Sayı #118: "Deniz Kızı Öyküleri"

Öykü Seçkisi’nde okumak için: https://oykuseckisi.com/sayi-118-deniz-kizi-oykuleri/Çizim: Ubeyd Bayraktar Efsanelere konu olmak zor iş. Sürekli yanlış anlaşılmak. Kimse durup doğrusunu sormuyor. Tek satırlık gerçek, kulaktan kulağa canavarlaşıp duruyor. Sonra, ‘Bu muymuş?’ diyorlar. Bize böyle anlatmamışlardı. Bin yıllar geçiyor. Size nasıl anlattıklarını hiç bilmiyoruz. Her saniye, bir başka deniz kızı efsanesi doğuyor. Az önce yine şahit olduk. Üstelik ummadık bir taştı bu.… (DEVAMI…)

17 Likes

Seçki’ye katkıda bulunan her yazarın kalemine sağlık.

7 Likes

Sonunda yeni seçki geldi.
Katılanların, derleyenlerin ve de okuyanların ellerine sağlık.

7 Likes

45 öykü! Ben de olmak isterdim, herkesi tebrik ediyorum! :buyucu:

7 Likes

İlk kez bu tema için aklıma fikir gelmişti ama yazmaya zaman bulamadııım :sob: Herkesi tebrik ederim ve gidiyorum (ağlamaya)

9 Likes

Uzun bir aradan sonra Öykü Seçkisi’nde olmak çok keyifli. Çizim gerçekten çok başarılı, tek bir kare sanki roman anlatmış. Katılan ve okuyan herkese şimdiden teşekkürler.

9 Likes

Herkesin eline, yüreğine sağlık. İllüstrasyonu çok beğendim. Keşke şöyle daha büyük boyutta örneği olsa da pc me duvarkağıdı yapsam :smiley:

7 Likes

Selam herkese. İlk kez bir seçki görseline yorum yapıyorum. Harika olmuş. Kuyruğun detayları bile muhteşem. Çok çok tebrik ediyorum.
Bir nokta; Ben gelecek ayın konusunun kara delik olmasını bekliyordum. Nedense bunu da söylemek istedim.

10 Likes

Olağanüstü bir çizim. Yayımlanmadan önce görseydim eğer, bana bambaşka bir hikaye yazdırabilirdi. Tebrikler👏

8 Likes

Aynısını düşündüm. Ben de kara delik bekliyordum. :sweat_smile:

Bu arada hem resim çok güzel olmuş hem de katılım yüksek. Seçki’deki cansızlıktan söz edenler vardı. Belki de konuşulanlar etki etti. :+1:

9 Likes

Çizim ne kadar güzel ve özel olmuş! Çok sevdim. Ayrıca bu kez çoook öykü var. Ne zenginlik. Herkesin yüreğine sağlık :slight_smile:

5 Likes

Herkesin eline emeğine sağlık. Çorbada az bile olsa tuzumun bulunması çok güzel.

3 Likes

Hikayeleri daha okuma fırsatım olmadı ancak çizim gerçekten de muazzam olmuş, elinize sağlık

2 Likes

Görselin kesinlikle çok başarılı olduğunu düşünüyorum ve tebrik ediyorum. Bu tip çalışmaların devamını diliyorum. :slight_smile:

3 Likes

Seçkinin görseli gerçekten muhteşem. Sırayla öyküleri okumaya başladım, eminim öyküler de bu illüstrasyon kadar güzeldir. Kızıldan Maviye adlı öykümle 4. kez burada olmak harika hissettirdi, umarım beğenirsiniz. Yeni seçkilerde görüşmek üzere…

  • Kara Delik teması harika olur gerçekten:+1:
4 Likes

Harika bir çalışma. Teşekkürler, tebrikler …

1 Like

Bu sayiyı okumam için 117. sayıyı okumam lazimı,hikayeler birbiri ile baglantılı mi yani?

Gerek yok. Benim son iki hikayem birbiri ile bağlantılı, onun dışında hikayelerin bağlantısı yazarlara kalmış. Çoğunluğu tek başına duran öyküler.

1 Like

Tarihte bir yanlışlık mı var?

2 Likes

Adriyatik in sakladıklarını okudum gayet güzeldi. Oğuzhan beyin ellerine saglik.