Rock Paylaşımları 🤘🏼

Bir progresif rock dinleyicisi olarak progresif başlığı aradım fakat bütün rock türlerini kapsayan genel bir başlık bile açılmamış, çok ayıp. Burada albüm önerileri yapabiliriz, kıyıda köşede kalmış grupları paylaşabiliriz, konser haberlerini birbirimize iletebiliriz ve dahası. Ben en sevdiğim parçalardan birkaçını bırakıyorum, keyifli dinlemeler.

13 Beğeni

Ben de Indie Rock, Folk Rock köşesinden bir isim paylaşayım. Yakın dönemlerde çok iyi işlere imza atmış Father John Misty.

Şurada sürpriz bir isim de var. :smiley:

2 Beğeni

Prog. rock denmiş fakat Lifeson-Lee-Peart power trio’sunun bahsi geçmemiş:

2 Beğeni
2 Beğeni

Progresif rock dendiği zaman sayılması gereken çok fazla isim var zaten fakat Rush’ın kalbimizde ayrı bir yeri var, haklısın.

1 Beğeni
1 Beğeni

Opeth… mükemmel son live albümü ( Garden of the Titans: Live at Red Rocks Amphitheater) yayınlansın da dinleyelim kapılalım müziğe gidelim.

2 Kasım diye hatırlıyorum yayınlanma tarihini, doğru mudur? Çok heyecanlıyım ben de. Yayınlansın da telefonum Opeth dinlemekten ısınarak patlasın… Demon of The Fall playlistimde yerini aldı bile bu arada

evet 2 kasım çıkış tarihi.In mist She was Standing ve Black Rose Immortal dinleyeceğim bende akşam olsun bakalım.

1 Beğeni

Progserif değil ama olsun paylaşalım yinede

3 Beğeni

Ben de paylaşayım birkaç tane :grinning:

Bu da yeni albümden:

3 Beğeni

Bu başlık çok boş kaldı .

Radyoactiv dinlemiyeli uzun zaman oldu.

Herkes en iyi bulduğu beş Rock grubunu yazsa olurmu ? Ben şahsen diğer insanların fikirlerini çok merak ediyorum . Benim siram ;

1)Led Zeppelin ( bu grubu en iyi yapan şey kafiyeli sözleri, değil derin sözleri değil bu grubu en iyi yapan srmpatikligi , içtenliği gürültülü blues çalması. Insanlarin ihtiyaçlarına karşılık vermesi )

2)Pink Floyd ( Felsefi sözler …)

1. Queen ( şarkı söylerken değişen ruh halini çok iyi anlatan bir gruptur bana göre )

2. pearl Jam

3. Black sabbath

4. Nirvana

5. Depp purple

6. Guns and Roses ( Bu grubun basitligini çok seviyorum en iyi değil ama en sevdiğim gruplar arasında ilk 5 e girer )

9 ) Rainbow

Sevmediğim gruplar : Rolling stones

Üvey çocuk muamelesi yaptığım gruplar : The Doors , Van Halen , The wHo , Aeorsmith

Başka forumdaslarinda en iyi bulduğu grupları yazmasını bekliyorum . Beni kirmayin lütfen :slight_smile::blush:

1 Beğeni

Sırasız bir şekilde ve subjektif bir sıralama yapmam gerekirse;

-Opeth
-Katatonia
-Pink Floyd
-King Crimson
-Camel

The Beatles’ın ve Perfect Circle’ın yeri çok çok ayrıdır söylemeden geçemiycem. Grup sınırlaması yapılmış fakat David Bowie de top10’umdadır. Daha birçok grup yazasım geliyor buraya fakat an itibariyle frenliyorum kendimi. Onun yerine birkaç şarkı bırakayım;

3 Beğeni

Yazın frenlemeyim kendinizi . En iyisi bende yukarıdaki msj yeni gruplar ekliyeyim. Ayrıca progserif rock in tek bir tane kralı vardır o da yüce Pink Floydur ahh … The wall.

Bir zaat kendim açtım bu başlığı .

Hazır David Bowie lafı geçmişken paylaşayım. 1983-1988 yıllarını kapsayan Loving The Alien isimli yeni bir
derleme albümü çıktı. 10 saatlik Bowie maratonuna ne dersiniz?

1 Beğeni

Haftaya pazar günü 10 saat aralıksız dinlemek mükemmel bir plan benim için ya. Bu pazarı bitirdik malesef…

1 Beğeni

Grunge atın lütfen plüften please

Grunge dinleyen birisiysen sana bildiğinden farklı şeyler öneremem, deli gibi Alice In Chains dinlesem bile pek yeni şeyler keşfetmedim. Nirvana, Soungarden, Mad Seasons, Pearl Jam vs bu kadar bende grunge :smile:

RIP Layne Staley… :metal:t3:

Yeter ki sen iste as:dasdas

Bak bu son paylaştığım Kurt Koben intihar ettikten sonra nirvananin geriye kalan uyelerinin kurdugu grup.

Eren sende en iyi bulduğun 5 grubu yazsana senin listeni çok merak ediyorum :slight_smile:

Son olarak Pearl Jam 》Nirvana

Şöyle sevdiğim bir kaç tane atayım bakalım…

1 Beğeni