Rock Paylaşımları 🤘🏼

Led Zeppelin 1972 öncesi zaten bir Blues Rock grubuydu Manchester turnesi sırasında ingiliz Hard Rock ve Metal’ini gördüler ve şarkıları o yöne kaymaya başladı ve artık İngiliz istilası sonrası tam Hard Rock - Metal grubu oldu ama hala Led Zeppelin Blues Band mi Rock Band mi tartışılır

Çok tessekur ederim . Cidden kafamı kurcalayan bir soruydu . Sanırım led zeppelin 4 albümü ile hard rock 'a başladılar .

Led Zeppelin Blues Band mi Rock Band mi tartışılır

Bence en doğru tanım gürültülü blues grubu olacaktır .

Bir hayrana bu soru sorulduğunda şu çok sevdiğim cevabı vermiştiki bence nihai cevapta aslında budur

Led Zeppelin is Blues, Rock, Country, Folk, Middle Eastern, and Metal artistic band. The one thing that I believe they are not is a pop band.

2 Beğeni

Yasssss!

1 Beğeni

Three Days Grace’in yeri benim için çok ayrıdır. Seveni de severim :heart_eyes:

2 Beğeni

Solosuz rock, rock mıdır?

Yeap, yirmi karakter

1 Beğeni

punkseveni bensevmem

Rock pek dinlemem ama sevdiğim birkaç şarkı var ve Skillet grubu var. Hele Phenomenon’u ilk duyduğumda birkaç gün başka şarkı dinleyememiştim.

2 Beğeni
2 Beğeni

Başlık öksüz kalmış!

1 Beğeni
1 Beğeni

Kişisel fikrimi belirtmeden önce şöyle diyeyim; Progresif Rock, notaları esnetme değiştirme varyasyonlaştırma üzerinedir, notaların matematiği vardır, müzik genelde riff üzerine kurulmaz. Psychedelic rock ise çok daha spesifik bir alan, rahatlatan, uyuşturan tip müzik. Mesela Jethro Tull progresif rock yapar ama psychedelic rock yapmaz. Ben üç beş tür dışında bu tür ayrımına girmeyi mantıklı bulmuyorum. Eğer bunlara çok klasik gruplarda girersen yanlış yaparsın mesela. Dio’nun, Led Zeppelin’in, Black Sabbath’ın müziğini ‘şu rock, bu rock’ diye adlandıramazsın.

2 Beğeni

Böyle kaliteli bir grup nasıl tanınmaz anlamıyorum.

Lan adamlar eskisi kadar içten çalamadıklarını düşünüp grubu dağıtmışlar.

2 Beğeni

Bu şarkı hangi türe giriyor diye çok düşünüyorum en sonunda Hard Rock’a daha çok benzediğine karar verdim. Dikkat edin bağımlılık yapıyor :krs:

Bitiyorum şu albüme

2 Beğeni

Poison, House of Fire, Spark in the Dark, Bed of Nails gibi mükemmel parçaları barındıran Alice Cooper Albümü orijinal kasetine sahibim bu albümün ileri geri sarıp dinlerdim.

1 Beğeni

Her şarkısı ayrı bir keyif. Ama favori Alice Cooper albümüm bu değil. En hoşuma giden
The Last Temptation.

1 Beğeni

Aslında çok Alice Cooper dinlemem The Last Temptation şarkıları da pek bilmiyorum. Yakın dönem albümlerinden Brutal Planet hoşuma giderdi. Uzun zamandır dinlemedim onuda.

1 Beğeni