Satın Aldığınız Yeni Kitaplar

İletişim, Türk klasiklerini eleştirel basım seçeneğiyle de basıyor ama bu eserde eleştirel basım/sadeleştirilmiş baskı ayrımına gidilmemiş. Şu an fark ediyorum. Muhtemelen ilk baskı ile sonraki baskılar arasında belirgin farklılıklar yok. Lakin eleştirel basımları çok değerli buluyorum. Özellikle de Halid Ziya Uşaklıgil’in eserlerinde mutlaka olması gerektiğini düşünüyorum.

Bilirsiniz, Aşk-ı Memnu ile Mai ve Siyah romanı okurlar tarafından zor anlaşıldığı gerekçesiyle, yanılmıyorsam 1938’de, sadeleştiriliyor. Yine yanılmıyorsam günümüzde yayımlanan tüm Mai ve Siyah baskıları yazar tarafından sadeleştirilmiş metnin sadeleştirilmiş halini okura sunuyor. İş Kültür 1938 baskısını; Can Yayınları orjinal ve sadeleştirilmiş iki ayrı baskısında da 1938’deki nüshayı esas almış. YKY’deki durumu bilmiyorum. Handan İnci hazırlamıştı oradaki baskıyı. Özgür Yayınları dahi sadeleştirilmiş metni esas almıştı. O nedenle İletişim Yayınları burada Seval Şahin’in katkılarıyla çok mühim bir yayıncılık hizmeti sunmuş oluyor.

Konuyu gereksiz yere uzattım ama İletişim’in Türk klasikleri baskılarını görünce mest oluyorum her seferinde. Almayı düşünenler için ne kadar emek verdiklerini anlatmak istedim. Evet gerçekten çok yüksek bir fiyat politikaları var ama işini bu derece titiz yapan yayınevi bulmak da pek zor Türkiye’de. Önsöz, sunuş, sonsöz gibi metinlerle eserleri zenginleştirmeleri ayrıca takdir edilesi… :clap:

4 Beğeni

Hepsiburada kitap kategorisinde geçerli 100 tl ve üzeri alışverişlerde geçerli 15 tl indirim verdi üstüne bir de 10 tl papel verince böyle güzel bir alışveriş yaptım 🤌🏻

38 Beğeni

Daha fazla kayıtsız kalamadım :frowning:

33 Beğeni

Zebramo’dan 1 (yazıyla bir) adet kitap aldım. Kurye 21 lira ödemesi var diyince şok oldum. Bir şey demeden ödedim düşündüm ki herhalde satıcı anlaşma olmadan direkt yolladı kitabı kendisi. 1 yıldız verip yorum yapacaktım ama uzun zamandır alışveriş yapmamış olduğumdan Zebramo’nun anlaşmalı kargo fiyatlarına bakayım dedim ve bir daha şok oldum. Zebramo’dan ilk alışverişe başladığımda PTT 3,45₺ Yurtiçi 5₺ idi. İkinci el kitap alınmaz artık buradan çok nadir değilse çünkü aynı fiyata denk geliyor sıfır ile :frowning:

8 Beğeni

PTT nin kendi kitap kampanyası ne alemde acaba? 5tl ydi en son o da. Bazen tek kitaplarda satıcı ile anlaşıp zebramo anlaşması ile değil de PTT kitap kampanyası ile göndermesini rica ediyordum. Öyle bisey yapılabilir yine

1 Beğeni

Dolapta en küçük kargoyu 6 TL’den 10 TL’ye çıkarttı. :frowning:

1 Beğeni

10 değil 11 maalesef.

1 Beğeni

Hayır 11 değil 12 oldu. (şaka, kendimi tutamadım. :sweat_smile:)

6 Beğeni

Bu şartlarda kitap satın alamam, alırsam yeni olmaz. Aylar önce paylaştığım kitaplara bakayım bari…

5 Beğeni

31 Beğeni

Geçte olsa geldi Azrail Koşuyor. Yıllar sonra tekrar okumak için sabırsızlanıyorum. BKM den kargo bedava ile aldım. Semenderlerle Savaş ve Ickabog’u en uygun BKM de buldum. Hızlı değildi ama hasarsız gönderdiler.

27 Beğeni

Kitap fiyatları sebebiyle artık sadece takip ettiğim yazarları veya biriktirdiğim serilerden kitapları alıyorum.
Alfa’dan çıkan tüm Jules Verne ve Alper Canıgüz kitaplarını almış oldum. Asimov kitaplarını çıktıkça alıyorum. Jonathan Strange ve Bay Norrell 3. Cilt bitince Susanna Clarke eserlerine devam edeceğim.

Kitaplar kitapsec.com sitesinden. 20 günde gönderdiler ama temiz gönderdiler. Ellerine sağlık. Koç grubunun yeni kargo şirketi Sendeo ile gönderim yapıyorlar.

32 Beğeni

Çok şükür bitti :pray:

23 Beğeni

Merhaba bilmediğimden soruyorum alfa bu serinin ciltli versiyonunu basacak mı acaba .?

2 Beğeni

Merhaba. İlk 2 cilt çıkmıştı ama arada farklar var demişlerdi.

5 Beğeni

BKM alışverişim.:+1:t2:
İlk defa bir BKM alışveriş böyle sağlam ve temiz geldi şaşırdım açıkçası .:grinning:

26 Beğeni

Hepsi amazondan.

29 Beğeni

24 Beğeni

Kitapyurdu. Ve Cadının Yüreği’ni bugün okumaya başlayacağım :tada::nerd_face:

29 Beğeni

BKM 3 al 2 öde

Ben Deli miyim : Jean-Léon Gérôme
Zavallı Necdet: Vojtěch Hynais
Çıkrıklar Durunca: Ressam ismi yok, kapak tasarım ise tüm kitaplarda olduğu gibi Hamdi Akçay.

34 Beğeni