Rıhtım'ın Evcil Hayvanları

Benim tatlişler… :smiley:

Yeni kafeslerine kavuştular, daha tül ayarlacağım. :sweat_smile:

15 Beğeni

Ev temiz olunca, hemen banyo yaptılar… :rofl:

9 Beğeni

Ben yine yine burada paylaşıyorum ama ne yapayım çok hızlı gelişiyor her şey: Şöyle bir dal olsaydı da kafese koysaydım diye içimden geçiriyordum ama nereden bulacağım yol kenarındaki ağacın dalını kıramam ki kırmam…

“Marangoza gideyim, hangisine gideyim,” diye derin bir çıkmazdayken bahçeden ses geldi. Baktım apartman yöneticisi tuttuğu bir adamla ağaç budamaya girişmişler…

“Annnnnnnam,” dedim ve evdeki küçük testereyi kapıp aşağı indim. Kesilenlerinde hemen bir dal kaptım, kestim, düzelttim, temizledim ve kafese koydum.

:heart_eyes:

13 Beğeni

Hint bülbülleri eve ilk geldiği zaman annem sesini duyup bu ne hamster mı aldınız demişti. :sweat_smile: Sonra malum ev ortamında babam iyi besliyor. Hem sesleri değişti, daha gür çıkmaya başladı hem de boyutları iyice irileşti. Durmadan ürüyorlardı namussuzlar. :smile:

2 Beğeni

Lucy, fotoğrafta biraz genç, şimdilerde 5 yaşına bastı. Eskiden sözü anlar ama işine gelmediği için dinlemezdi, olgunlaştı, anne oldu, duruldu. Tavuk avlamayı hala seviyor malesef, bir de çocuklarla oynamayı. Hayvanları sevmemdeki, korkmamamdaki payı büyüktür.

17 Beğeni

Haklıymış… Vıkk vıkk diye tuhaf sesleri var. :rofl:

Yorumunuzun bu kısmına sevindim. :smiley:

Hımmm, bu kısım biraz düşündürdü ama çoğalırsa eşe dosta belki buradan- yakın mesafe ya da yol üstünde giderken bırakabileceğim- birilerine veririm artık. :sweat_smile:

2 Beğeni

Tam olarak evin içinde besleyemiyorum anne faktöründen dolayı lakin yine de evimizin kedilerinden biridir kendisi. Evvet, Süleyman’la tanışmış oldunuz!

18 Beğeni

Ah anneler, annelerimiz…

4 Beğeni

Uzaktan seven annelerimiz…

3 Beğeni

Kedimi ilk “kendi evime” alacağımı duyurduğumda annem bir süre telefonda sessiz kalıp konuyu değiştirdi. “Anne yorum yapmayacak mısın?” ısrarlarım üzerine ultra gıcık bir ses tonuyla, “Tabii bu senin kararın. Ben ne diyeyim? Senin kendi evin, kendi tercihin. Ama unutma ki o kedinin tüyünü de pisliğini de sen temizleyeceksin.” diyerek moralimi bozmuştu. Bir de dedi ki, “Yalnız beni biliyorsun, ben rahat edemem bundan böyle evinde. Sakın alınganlık yapma.”

Sonra kedinin bebeklik fotoğraflarını ona atmaya başladım. Başta tek kelimelik tepkiler veriyordu. Bir gün iş yerindeyim, annem panikle beni aradı. Dedi ki, “Çokomel’in fotoğraflarının olduğu klasörü sildim! nasıl geri getireceğim?” Dikkatenizi çekerim, kediye özel klasör yapmış telefonda.

Annem şu an kedimden “dört ayaklı torunum” diye bahsediyor herkese. Bunu söylerken utanmıyor.

Aynı annem, ben onları ziyarete gittiğimde kedim onların evinde hastalanınca dışkı örneğini veterinere yetiştirdi. Kadın bir tüp içinde kakayla koka koka veterinere gitti.

Kedim çok sakindir. Misafirle de derdi yoktur, sevdirir herkese. Ama annemi görünce anneanneye şımaran çocuk gibi bir yaramazlaşıyor, bir şımarıyor ki sormayın. Başka hiç kimseye yapmıyor bunu. Ne taklalar, ne oyunlar.

Özetle, anneleri çok da ciddiye almayın.

14 Beğeni

Bunu henüz deneyimlemedim lakin ben de şimdiden yer yapıyorum :slight_smile: Eskisine göre biraz daha yakın davranıyor kedilere ama biraz daha zamana ihtiyacı var. Yine de şimdilik buna da şükür :slight_smile: Annenizle ilgili gelişmeye çok sevindim, Çokomel’e sevgilerimle :paw_prints:

4 Beğeni

Öğrendiğim bir şey varsa o da ketenpereye getirmek gerektiği anneleri. Anneler yufka yürekli olur ve yavru, çelimsiz görünen bir hayvanı asla kapı dışarı edemiyorlar. Bunu neden diyorum; çocukken çok isterdim ama annem asla izin vermezdi. Babam ortalığı ayağa kaldırırdı. Evde hayvan istemiyorlardı. Yıllar önce kardeşim neredeyse ölmekte olan bir kedi getirdi. O kadar ufaktı ki yüruyemiyordu bile. Her gün annemle babam onu biberonla beslediler. İkisinin de halini görünce “Bunlar benim annem babam mı?” dedim. Aradan epey zaman geçti. Geçenlerde bir ufaklık daha gördük böyle annem tutturdu alacağım ben onu diye. Neyse efendim allem etti, kallem etti aldı eve. Veterinere filan götürdük. Eğer almasaymış o da ölecekmiş. Her yeri iltihap kapmış. Şimdi ikisiyle de çok mutlu. Ben tabi biraz içerliyorum bana zamanında izin vermediği için. O günler bir daha gelmiyor. Kendi evime de alamıyorum eşimin korkunç alerjisi var. Bir de eskiden bana yadigar olan kuşumu kaybetmenin yaşattığı derin acının korkusu var…

26 Beğeni

Bu ne ya herkes evinde kedi köpek besliyor hiç şöyle çita yada kaplan besleyen yok mu?

4 Beğeni

Normalde atmayı düşünmüyordum ama madem soran oldu.
resim1 resim2

14 Beğeni

Bu güzellikte benim köpeğimdi. İki yıl önce bugün 12 yaşında kaybettik. :frowning_face:

32 Beğeni

Bu Çimen yaşlandığı için cirkinlesti ama biz yine de seviyoruz bu cirkini😍

Bunlar ise yeni üyeler. Duman ve Limon. Evde kediye köpeğe izin yok kuşla idare ediyoruz :smiling_face_with_three_hearts:

13 Beğeni

Geçen hafta muhabbet kuşum kayboldu. Balkondaki kafes nasıl olduysa devrilmiş, üstü açılmış. 4 kuştan ikisi kaçtı. Biri eşimin eski kuşuydu, biri benimki. Çok aradık ama izine rastlasak da gözden kayboldu. Çok üzüldüm, aklıma geldikçe üzülüyorum. :cry: Yıllardır çok özenle bakıyordum, psikolojisini bile düşünerek. Ailenin bir parçasıydı.

3 Beğeni

iyi günler sizlere bir şey danışmak istiyorum. Köyde oturuyoruz ve bir köpeğimiz var. Ancak 3 gün önce ön sol ayağının üzerinden teker geçti ve bileği kırıldı . Öğrendiğimiz kadarıyla tedavisi biraz pahalı. Bu konuda yardım alabileceğimiz bir kurum mevcut mu bildiğiniz? Nasıl bir yöntem izlenmeli ? Bilginizi benimle paylaşırsanız çok memnun olurum.

1 Beğeni

Kaldığınız şehirde veteriner Fakültesi varsa, oraya sorabilirsiniz. @Herhangibiri

2 Beğeni

Teşekkürler . Bunu deneyebilirim.

2 Beğeni