Rıhtım'ın Evcil Hayvanları

Evimizin neşesi Sütlü bey ve alttada minnoşlarımız.

35 Beğeni

O nasıl oturuş ya… Bu sıcağa değil ama onun tipine eridim. Ne kadar da tatlı bir kedicik öyle. Benim yerime onu güzelce yiyin :heart_eyes:.

4 Beğeni

Teşekkür ederiz.
Beyimiz keyfine düşkün olup her yerde yayılma potansiyeline sahiptir.
Eve gider gitmez güzelce ısırırım kendisini.
:face_with_hand_over_mouth:

2 Beğeni

Bu da bizim bir haftalık geveze misafirimiz Aşk. Sevda papağanı olunca ismi Aşk olmalıymış kızıma göre. :slight_smile: Umarım uzun bir birlikteliğimiz olur. Şimdilik alışma sürecinde olduğundan daha yakından fotoğraflıyamadım.

18 Beğeni

Sürekli kafeste tutacaksınız yatay telli çok daha geniş kafes lazım. Hagen Vision M ve L serilerini öneririm.

Evde şöyle bir şey var ama beni hiç sevmiyor, ben de onu sevmiyorum.

21 Beğeni

Çok datli ama :face_with_peeking_eye:

4 Beğeni

Hiç gelip bana mırlamıyor, eve girince yanıma gelmiyor. Eşim nereye o oraya gidiyor. Bugün kendisiyle küstük, konuşmuyoruz artık. Mama ve kum masraflarını kendisi çalışıp ödüyecek.

5 Beğeni

Hahah :laughing: yerinde bir uyarı olmuş.
Belki size küsmüştür bir nedenden, tavrını koyuyordur:d bizim kedi de küsünce affedene kadar gırlamıyor :face_exhaling: sizinki pek sevimli ya, daha fazla fotoğraf paylaşırsınız umarım :slight_smile:

2 Beğeni

Size özel kedi dürüm :heart_eyes_cat:

21 Beğeni

Sürekli kafeste tutulacak kuşu sahiplenmemek daha sağlıklıdır diye düşünüyorum.

@Erdal_01 Umarım kuşunuzun özgürce uçabileceği, en azından salon büyüklüğünde bir alanınız vardır ve günde birkaç saat de olsa çıkarma imkanınız olur. :slight_smile: Onun dışında kafesinde geçireceği saatler için gerçekten de yatay demirli teller tırmanmaları açısından daha rahat. Dikey telli olanlarda ayakları kaydığı için rahat hareket edemiyorlar. :slight_smile:

3 Beğeni

Bizimkiler çıkacağı zaman için sabırsızca bekliyorlar ama aldığım yerden ilk 10-15 gün pek çıkarmamamı tavsiye ettiler. Yoksa salon emrine amade.

Kafesi değiştirme işine en kısa zamanda bakacağım. Bu acemiliğe geldi biraz. :slight_smile:

3 Beğeni

Evet genelde öyle diyorlar. Siz size alışıp hareketlendiğini gözlemleyince çıkarın yine de, yani 1 hafta içinde falan. Emin olun o da siz de 15 güne kadar beklemek istemezsiniz. :smile:

Kafesin boyutu iyi, bu boyutlarda yan telli bakmanız yeterli olacaktır. :slight_smile: Mutluluklar diliyorum Aşk ile. :smile:

1 Beğeni

Çok teşekkürler :grin: bir de fotojenik kedi :laughing:

2 Beğeni

Merhaba, çok sevimliymiş kuşunuz. Ancak görmüşken söylemeden geçemedim. Ayna kullanımı pek önerilmiyor kuşlarda. Yavru değilse de dişi sanırım kuşunuz, aynadaki yansımalarını başka kuş sanıp besleme güdüsüyle kursaklarından yem kusuyorlar. Bu da uzun dönemde kursak problemlerine yol açabiliyor. Aynasız tünekler ve sıkışacak kadar dar boşlukları olmayan başka oyuncaklar tercih edebilirsiniz belki. Ek olarak plastik tünek yerine tahta tünek kullanımı ayakları açısından daha sağlıklı olacaktır. :slight_smile:

Bence de bir süre çıkarmayın kesinlikle. Korkma ihtimali var. Biraz alışması lazım çevreye. Ama kafes dışından çok ani hareketler yapmadan iletişim kurarak alışmasını hızlandırabilirsiniz. 1 hafta sonra falan ilk çıkacağında da hemen elinize almaya çalışmamak iyi olabilir. Biraz uçtuktan sonra yavaş yavaş ele alıştırma çabalarına başlayabilirsiniz. :slight_smile: Kafes olarak boyutu şimdilik iyi görünüyor, sadee iki çatı (?) yerine tek çatısı olsaymış daha ferah olrumuş. Bir de Kitsune’ye dediğim gibi plastik yerine tahta tünek kullanımı daha sağlıklı.

@Korgi
Sizin de cesaretinize hayran kaldım. :slight_smile: Kuş ve kediye aynı anda bakmak yorucudur. Bir de üstüne yavrulamış kuşunuz. Benim asla cesaret edemediğim bir şeydi kuşuma eş alıp yavrulatmak. :slight_smile:

6 Beğeni

Neredeyse 20 yıldır papağan ve kuş beslerim şu tür kafeslere boyutu iyi diyebilen bir sizi gördüm. Tebrik ederim.

1 Beğeni

Merhabalar, teşekkür ederim. Kuşum erkek ve yetişkin. Aynaya bazen yem yediriyor evet ama sadece aynaya yapmıyor. Parmağımızla oynuyor, parmağımıza da yem yedirmeye çalışıyor. :sweat_smile:Erkek kuşlarda bu normal diye duymuştum. Yem yedirmeye çalışmak yani. Bunun kursak problemlerine sebep olabileceğini bilmiyordum.

Boynuna zarar verebilir diye salıncağı kaldırmıştım zaten. :grinning:

2 Beğeni

Eşi olsa eşine yem yedirecek ama eşi olmadığı için aynaya, parmağa ve ne bulursa (kafesteki her şeyi çıkarın suluğuna, yemliğine,tüneğine yem yedirecektir) yem kusması gayet doğal.
Yem kusması doğasında bulunan yapması gereken bir eylem. Bunu ne koşul altında olursa olsun yapacak.

2 Beğeni

Aynen, ben de öyle olduğunu duymuştum. Erkek muhabbet kuşları için bu doğal bir şeymiş.

2 Beğeni

Teşekkür ederim hocam. Kedimiz genelde kafesin karşında yatıp onları izlemeyi seviyor.
Yavrular olduğu zaman haricinde pek zor olmuyor aslında.
Yavru konusu ise bambaşka bir his hocam. Yumurta halinden başlayıp yumurtadan çıkıp gün gün büyümelerini izlemek. Daha sonra size alışması o yavruların elinizden yem yemesi. :face_holding_back_tears:
Daha sonra birilerine vermeniz. :face_holding_back_tears::face_holding_back_tears:

5 Beğeni