Satın Aldığınız Yeni Kitaplar

Çok teşekkür ederim. Orada fiyatlar daha uygun görünüyor.

4 Beğeni

Teşekkür ederim hocam.
Sonsuzluğun Sonu kitabını çok sevdim ama vakıf ile aralarında bağlantı yok okuduğum kadarıyla, doğru mu?

2 Beğeni

Yaklaşık 2 aylık hasılat. Bunlara ek malazan siparişi de geçildi. Son samanlarda seri devamı haricinde yeni serilere el atmıyorum. Malazan hariç :sweat_smile:

19 Beğeni

Doğru, aralarınds komu olarak bi bağlantı yok. Bana kalırsa iyi ki de yok. Asimov’un en sevdiğim tekli romanıdır kendisi, bende büyük etki bırakmıştı.

2 Beğeni

Aralarında dolaylı bir bağlantı var. Bağlantıyı fark edebilmek için Sonsuzluğun Sonu’nun Vakıf serisinden sonra okunması gerekiyor.

3 Beğeni

Canım Hyperion ve güzel Fausta :slight_smile:

26 Beğeni

ilknokta part 1 :slight_smile:

Haşhaş Savaşı ciltli baskı neden beğenilmemişti. Şömiz, cilt vs baktım ama bir sıkıntı göremedim.

34 Beğeni

Ben de onu soracaktım. Sen neden beğendin, başkaları neden beğenmedi? Kalitesiz filan mı?

2 Beğeni

Bildiğimiz klasik ithaki ciltli baskılarından. Yazarken tekrar kontrol ettim ama gözüme çarpmadı bir olumsuzluk.

Mukavva üzerine suni deri benzeri kaplamalı bir cilti var, şömizde bir sorun göremedim ve normal kitap kağıdı kullanılmış.

Herşey normal gözüküyor. :slight_smile:

5 Beğeni

Belki de insanlar ciltliden böyle daha “premium” şeyler bekliyor. Mesela kuşe kağıt, illüstrasyon gibi. Halbuki adamlar sadece karton kapak yerine ciltli kapak koyuyor, en fazla cildin kalitesi hakkında yorum yapılabilir gibi geliyor bana.

2 Beğeni

Hmm beğenmemem yükleniyor…

Ben beğendim bir sorun yok ya çok takılma bunlar zevk, mesela sen beğendin diye beğenmem azaldı :slight_smile:

Ben Malazan ciltliyi de daha çok beğendim ciltsize göre.

3 Beğeni

Bana kalırsa asıl sıkıntı karton kapağın seriye uymaması, ve ithakinin bu kitabın ciltlisini saçma bir fiyattan satışa koyması. Belki 75TL uygun gelebilir ancak uygun değil. İndirimde Yüzüklerin Efendisini 100TL gibi bir fiyata alabiliyorken haşhaş savaşının tek kitabının 75TL olması aşırı saçma. Bunların yanısıra normal kağıt kullanılması da bir eksi. Ama asıl büyük eksi ithakinin tutumu. “İnstagramda ciltli neden pahalı ?” tarzı yorumlara “Herkes alabilsin diye karton kapakta bastık” diye bir karşılık verdi. Daha başka bir şeye gerek yok bence.

2 Beğeni

Bu durumda İthaki karton kapakları bedavaya veriyor?

Ben bu karşılaştırmayı doğru bulmuyorum çünkü Metis kim bilir kaçıncı baskıyı yaptı ve milyonlar kazandı bu seriden. Satışı garanti olan eserlerden başka fantastik sattığını da görmedim.

Piyasaya yeni sunulan ve tutup tutmayacağı belli olmayan bir seri var ortada. İkisi mukayese edilemez bence.

Fiyatlara yüzde 50 olarak da bakabilirsiniz sorun yok. Metis 2020’de artık dayanamayıp yüzde 50 ile satış imkanı sundu. Ondan önce burnundan kıl aldırmıyordu. Yine bile genel olarak Metis’te yüzde 50 bulduğumuzda altın bulmuş kadar seviniyoruz.

13 Beğeni

Hayır bazı kullanıcılar kitap sayfalarının kalitesiz birleştirildiğinden yakınıyordu yani tam olarak ne diye geçiyor o kısım bilmiyorum ama bayağı dandik deniyordu ne kadar doğru bilmiyorum.

1 Beğeni

O sadece @_Ged 'de çıkmıştı o şekilde. Onu da değiştirdiler sanırım. :slight_smile:

1 Beğeni

Değişime gitti, gideli de çok oldu ama gelmedi. :smiley: Ah yine hatırladım.

2 Beğeni

Ben kafayı yerdim beklerken. :expressionless: Aldığın yere mi yolladın yoksa direkt yayınevine mi? Şimdiye gelmeliydi.

2 Beğeni

Bu üçleme için takvim paylaştılar mı? 3-5 sayfasını okudum devam ederdim ama şimdi okusam çok bekler miyim diye devam etmedim.

2 Beğeni

Ufak çaplı yedim ama direkt yayınevine yolladığımdan mıdır nedir, içim biraz rahat. Seri tamamlanınca gelir. O zaman topluca aradan çıkarırım diye saldım sanırım. :joy: Geç olsun güç olmasın.

2 Beğeni

Yayın takvimi paylaşılmıştı, ben o yüzden okudum ilk kitabı. 2. kitap Nisan, 3. kitap emin değilim ama Ağustos diye kalmış aklımda.

@_Ged bu kadar beklemeye ciltli fırlatsınlar sana doğru. :grinning_face_with_smiling_eyes:

4 Beğeni