Sevdiğiniz Oyun Replikleri

Merhaba. Beğendiğimiz video oyunu repliklerini bu konu başlığı altında paylaşabiliriz.

Aklıma ilk gelen replik Fallout’tan: ‘’Savaş, savaş asla değişmez…’’

Savaş hangi sebeple yapılıyor olursa olsun ardında bir sürü acılı insan ve onarılamaz yaralar bırakır. Bu kısacık replik belki de makalelere konu olabilecek kadar uzun bir konuyu öyle güzel özetliyor ki.

Herkese iyi forumlar.

3 Beğeni

4 Beğeni

Hearthstone’da Priest karakterin söylediği bir söz çok hoşuma gidiyor;

‘‘The light shall bring to victory.’’

‘‘Işık zafere götürür.’’ Translate çevirisi.

‘‘Işık zaferi getirir.’’ Benim anladığım. :smiley:

6 Beğeni

Rekabetçi oyun sevdam yüzünden sadece Kha’Zix’in, ‘‘Change is good’’ repliği aklıma geldi…

1 Beğeni

Starcraft 2’deki Tychus’tan gelsin o zaman.

“Hell, it’s about time!”
“Hele şükür…” diye sığ bir çevirisini yapayım bari. :grin:

3 Beğeni

Skyrim’den gelsin.

“What is better? To be born good, or to overcome your evil nature through great effort?”

Hangisi daha iyidir? İyi olarak doğmak mı yoksa büyük bir eforla kötü doğanın üstesinden gelmek mi?

3 Beğeni

Hepimizin kararları olur ama yolun sonunda kararlarımız biz olur.

Bioshock

10 Beğeni

Rakip Anduin’in babası Varian’ı oynayınca yeteneklerin gelişiyor demeside güzeldi. :blush:

4 Beğeni

‘Yanlış yerdeki doğru kişi, dünyayı tamamen değiştirebilir.’

-G-Man, Half Life

2 Beğeni

Kanalizasyondan bir saniyeliğine kafamı çıkartıyorum ve kafama sıçıyorlar.

Oyunu söylememe gerek yok sanırım.

2 Beğeni

“Hey, you. You’re finally awake. You were trying to cross the border, right? Walked right into that Imperial ambush, same as us, and that thief over there.”

1 Beğeni

“İnsan, anılarının toplamı değil ise nedir? Biz yaşadığımız hikayeler, kendimize anlattığımız masallarız.”

Assassin’s Creed: Revelations

2 Beğeni

Aha. Arayıp da bulamadığım başlık.

And so it is, that ash seeketh embers.

(Ve böyledir işte, küller kıvılcım arar durur.)

Dark souls 3

The weak suffer. I endure.

(Zayıflar çile çeker. Ben katlanırım.)

Planescape: Torment

“A Future Is Not Given To You. It Is Something You Must Take For Yourself.”

(Gelecek sana verilen bir şey değildir. Söke söke kendin almalısın.)

Nier: Automata. Utanmasam bu oyunun scriptinin yarısını buraya yazabilirdim. Ama bir miktar haya duygum var, o yüzden en beğendiğimi şöylece bırakıp unutmaya çalışacağım…

A man chooses, a slave obeys.

(insan seçer, köle itaat eder.)

Bioshock

From the Ghastly Eyrie I can see to the ends of the world, and from this vantage point I declare with utter certainty that this one is in the bag.

(Ghastly Eyrie’nin uçlarından dünyanın sonlarına kadar görebilirim. Ve durduğum yerden, mutlak bir kesinlikle belirtmeliyim ki bu oyun çantada keklik.) (Sanırım bunun takdir edilmesi için dota’da duymak lazım, hahah.)

Dota2

Edit: kasap çevirilerimi ekledim.

7 Beğeni

2 Beğeni

War, war never changes.

4 Beğeni

Ben de birkaç efsane skyrim repliği daha bırakayım. İlk yazdığım ciddiydi bu sefer biraz ciddi olmayan şeyler olsun. Oynamış herkes bunlarla karşılaşmıştır.

I used to be an adventurer like you then i took an arrow in the knee.

Ben de eskiden senin gibi bir maceracıydım ama dizime bir ok yedim.
Bu sözle ilgili bir bilgi vereyim Skyrim’in nordlar konusunda örnek aldığı İskandinav kültüründe dizine ok yemek evlenmek anlamında kullanılıyor. Evlilik teklifi için diz çökmek gerektiğinden geliyormuş. Nedense herkes bu sözü direkt almış.

Let me guess… Somemone steal your sweetrolls.

Tahmin edeyim… Biri hamur tatlını mı çaldı.

Wait… I know you…

Bekle… Seni tanıyorum…

Eğer karakteriniz khajiit ise savaşta söylenen You’ll make a fine rug , cat!

Senden güzel halı olur, kedi!

Efsaneyi sona bıraktım.

Do you get to the cloud district very often? Oh, what am i saying, of course you don’t.

Bulut mahallesine çok sık gider misin? Neler diyorum ben tabi ki gitmezsin.

7 Beğeni

“Bir günahın ne olduğunu savaş alanının ortasında unutmak kolaydır.”

Metal Gear Solid 1998

5 Beğeni

''I learned a lot, by the end of everything. The past is past, now, but that’s… you know, that’s okay! It’s never really gone completely. The future is always built on the past, even if we won’t get to see it. Still, it’s um, time for something new, now.”
Outer Wilds

“Nobody knows what’s gonna happen at the end of the line, so you might as well enjoy the trip.”
Grim Fandango

“Praise the sun!”
Dark Souls

“No gods or kings. Only man.”
Bioshock

3 Beğeni

’'Karanlık zamanlarda bile bizi insan yapan şeylerden vazgeçemeyiz.’’

Metro 2033

2 Beğeni

Burada Fallout 4 açılış sinematiğinin bahsi çok geçmiş. Bana da her zaman oyun tarafından altı doldurulamamış havalı bir one-liner gibi gelmiştir.