Sevdiğiniz Dizi Müzikleri

Bu sahnede ne gülmüştüm :joy::joy: Gideyim de 13. sezonun son yayınlanan bölümünü izleyim :joy:

1 Beğeni

Bu aralar Bojack Horseman’in 4. sezonunu izliyorum. Atacağım şarkı A Horse With No Name ise sezonun ikinci bölümü The Old Sugarman Place’in başında çalıyor.

Şarkı orijinal olarak America adlı rock grubuna ait, dizideyse Patrick Carney ve Michelle Branch tarafından cover yapılıyor.

2 Beğeni
Özet

Bunu anime şarkıları başlığına da koyabilirdim.

2 Beğeni

Eheheh :hanci:

7 Beğeni

Sonra gelsin “anime çizgi film midir?” kavgası :3

1 Beğeni

Şarkı anime opening’i benzetmesi olduğu için demiştim ama o risk her zaman var, doğru :smiley:

1 Beğeni

Çılgın Bediş müziğini dinleyince aklıma dizinin finali geldi. Abi böyle bir diziyi niye kızı patlatarak bitirirsin ki…

1 Beğeni

:no_mouth:

4 Beğeni

Çok severim parçayı :smiley:

1 Beğeni

Açmayın böyle başlıklar! Açmayın! Paylaşma krizim tutuyor :rofl: :joy:

@eomert,

O ne güzel Paint It, Black coverıdır öyle? Şarkının orjinalide nasıl bir parçaysa artık, Fransızcası bile ayrı güzel. Aslında sizlerin huzurundayken bir itirafta bulunmak istiyorum; Fransızcası’nın hastasıyım :heart_eyes: Söyle Marie’m, söyle Laforêt’um,… sadece söyle:

@Marius,

Parça başladı, ben “Heavy Metal?” dedim. O kadarcık, ne bana ne diğerlerine yeter. Uzun versiyon gelsin:

@D-San,

Xena’da bir şey eksik gibi geldi. Buldum. Şu:

Ohh! Miss! Spartalı pataklayan Xena’yı düşlüyorum, gözlerim kapalı :joy:

Kung Fu

Adı Kung Fu olan dizi için oldukça huzur dolu parça. Tamam, dizi de öyleydi. Kavgalardan çok, Caine’in vahşi batıdaki medeni ve barışsever hallerini izlemeyi seviyordum.

Knight Rider

Çocukken beni akçam karanlığı değil Kara Şimşek’in yayın saati evden içeri sokardı :grinning:

Perihan Abla

Bu kadar eski diziyi elbette tekrarları vesilesiyle biliyorum. Şarkı niyetine, çoluk-çocuk bütün mahalleyi tanıyoruz :smiley: Sözlere dikkat edin ve “Sen neymiş be Perihan Abla!” deyiverin. “Üzümlü kek yanınca…” ne ya :joy: ?

Airwolf

Yine çocukken, dirseklerimi ileriye doğru kırar ve helikopteri taklit ederek oynardım. Hem de okul bahçesinde :joy:

Sıdıka

Acımasız sözlere sahip eğlenceli şarkı. Belki müziği yüzünden böyledi :thinking:

Total Recall 2070

Filmiyle alakası yoktu. Blade Runner’a daha yakındı. Açılışı da karizmaydı tabii.

Highlander TV Serisi

Queen zaten şarkısı yapmış; daha basiti kaldırmaz. Heeere… we are… born, to be kings…

Film versiyonunu da iliştireyim:

Baba Evi

Mecazi değil, bildiğimiz aile babaların konu edinildiği eski çağlardan. Bu diziden, kestanenin tatlısı olduğu ve su ve boya kullanarak yapılan ebru sanatını öğrenmiştim.

İlginçtir, Aşkın Nur Yengi’nin şarkısı, Sıdıka’nınki kadar olmasa da yeterince acımasız sözlere sahiptir.

Dempsey And Makepeace

Baş roldekilerin dizide didişip, gerçek hayatta yaşamlarını birleştirmelerini öğrenince sevinmiştim yahu :fireworks::sparkler:

Süper Baba

Fiko ya! Aile babalarının, sadece babalıkla kahraman olduğu eski çağlardan bir dizi.

China Beach

Kadın bakış açısı içeren bir savaş dizi.

Şarkının asıl versiyonu:

Yedi Numara

Ay sonunu getirmekte zorlanan, devamlı açlıkla sınanan öğrenciler izleyebildiğimiz eski çağlardan bir dizi.

Zeliha Yengenin Hollywood’dakilere taş çıkartan felaket senaryoları, "0"ın anlam ve önemini açıklayan sahnesi, Haydar ve Armağan’ın dillere destan aşkı ve oruçlu izlenirse, mantıcılı bölümleriyle ağzı sulandırabilmesiyle inanılmaz bir yapım :joy:

A Team

Planları başarıya ulaştığında keyfimize diyecek yok :sunglasses:

Defiance

Bear McCreary coverlarda döktürmeye devam ediyor:

The Cure’dan Lovesong’uysa, haklı olarak değiştirmeden kullanmışlar:

Mcgayver

Ana tema çaldığı süre boyunca, sadece ve sadece Mcgayver ve maceraları akla geliyor.

Miami Vice

Müzikleri ve çalan harika parçalarıyla anılan bir dizi zaten. Diziye özel parçaların yanı sıra bilinen şarkılarda var.

Jan Hammer - Crockett’s theme

Jan Hammer - Runaround

The Damned - In Dulce Decorum

The Pointer Sisters - I’m So Excited

Phil Collins - In The Air Tonight

Phil Collins - I Don’t Care Anymore

Godley & Creme - Cry

7 Beğeni

Buffy The Vampire Slayer ın Once More With Feeling bölümünden unutulmaz bir parça :slight_smile:

1 Beğeni

Penny Dreadful

Dark

Fringe

7 Beğeni
5 Beğeni

Sevip de unuttuğum bütün dizileri sıralamışsın yine :smiley:
Bir de Mavi Ay vardı :joy:

2 Beğeni

Sen de unuttuğum bir ismi hatırlatmışsın :wink: Bruce Wills’in o alaycı gülüşü için bile izlenirdi o dizi :rofl:

Star Trek TOS

Orkestra versiyonu:

Star Trek - The Next Generation

Orkestra versiyonu:

Andromeda

Fena başlamayıp, kötü giden dizilerdenmiş. ATV’nin yabancı dizi yayınlama şevkinin geldiği aralıkalrdan birinde ilk sezonu yayınlanmıştı; oradan biliyorum.

Uzun versiyon:

Birde şöyle bir parçası varmış:

SeaQuest

Denizler Altında Uzay Yolumsu bir dizi.

Birazcık daha uzun versiyonu:

1 Beğeni

True Detective’den gelsin

2 Beğeni

Big Little Lies’ın introsunda çalan şarkıdır kendisi. Dizi de şarkılarıyla çok ünlü aynı zamanda, bir göz atmak isteyen olursa diye listenin linkini de bırakayım:
https://open.spotify.com/user/g0u1d1e1/playlist/59nmPZQAE0dX44OF6DXDcE

3 Beğeni
3 Beğeni

Sonunda bir Misfits fanı :heart_eyes:

2 Beğeni
  1. Sezondan sonrasını izlemedim çok fanı sayılmam sanırım : D
1 Beğeni