Savaşkıran | Brandon Sanderson

1. bölüm sadece 4 satır demi? bende basım hatası filan değil yani

Evet bölüm o kadar, zaten hikayesi zirveye doğru gittiği için bayağı bir heyecan oluyor orada. :slight_smile:

1 Beğeni

ışıktını be :frowning: yine muazzam bi sondu pislik her seferinde aynı şeyi yapıyor her seferinde yiyorum şaka gibi ya

1 Beğeni

Ben Işıktını’yı tanrı kral sanıyordum ilk bölümlerde :joy::joy::joy::joy:

1 Beğeni

Arkadaşlar kitap hakkında bilgi verebilecek var mı?

Var. Sor bakalım nereden istersen. :slight_smile: 10 üzerinden 9luk bir eser.

Öncelikle teşekkürler ilginiz için. Kitap epik fantastik türünde mi?
Kitap yetişkinlere yönelik mi yoksa daha çok her yaşa hitap eder mi ?
Aşırı fazla uçuk saçık büyü mevcut mu ?
Ve kitabı mevcut eserlerle karşılaştırdığımızda (yazarın dışında) hangi eserlere benzer veya daha yakın ?
Baya bir soru olu :smiley:

Şimdi sıra sıra elimden geldiğince cevap vereyim.
1- Epik fantastik sayılır.
2- Bence genç yetişkin. 2 grupta çok sever.
3- Uçuk saçık büyü mevcut değil. Güzel aksiyonu ve hikayesi va.
4- Kesinlikle, Savaşkıranı okuyan birisi Fırtınaışığı serisinede başlamalı. Özellikle 1.kitaptan sonra Savaşkıran okunmalı. Muazzam bir bağ yok ama serinin tadını artıracak hususlar mevcut.
Ek olarak ben bu kitabın başrol kahramanını çok ekstra seviyorum ve bence Cosmere evreninde ki en kritik karakter olacak. Evet çok iddialıyım, kesinlikle en kritik karakter olacaktır. :slight_smile:

Elantris’i okuduysan oradaki kötü durum var ya. Ha işte burada işler pek kötüleşmemiş hali. Büyü sistemi biraz farklı. Ama kitap genel olarak güzel, hatta bitince devamını da bekliyor insan.

Fırtınaışığı serisinin 2 kitabını okudum teşekkürler yardımcı olduğunuz için.

Elantris okumadım ama elimde iki kitapta mevcut hangisi daha güzel ?

Kendi adıma konuşursam tüm Brandon kitaplarından çok yüksek zevk aldığım için ayrım yapamıyorum ama Elantris acemilik kitaplarından olduğu için diğer kitaplar ile arasındaki fark okurken anlaşılıyor. O yüzden Savaşkıran diyorum.

Tamamdır okuduğum kitap bittiği gibi başlıyorum teşekkürler.

1 Beğeni

Kitabın devamı gelecek mi yoksa tek kitapta mı kalacak bilgisi olan var mı ?
Bu arada tekrar teşekkürler kitabı çok beğendim.

Maalesef hayır.(20 karakter)

Üçleme olacak diye biliyorum sissoylu gibi.

Ben de üçleme olacak diye biliyorum. Bu arada daha önceki mesajlarda Fırtınaışığı Arşivi’nin iki kitabını okuduğunuzu söylemişsiniz. Savaşkıran’da gördüğümüz karakterlerden biri Parlayan Sözler’de yan karakter. Hangi karakter olduğunu fark edebildiniz mi?

Savaşkıranı çok daha sonra okudum o yüzden başta fark edemedim ama sonra ufak bir araştırmayla aydınlanma yaşadım :smiley:

Bu yazdığını mit görmesin sule. :sweat_smile:

1 Beğeni

Savaskiran’dan sonraki kitap Nightblood (Gecekanı) olacak diye duyurulmuştu.

1 Beğeni