştım.:blush:

3 Beğeni

@alys un dediği gibi 140. yılına özel olarak sınırlı sayıda yeniden üretildi King Seiko, bu yeniden üretimde geçmişine sağdık kalınarak spring drive kullanılmamış olunabilir çünkü 1964-1975 yılları arasında üretildi bu saat,1977 yılında spring drive icat edildi. Zaten beni kendine çeken teknolojisinden ziyade Suwa ile Daini nin arasındaki rekabetin örneği oluşu.

3 Beğeni

Şantiye için en sık tercih ettiğim saat-kordon ikilisi;

3 Beğeni

Japon saatlerine özellikle hastayım. Ama ben heralde otomatik saati şantiyeye götürmeye kıyamazdım :slight_smile:
Seiko’nun presage cocktail time modellerine ağzım çok sulanıyor ama şimdilik tutuyorum kendimi.

Güle güle kullanın :slight_smile:

2 Beğeni

Öyle düşünmeyin bence. Sonuçta japonlar eşyaların kaldırılıp saklanması konusunda çok hassastırlar. Negatif anlamda. Onlar yaptıkları ürünü sağlam yapar ve her zaman ‘tepe tepe kullanır’.

Bunu eski alman ürünlerinde de amerikan ürünlerinde de görürüz. Tabi sonra kapitalizm galip geliyor, tüketim toplumu falan filan bla bla. Bildiğiniz mevzular.

Söz gelimi bir saatin üzerindeki çizikler onlar için anılar ve yaşanmışlık demektir. Saygı duyulası gerçekten.

2 Beğeni

Biliyorum aslında ama o sabrı gösteremedim nedense. En çok da gömlek kolunun saati bileğime sıkıştırması rahatsız ediyor. Onu aşamadım bir türlü.

Bileklik denedim olmadı, saat denedim olmadı. Evlilik yüzüğü bile maksimum 2 ay durdu :slight_smile: Ama bir ara tekrar denerim sanırım.

6 Beğeni