Satın Aldığınız Yeni Kitaplar

İstanbul’da bir kitabevinden aldım. Malum internette hepsi tükenmiş vaziyette.

Helikopter çok iyi kitaplar basıyor ama aşırı pahalı

1 Beğeni

Çeviriler iyi,baskı kalitesi mükemmel.

3 Beğeni

Hangi kitabevi acaba?

1 Beğeni

Pazartesi geldi aslında da ancak ekledim😇
Dünyanın Ucundaki Fener bitti bile🐿

27 Beğeni

28 Beğeni

Sırf Amazon paketi kitapsız olmaz diye sepete eklemiştim.

Kırmızı Kedi baskısı Amazon da satışa açılmamış diye bunu aldım. “Otuz Dokuz Basamak” kitabının bu baskıyı tam olarak incelemedim ama tam metin değil gibi :slight_smile: Kitabı aldıktan sonra farkına vardım İdefix bu baskıyı çocuk ve gençlik olarak kategorilendirmiş.

Satın almayı - okumayı düşünüyorsanız İş Kültür veya Kırmızı Kedi baskılarını alın.

23 Beğeni

Roman ve Shakespeare derslerim için kitap alışverişi yapmayışıma ara vermiş oldum. :slight_smile:

33 Beğeni

Şeyh Pir kitaplarını almak istiyorum ama sıkıcı mı gelir onu bilmiyorum :sweat_smile: Okuduktan sonra görüş belirtirsen sevinirim :slightly_smiling_face:

4 Beğeni

Bir süre Şeyh Pir kim ola ki diye düşündüm… :joy: Uzun oluyor kendisinin tiyatro oyunları. 3 perdeden uzun oluyor genelde ama ben akıcı olduklarını düşünüyorum. Olay örgüsü ve replikler zaten efsane. :slight_smile: Tabii döneminin (17. yüzyıl) verdiği bir etki ile tam bir tragedya/komedya olduklarını söyleyebilirim. Dile de yansıyor bu. Tiyatro oyunu okumayı seviyorsanız Şeyh Pir’den kaçmayın derim. :slight_smile:

5 Beğeni

“Her ay bir bilim-popüler bilim kitabı okumaya karar verdim kısım 2” kitaplarını Amazon’dan aldım ve 3 gün içinde teslim edildi. Kısım 1 kitaplarını ise Kidega’dan pazartesi aldım. Henüz tedarik bile edilememiş -_-

23 Beğeni

Shakespeare’i görünce artık direkt Şeyh Pir’dir sözü aklıma geliyor. Nasıl bir etki ettiyse bana :joy: Bilsem öyle yazmazdım, uğraştırmışım biraz :sweat_smile:

Tiyatro türü hiç okumadım ama her şeyin bir ilki var. 1-2 kitabını alıp tanışayım bakalım. Teşekkürler :slightly_smiling_face:

2 Beğeni

Bence kesinlikle sıkıcı gelmez mesela ben karakterin özelliklerine göre ses tonumu değiştirip okuyorum çok zevkli oluyor.

7 Beğeni

1-2 kitap alıp okuyacağım. Severim diye düşünüyorum, bakalım :sweat_smile: Teşekkürler :slightly_smiling_face:

3 Beğeni

Hediye geldi :slight_smile: çünkü doğum günümdü.

30 Beğeni

Tüm kitaplarda William Shakespeare yazıp da Julius Caesar kitabında Shakespeare yazmasının bir nedeni var mı acaba?

1 Beğeni

Macbeth de aynı şekilde.Sebebini bilmiyorum.

1 Beğeni

Mutlu yıllar, güzel hediye :slight_smile:

1 Beğeni

Keşke bilsem… İş HAY kapak tasarımı olarak şık duruyor ama sırtındaki çizgiler de eşit değil ya belki bu da onun gibi bir sorundur.

@MelihAntepli Hiç tiyatro oyunu okumadıysanız Sophokles ya da Moliere gibi daha ince eserleri olan 2-3 perdeden fazla olmayan oyunlardan başlamanız daha sağlıklı olabilir. Sonuçta Shakespeare bu işin pîri olduğu için belki ilk okumada ağır gelebilir gerek dil gerek kurgu gerekse de uzunluk açısından. Dediğim oyun yazarlarının eserlerine ilginizi çekmesine göre bir göz atın derim. :slight_smile:

6 Beğeni

Soldaki Tolkien kitaplarını Kidega Metis Yayınları kampanyasından, sağdaki kitapları ise amazon.com.tr üzerinden aldım.
Hanımın baskısı ve koyacak yer olmaması sebebiyle kitap almama orucuna başlıyorum. Uzun zaman kitap almayacağım, çünkü elimde nereden baksanız 5 yıl okunabilecek kitap var.

Daha önce başka başlıkta yazmıştım, tüm John Le Carre kitaplarını toplamak istiyordum. Alfa ve Kırmızı Kedi’den baskılı olan tüm kitapları aldım (Baskısı olmayan 2 kitabı bekleyeceğim.)

Fantastik Edebiyata ise girmek için Yüzüklerin Efendisini satın aldım. Ancak Metis’in küçük fontları yoracak gibi. (Evet hala okumadım, evet kitapları okurum diye filmleri de izlemedim :slight_smile: )

39 Beğeni