Rock Paylaşımları 🤘🏼

Teşekkürler bence 1-2tane güzel teşekkür ederim.

bune lan nirvanadan iyi grup olamaz doğru konuş.
Led zeppelin-nirvana

@Muhammed_Deger @Eren_Diakotra vovvv sizin profil fotoğraflarınızı karıştırmışım ksksksj

Desturrr !!! pearl jam grunge akımının en iyisi Nirvana sadece Kurt Cobanin intiharı yüzünden popüler oldu hem onun dışında pearl jam ilk albümünü Nirvsnadan önce yayımlanmıştır . Hem Eddie kurtan daha cok sanatsal kisilige sahiptir . Kanitida aşağıdaki sarkisidir. Her nekadar şarkının çevirisi yanlış olsada .

Led Zeppelin- Pearl Jam -queen

1 Beğeni

Olsun Nirvana onbin basar (aşırı mizahlı karakter)

1 Beğeni

Bende yeni başladım :smiley: Normalde pek yeni şeyler dinlemem :smiley: Nirvana falan dışına çıkmam yani .d Tabi nirvana diosam nirvana :smiley:

Bende sindire sindire dinliyorum .Uzun bir sürece ( 4 ay ) bilindik gruplari dinledim mesela pink Floyd, Led Zeppelim … bunları ezberleyip evin içinde bogure böğure söylemeye başlayınca yeni grupalr azıcık acildim onlarında bir iki tane şarkısını şimdilik kulak asinaligi olsun diye dinliyorum . ( Van Halen , Aeorsmith , The Who , Def Leppaed )

Bak bu şarkılarıda dio seslendiriyor . Belki biliyorsundue ozyy Black Sabbat an kovulunca vokalist Dio oluyor Black sabbatan öncede Rainbow çalıyordu. Ozzy de bu olaylardan sonra kendi grubunu kurdu ancak ben şarkılarını hiç dinlemedim. O yüzden aşağıdaki şarkının iyi olup olmadığını bilmiyorum.

Ben de yaklaşık 1.5 yıldır Dio’ya takmış durumdayım :smile: Eğer dinlemediysen bunları kesinlikle dinlemelisin.

Bu da bonus :d

1 Beğeni

5 Beğeni

Dio reyisi sevmeyen olsun .

Food yapmamak adına bunu da burada paylaşıyorum .

Buda videoda adı geçen Ahmet Ertegün .

Aç /Dc , GNR filanda var onlari da hafta sonu payladirim.

1 Beğeni

Şu ozzy harbi deli .

İşte bir rak paylaşımı

1 Beğeni
2 Beğeni
1 Beğeni

Seni sevmeyen ölsün :smile:

1 Beğeni

Aerosmith - Sweet Emotion

Like a Rolling Stone - Bob Dylan

Deep Purple - Smoke on the Water

Barracuda- Heart

Nirvana - Smells Like Teen Spirit

1 Beğeni

Arkadaşlar Hard Rock nasıl ortaya cikti ? Sabahtan beri arıyorum hiçbir yerde cevap bulamadim kafayı yiyicem . Lütfen yardımcı olun .

1980’lerde sönen “Punk” balonu,2000’li yıllara geldiğimizde tekrar piyasaya düşecek ve garage punk grupları rock’ın yeni kurtarıcısı ilan edileceklerdi.Yine de Punk’ın felsefe olarak Rock müziğini daha isyankar ve asosyal bir seviyeye taşıdığını da söylemek gerekir.Punk türünün ortaya çıkmasıyla birlikte hali hazırdaki tüm Rock türevi müzikler ve müzisyenler “Normal” insanlarca aynı kategoriye konulmaya başlandı.Belki de Rock müzik tarihinde sınıflandırmanın ilk olarak çıktığı zamanlar 1970’li yıllardır.Rocker’ların sosyal hayattan dışlanmaya başladığı veya kendilerinin yoğun olarak uzaklaştıkları ilk yıllar da yine bu yıllardır.1980’li yıllar Metal müziğin gelişimi için de oldukça önemli yıllardı. Bu dönemnin birkaç yıl gerisinde oluşan bir İngiliz istilası başladı. Black Sabbath, Jethro Tull, Budgie, Judas Priest, Motörhead, Def Leppard ve Ufo gibi gruplarla başlayan dönem Iron maiden, Saxon, Venom, Angel Witch, Samson, Tygers Of Pantang, Raven gibi bir çok grupla devam etti.Bu dönem dünyada birçok insanı etkisi altına aldı ve bu döneme “New Wave Of British Hard Rock” denildi.Bu tarzda çift gitar uyumu, anlaşılır melodik yapı, düz ama agresif vokal yorumları, gizemli dünyadan politik eleştirilere kadar uzanan konularla birleştirildi.Öyle bir dönemdi ki, Spider ve Samson’un Hard Rock’ından Warface’in Death-Black metaline kadar bir köprü kuruyordu.

2 Beğeni

Tessekurler challeng tv

Size birşey sorabilirmiyim ? Sizinde bildiğiniz gibi led zeppelin Hard Rock grubu sayılıyor ancak led zeppelin 1, 2 , 3 albumleri sizcede daha çok blues rock değilmi ? Nasıl oluyor da Led zeppelin hard grubu oluyor ? Kafama takıldı hiç biryerde cevapta yok . Sizi bu konuda bilgili goedugum icin soruyorum :slight_smile: