Rıhtım Sakinlerinin Saatleri

Her yaştan insanın bir motif oluşturduğu Rıhtımımızda saat tercihlerini merak etmekteyim. Özellikle genç arkadaşlarımız hangi saatleri tercih ediyor?

Aksesuar kıtlığımızdan dolayı biz erkeklerin biraz daha rağbet ettiği bir konu sanırım bu.

Benim de naçizane ufak bir koleksiyonum var. Siz neler takıyorsunuz?

18 Beğeni

Ben maalesef saat takamıyorum. Çok denedim ama bir türlü alışamadım. Yüzük bile yok, herhangi bir şey fazlalık gibi geliyor. Ama çok güzel bir aksesuar olduğuna katılıyorum.

Takabilsem muhtemelen Seiko tercih ederdim. Ya da belki Bomberg. Bir de evde hediye gelen 1. sınıf taklit olan Breitling Bentley modeli var. Şöyle bir şeydi:

image

8 Beğeni

Bu bir zaman meselesi. Bir süre sonra hissetmiyorsunuz ama o sabrı göstermeniz gerek.

2 Beğeni

Aynı durum bende de var. Ne saat ne yüzük ne başka bir aksesuar takabiliyordum. Kayinpederim vefat edince onun anısına onun hediye ettiği saati takmaya başladım ama her fırsatta çıkarıyorum. Dayanamıyorum.

5 Beğeni

Bir ara tam saat manyağıydım. Quartz mı, mekanik mi, otomatik mi diye zaman geçirir, mekanizmalrına kadar bilirdim. Japon saatleri ile İsviçre saatlerinin farklarına, markalara da çok hakimdim ki bu şekilde az saat satışı yapan kişileri zorlamamıştım (genelde kazıklama üzerine kurulu oldukları için). :slight_smile: Arkadaşlarım saat alacakları zaman falan direkt bana danışırlardı (hala da danışırlar). Neyse ki artık sıradan bir kullanıcıyım. İki adet seiko bir adet de hamilton marka otomatik saatim var, gül gibi geçinip gidiyoruz.

3 Beğeni

Ben de saat takamayan tayfadayım. Sadece bir saatim var ve kutusunda duruyor. O da annemin öğretmen olunca bana aldığı mezuniyet hediyesi.

2 Beğeni

Ha saat takmadan dışarı çıkmışım ha pantolon giymeden çıkmışım. Bir farkı yok. İlk stajımda (tahmini 2010-2011 yılları) ilk harçlığımla ya 40 ya da 50 liraya Daniel Klein marka siyah renkte bir saat almıştım. Hala onu kullanıyorum.

5 Beğeni

Neredeyse hiç saat takmıyorum ama şu ikisi var elimde. Saati yaklaşık 15 sene önce almıştım. Ötekini arada adım sayar niyetine kullanıyorum.

2 Beğeni

Genelde saat takamıyoruz galiba :slight_smile:

Gerçekten alışma meselesi ama kimi daha çok rahatsız oluyor sanırım.

5 Beğeni

Ben de pek aksesuar kullanmıyorum, “akılsız saatim” var ama son 5-6 senedir “akıllı saat” kullanıyorum.

4 Beğeni

Ben saat yada aksesuar falan kullanmıyorum.

2 Beğeni

Şuan elimde mevcut olanlar;

Seiko Honda racing F1 team watch
Casio protrek prg 270
Casio Protrek 240 1-dr
Tissot T127.407.16.041.00
Tissot pr 50
Hislon 3166-11312

Evvelce babam yaşında citizen lerin çeşitli kinetiklerin hareketle kendini kurmalıların dede yadigarı altın kösteklilerin vs lerin olduğu çok çaplı bir koleksiyonum vardı lakin iradem dışında lağvedilince sadece bunlar kaldı.
Zatende hevesim kaçtı sonra.

3 Beğeni

Yine ucuzcu bir şekilde Aliexpress koleksiyonum:))

Casio, Collezione ve H&M de var aralarında, en kalitelisi Bim’den aldığım Casio’lar sanırım:))

7 Beğeni

Akıllı saatlerin yükselişiyle birlikte son yıllarda hep akıllı saat kullandım. Sırasıyla kullandığım saatler:

• Motorola Moto 360
  • Samsung Gear S3 Classic
  • Samsung Gear Fit 2 Pro
  • Samsung Galaxy Watch Active
  • Apple Watch Series 6

Apple Watch’tan sonra muhtemelen başka bir markanın akıllı saatini kullanmam gibi görünüyor. Bu seriden devam ederim.

Bu dönemde sadece bir kere klasik saat satın aldım. Greenwich marka bir saat. İsviçre yapımı diye aldım ama öyle çıkmadı. :man_facepalming:

3 Beğeni

Bir ara babam vermişti ama ben saat takmayı pek sevmediğim için duruyor öyle.

1 Beğeni

Artık hayatımın bir parçası oldu, zamanı bilemeyince bir tedirgin olur, evden saat takamadan çıkamaz, sınava saatsiz giremez oldum.

Sağlak olduğum ve saati sağ koluma takdığım için bayağı yıprandı, ama başkasıyla değiştirmeye yüreğim el vermiyor, rakamları yerinde basit matematik soruları olması hoşuma gitmişti :))

Takmayınca daha çok rahatsız oluyorum. Bilezik, bileklik vs kullanmıyorum, zaten saati de aksesuar amacıyla değil, zamanı herdaim bilmek amacıyla takıyorum.

7 Beğeni

Seiko 5. Lisedeyken amcam hediye etmişti. Daha doğrusu bende saat olmadığını görünce kolundan çıkarıp bana vermişti. Şimdilerde(epeydir) kullanmıyorum. Pil derdi yok. Durduysa kolunu sallıyorsun çalışıyor.

10 Beğeni

Buda benim çokda pahalı olmayan, görünüş bakımından sevdiğim saatim. Günlük rutinin dışındaki yerler için kullanıyorum.

3 Beğeni

Saatiniz mükemmel bu arada. Sadece bir parlatmadır gibi birşeye ihtiyacı var.

3 Beğeni

Fossil ve Swatch’tan vazgeçemiyorum. Son 3 senedir Fossil’i kolumdan hiç çıkarmıyorum. :slight_smile:

8 Beğeni