Satın Aldığınız Yeni Kitaplar

Arkadaşlar gerekenleri söylemişler. Arada çok uzun bir süre yoksa benim için sorun olmuyor. Eğer unutacağım kadar uzamışsa tekrar okurum.

2 Beğeni

“İlk” kitabını beğenmezsem @SJack 'in 3 gün uzaklaştırılmasını talep ediyorum.

22 Beğeni

Beğenmezseniz kendimi intihar ederim.

9 Beğeni

Bu durumda kitap gelmeden, okumadan ben kitabı ve içindeki öyküleri çok beğendim. :slight_smile:

9 Beğeni

Aslında bu tür kişisel gelişim türü kitaplarla pek aram yok ama terapistim bu kitabı önerdi. Yorumlara filan bakınca da diğer kitaplara benzemediği ve faydalı olabildiği gibi yorumları gördüm. Arkadaşımla birlikte aldık ve okuyacağız. Mucize bekleyip birden müthiş bir insan olmayı beklemiyorum zaten. :joy: Okumaktan zarar gelmez bence. :smiley:
Alfa’nın Lovecraft kitaplarını bitirdiğim için Edgar Allan Poe okuyayım dedim. Foruma bakınca iletişim yayıncılıktan okunması gerektiği yönünde yorumlar gördüğüm için ve sizlere güvendiğim için bunları aldım.Heyecanlıyım açıkcası. :star_struck: Finaller de bittiğine göre bunlar gelene kadar kitaplığımda bekleyen kitapları okuyayım. :sweat_smile:

16 Beğeni

Çekilişten kazandığım kitaplar geldi. Kayıp Rıhtıma ve Timaş Yayınlarına çok teşekkürler :hugs:

38 Beğeni

Kız arkadaşım İyi Hissetmek kitabını okuyor, onun dediğine göre vakaları ve çözümlerini anlatan bir kitapmış. Kendisi bu kitabı çok beğendi, başucu kitabı gibi bir şey oldu.

4 Beğeni

Çok sevindim. Neredeyse hiç olumsuz bir yorumla karşılaşmadım zaten. Almamda bu da etkili oldu. Gelse de okusam. :slightly_smiling_face:

2 Beğeni

Ben de terapist önerisiyle aldım İyi Hissetmek’i. Gerçi henüz okumadım. Bu kitapla beraber Evinizdeki Terapist kitabını da almıştım hakikaten etkili olduğu için ikinci bir kitap okumaya gerek kalmadı. Umarım size de şifa olur. Aslında bunlar kişisel gelişim kitabından ziyade uzmanlar tarafından yazılan bilimsel temelli kitaplar. Bence bu konuda çoğu okur önyargılı yaklaşıyor ,kopyala yapıştır, aforizma araklı, kişisel gelişim etiketli zırva kitaplar yüzünden.

4 Beğeni

Haklısınız. Umarım işe yarar. :blush:

2 Beğeni

Koridor bez ciltlilere de el atıyorum artık. İş Kültür çok pahalı oluyor malum.

36 Beğeni

Sahafları tırtıkladım yine :slight_smile:

Mote In Gods Eye, İthaki BKK içindeki Tanrının Gözündeki Zerre.

On The Beach ise yine aynı serideki Kumsalda kitabı. On The Beach’in heryerde kısaltılmış veya sadeleştirilmiş metinleri vardı, tam metin bulduğuma çok sevindim. 1966 basımı :slight_smile:

Imperium, Tarihi Kurgu türünde. Roma döneminde Marcus Cicero’nun kurgusal bir biyografisiymiş. Sanırım Türkçe’ye kazandırılmamış.

Monuments Men ise kapağındaki efsane kadrodan da anlaşılacağı gibi filmi de çekilmiş, gerçek olaylara dayanan bir tarihi kurgu kitabı. 2. Dünya Savaşı sırasında Nazilerin Avrupadaki sanat eserlerini yağmalaması ve altı kişinin bu eserleri Nazilerden kaçırmasını konu alıyor. Filmini de çok beğenmiştim. Hazine Avcıları adı ile Aspendos Yayınlarından çıkmış. Alışveriş sitelerinde yok ama sahaflarda 9-10 TL’ye bile temiz olarak bulunabiliyor. Çevirisi konusunda bir bilgim yok fakat baktığım kadarıyla çevirmenin özellikle Kırmızı Kedi’den çıkan birçok kitabı mevcut. Babil kitaplığından birkaç çeviri kendisine aitmiş.

Kitapların fiyatlarına gelirsek On The Beach 9TL diğerleri 15TL idi…

29 Beğeni

kitabist.com dan yaptığım alışveriş. Kargo fotoğrafını sitenin hizmetine dair bir merak olduğu için paylaşıyorum. Alttaki resimde görüldüğü gibi kitaplar hasarsız geldi. Sanırım hala devam eden %60’lık bir indirim var Pegasus’ta. Bilginize.

27 Beğeni

Madalyonun İçi’ni hediye edeceğim, diğerlerini kendime aldım.
image

14 Beğeni

İngilzcelerini pkumadığım için çeviri konusunda bilgim yok ancak 451 için Dost Körpe çevirilerinin beğenilmediğini okumuştum. Cilt kalitesi güzel. İskandinav Mitolojisi gibi özellikle Hayvan Çiftliği çok güzel bir baskı olmuş.

3 Beğeni

@Hayalperest0 Yaktın beni, yaktın! Halbuki Harry Potter aklımda bile yoktu.Senin yüzünden sepete fazladan 1 kitap daha eklenmiş oldu. :confused: Gelmeleri için sabırsızlanıyorum…:hanci:

The Sculptor’ın yorumları beni bir hayli etkiledi, @Anita sen kesin okumuşsundur.Yorumun nedir? :grin:

17 Beğeni

Kötü bir haber daha vereyim mi :sweat_smile: Bunun devam kitaplarının versiyonlarıda çıkacakmış :joy:

2 Beğeni

Evet okudum, kesinlikle tavsiye ediyorum. Fiziksel olarakta almayı düşünüyorum ne zamandır. Karakter gelişiminin güzel işlendiği, soyut - somut bir çok kavrama / olaya göndermelerde bulunan bir eser. Çizimleri de hiç fena değildi. Almana sevindim :slightly_smiling_face:
Şu konuda da eserden birkaç resim paylaşmıştım;

2 Beğeni

@Anita O zaman aldığıma bir kez daha sevindim, şimdiden merak ediyorum.Yorumları bir hayli güzeldi, senin desteklemen, fikrimi pekiştirdi.Attığın paylaşımda Blankets -çizimleri gerçekten harika- o kadar odak noktama oturmuştu ki…:smile:

5 Beğeni

Bende patlattım bayağı bir şeyde elime geçsin atacağım 🥲 @Who_Sametto

2 Beğeni