Satın Aldığınız Yeni Kitaplar

Bu yazarlara da bakayım. En ince olanlarından 1’er tane alır, okurum :smiley: Beğenirim gibi geliyor ama beğenmesem bile en azından şans vermiş olurum. Yardımın için tekrar teşekkürler :slightly_smiling_face:

2 Beğeni

Haha deme abi bu durum çok kırılgan :joy:

1 Beğeni

Kitapyurdu ve ilknokta sitesinden aldıklarım. :slightly_smiling_face:

39 Beğeni

Evde olmadığım için bizzat inceleme fıraatı bulamasam da kalitesine ikna olduğum İş Kültür’ün bastığı Askeri Tarih Dizisi’ni almaya karar verdim. Aşağıda çoğu bulanık (:D) fotoğraflarda deneme amaçlı yaptığım alışverişi inceleyebilirsiniz. Bildiğimiz dergilerdeki gibi parlak kağıt, renkli, resimli bir ürün. Böyle şeylere bayılıyor olup pahalı olduğu için pek yanaşmam ama bu diziye güzel indirim çekilmiş bence.

Özet

8 Beğeni

İdefix’ten mevcut hediye çekimi kullanarak aldığım kitaplar. Bu kez İtalyan işi polisiye.

Bu arada Mylos Kitap malzemeden çalmamış gördüğüm kadarıyla. Sayfalar gazete kağıdı inceliğinde değil, kapak da eski kapaklar gibi kalınca.

37 Beğeni

Amazon Trendyol karışık

31 Beğeni

Amazon’dan aldıklarım.

Fantastik Roman Songulyabani’nin önerisi, Mezopotamya Mitolojisi uzun süredir listemdeydi. Yağmur Duası kitabını yada taşı ile ilgili bölümü için aldım.

24 Beğeni

Aquila Rift amazondan diğerleri sahaftan :slight_smile:

Camp Concentration, Metis BK serisi dahilinde Kobaylar Kampı adıyla yayınlanmış. Konusu ilgimi çekti. Bir hapisanede üst-insanı yaratmak için mahkumların üzerinde yapılan deneyleri konu alan transhümanizm temalı distopik bir bilimkurgu kitabıymış.

Heinlein’ın Puppet Masters’ı aslında yazarın uzaylı istilasını konu alan bayağı bilinen bir romanı ama buralarda pek ilgi görmemiş. 1954 yılında Çağlayan Yayınevi tarafından yazarın adı kitabın üzerine yazılmadan “Merihten Saldıranlar” olarak ve daha sonra Atak Yayınevi tarafından “Merih’te Panik” adı ile çevirilmiş. Sonra kimsenin umrunda olmamış.

Crawlers Türkçede Bioshock Rapture Şehri, Yeni Tabular gibi kitapları bulunan John Shirley’in Korku/Bilimkurgu türündeki romanı.

Beyond The Aquila Rift’in içinde Alastair Reynolds’ın derlemeye adını veren Beyond The Aquila Rift, Zima Blue, Diamond Dogs, Minla’s Flowers gibi öyküleri bulunuyor. Bu öyküler Türkçeye de çevirilmiş fakat Indie yayınları Love, Death & Robots dizisine yetiştirebilmek için eserleri mahvetmiş. Konu hakkında çevirmenin yazdığı detaylı bilgileri burada bulabilirsiniz

31 Beğeni

Dün akşam 8-9 gibi verilen sipariş sabah eve 9 sularında ulaşmış :drooling_face:

23 Beğeni

Halkbilimi mi bölümünüz?

Halkbilimi bölümünde okumuyorum. Mehmet Berk Yaltırık’ın twitch yayınlarını ve Gerisi Hikaye podcastlerini dinlerken halkbilimine merak saldım.

Anladım. İyi yapmışsınız. Çok keyifli bir alandır.

@er-han arkadaşımız forum üzerinden ihtiyacı olana kitapları hediye edeceğini söylemişti. Kendisi ile iletişime geçtim. Arabasıyla bana en yakın noktaya gelerek kitapları verdi. Tekrar teşekkür ediyorum.

23 Beğeni

İyi insanlar iyi ki varlar.

9 Beğeni

Türk Edebiyatı Klasiklerinin çoğu İdefix’in %50 indiriminden, diğer kalan bir kaç Türk Edebiyatı Klasikleri, Bilim Kurgu Klasikleri, Don Kişot ve biyografiler BKM’den. 15 TL indirim kodu, 15 TL papara kampanyası ve %50 indirimle uygun fiyata geldiler. Şu üç seriyi toplasam da İthaki’nin Karanlık Kitaplığına ve HAY Klasiklerine el atsam artık :sweat_smile:

33 Beğeni

Polisiye seven biri olarak okuyunca yorumunuzu beklerim. Çeviri ve orijinal eser bakımından.

1 Beğeni

Tabi ki, elimdeki kitap bitince okuyup yorum yazarım mutlaka.

1 Beğeni

Hocam sizin aldığınız kitaplarla alakalı paylaştığınız ufak bilgiler çok hoşuma gidiyo ya, teşekkür ederim :slight_smile:

2 Beğeni

@Agape O cümlede bir hata yoktu. TDK sözlüğünden kopyalayıp yapıştırıyorum:

yada taşı
isim , halk ağzında

Birbirine sürtülünce yağmur yağacağına inanılan koyu yeşil renkli, genellikle yuvarlak, fındık büyüklüğünde bir taş, yağmur taşı:
" İşte o zaman Esen Börü, babasından kalan yada taşını çıkarıp yağmur yağdırdı." - Nihal Atsız

4 Beğeni

Herkese iyi pazarlar :blush:. Elimden bu sıralar baya manga ve kitap çıkarttım ve onlardan gelenler ile de güzel alışverişler yaptım bunları paylaşacağım. Okuma hızım maalesef asla bu kadar olmasa da haydan gelen huya gitti anlayacağınız :joy:.

Churcill ve Rousseau için öncelikle haber verenlere teşekkür ederim. İnanılmaz kapsamlı ve kaliteli kitaplarmış ilk kez biyografi serisinden kitap aldım. Okült Cadılık ve Büyü de ciltli olmasa da bu haliyle bile çok kaliteli bir kitap. Bunları papara + kod yöntemi ile aldım.

Alttakileri de Amazon’dan iki kez farklı 25 tl kodlarını kullanarak aldım. Gerçekten çok kârlı oldular bu şekilde. Çoğunu buradan duyurulan %70 civarı fırsatlar ile aldım. Dikenlerin Dili ayrıca çok çok kaliteli bir baskı olmuş. Başka satın alanlar da katılacaktır. Martı hakkını vermiş. Can’ın ciltli basımlarına benzettim. Ozan Beedle’ı da çıktığından beri bekletiyordum tükenmeden alayım artık dedim.

Kitapsepetinden minik bir manga odaklı alışveriş oldu. Daha sonra aldığım Titana Saldırı 13 ile seride güncele geldim böylece

İdefix iademi hediye çeki ile yaptığı için bunları da o iade ile üstüne koymadan oradan aldım. Ajin’de de günceli yakaladım. Ve Nikolai serisi tamamlandı :partying_face:.
![resim|666x500]

Bunlar da 3 farklı dolap satıcısından alındı. 20’şer tl kod vardı hesabımda hepsine kullandım. Necib Mahfuz ve Miras güzel bir indirimle hep alışveriş yaptığım bir satıcıdan alındı. Alacakaranlık serisi için linç yer miyim bilmem ama onları esas alma sebebim arkadaki Death Note özel kutusu. Satan kişi tek kutuyu satmasın diye onları da aldım. Elbet çerezlik okunur bence :crazy_face:. Death Note kutusu gördüğüm en güzel şeylerden birisi. Akılçelen nasıl böyle bir kaliteye imza atmış şaşırıyorum. 10 tl’ye almak imkansız bu kutuyu ama almış oldum çünkü baya karaborsa limitli bir ürün. Henüz içinde mangaları yok ama elbet alırım yavaş yavaş. Alttaki tüm Dolap alışverişi 70-80 tl tutmuştur kodlar ile beraber öyle diyeyim.

Mitoloji kitabını da hepsiburadanın verdiği kod ile aldım. Hep bu seriye başlamak istiyordum çok beğendim. Diğerleri de Zebramo’dan
Bazen aşırı derecede genç yetişkin vs. okumak istiyorum ama elimde hiç kalmamış oluyorlar. Dersler ağırlaşınca iyi giderler.

Ne kadar uzun bir gönderi oldu merak ediyorum 🥲🥲🥲.

38 Beğeni