Satın Aldığınız Yeni Kitaplar

Doğum günün kutlu olsun üstat. Bu forumdaki güzel insanlardan birisin.
Sevgiler

3 Beğeni

B-636210

Bununla birlikte 3-4 kitap daha satın aldım. Ama en dikkatimi çeken buydu. Daha önce okumuştum Deliliğe Övgüyü. Fakat bu sefer okuduğum ne bilmiyorum? Çeviri ve yorumlamada ciddi fark var. Farklı bir şey okuyorum ama bakalım!!

Çeviren ve yorumladığını açıklayan arkadaş bence yorumlamasa daha iyi olabilirdi.

6 Beğeni

Çok sağ ol üstat. Sen de öylesin :blush: :heart_hands:

2 Beğeni

Nice yıllara sağlıkla…Gözlerin hiç bozulmasın hep kitap oku emi. :blush:

4 Beğeni

Kitapyurdu

32 Beğeni

Keşke Pegasus fiyatlandırmada gösterdiği özeni matbaada da gösterse.

9 Beğeni

Tyerman’ın God’s War: A New History of the Crusades adlı daha kapsamlı bir kitabı var, acaba bunu mu çevirdiler diye düşündüm, 2019’da yazmış olduğu yine iyi bir çalışma olan The World of the Crusades çevrilmiş. Yine Kronik’ten çıkmış olan Haçlı Devletleri Tarihi’ni de okumanızı öneririm.

Hayırlı olsun iyi okumalar dilerim.

3 Beğeni

image
Teşekkür ederim…Ben de bu var…TTK nın bayağı iyi…biraz okumuştum bitiremedim…umarım vakit olur emekliliği dört gözle beklyorum…Bakalım.

8 Beğeni

Evet bu da çok iyi bir çalışma. Çevirisi de çok iyidir. Runciman zaten Bizans ve Haçlı konuları üzerine önde gelen bir uzman. Bu kitap aslında temel olayları ve bilgileri bilen araştırmacılar için devam niteliğinde bir çalışma. Çok fazla dipnot, ayrıntı var. Not ala ala ilerlemek gerekiyor diye düşünüyorum.

2 Beğeni

Türk Tarih Kurumunun satış yerleri vardı bi zamanlar…hala var mı acaba?..şimdi baktım e-mağaza var…bi sürü kitap almıştım eskiden…kaliteli…felsefe tarih vs.ucuzdu…yine öyle sanırım…

3 Beğeni

Felsefe göremedim e mağaza da…kaldırmışlar sanırım…böyle buyurdu zerdüşt mesela…ayrıca dostoyevski, tolstoy vs çeşitli kitaplar vardı.

2 Beğeni

Anlaşılan bizim adımız tarih orada kalalım demişler. ama herşey tarih değil mi…biz her dakika tarih oluyoruz zaten…Her dakika da gelecek…güzel olan ne varsa nasıl çöp yaparız zihniyeti. İyi zamanlar yaşamışım gelecek hiç iyi değil…

2 Beğeni

Merhabalar herkese,

Zümrüt Denizli Tress’i ciltli aldım indirimden ama kitap gelince hayal kırıklığına uğradım açıkçası. Özellikle illüstrasyonlar çok soluk renkli. Burda paylaşışlan fotoğraflarda canlı duruyordu renkler baya. Rica etsem alanlar paylaşabilir mi, kötü baskı mı geldi diye merak ediyorum. Durum öyleyse değişime yollayacağım. Eskiden 10-12 kitap aldığımız kitaba tek kitap alıyoruz, bari düzgün baskı gelsin. :confused:

6 Beğeni

İllüstrasyonları ben de hiç beğenmedim açıkçası. Biraz daha generic olsaydı AI’a çizdirmişler herhalde derdim. O kadar ruhtan, tarzdan yoksun ki inanılmaz.

2 Beğeni

Şu şekil paylaşmıştım ben, telefonum fln da ucuzundan ööle kaliteli bir kamera değil :smile: Neyse o gözükmüştür diye düşündüm ama bilemedim, çok da anladığım şeyler değil foto kalitesi/çizim kalitesi vs

Bu mesajda dediğim gibi bazı fotolar normal sayfada basılmış, bazıları parlakta. Belki onun da etkisidir. Genel anlamda bende fiyatının kalitesinde bir baskı değil diye düşünüyorum. Ancak Sanderson’ın kendi ciltli baskısı ile aynı format ve çizimler olarak gördüm.

3 Beğeni

En iyisi benim yaptığım. Sanderson takip etmediğim için para cepte kaldı :sunglasses:

4 Beğeni

İdefix siparişim dün geldi. 100 tl hediye kartı+50 tl sepet indirimiyle iki kitap da nispeten uygun fiyata geldi.

Haçlıların Dünyası 560 sf, büyük boy, sert kapaklı, kaliteli bir basım. Sayfa kalitesi de bence gayet iyi. İçerisinde görseller ve haritalar var. Konuları daha iyi kavrama açısından oldukça yararlı.

İskitler de 400 sayfanın üzerinde, kalın sayılabilecek bir kitap.

24 Beğeni

İdefix siparişim .Akılçelen yine serinini devamı kitabı farklı boyutta basmış .:saluting_face:

16 Beğeni

Bir süredir Akılçelenle ilgili güzel hisler beslemeye başlamıştım halbuki…

Nadirkitap’tan Politik Psikiyatri ve Yenilmez kitaplarını aldım. Normalde Yenilmez kitabını hep 250-350 tl bandında görüyordum, sahafta 120tl’ye denk gelince kaçırmak istemedim. Kesin bir problemi vardır diye düşünüyordum ama hem tertemiz hem de cidden bandrollü kitap çıktı, hala şaşkınım :grin:

Bu bebekler de ilknokta’daki %50 indirimden satın aldıklarım. Makine Yazı ve özellikle de Alaycı Kuş kitaplarında küçük çapta hasarlar var ama görmezden gelinmeyecek kadar değil, o yüzden kitaplıktaki yerlerini aldılar bile. :smiling_face_with_three_hearts: :smiling_face_with_three_hearts: :smiling_face_with_three_hearts:

33 Beğeni