Sherlock Holmes Hangi Yayınevi Daha İyi?

Bari birisini tut da o yapsın. :smiley: Acaba Ankara insanı böyle mi yapıyor? Eşime de bir şey söyle iki sene sonra ancak aklına düşer. :smiley: Gerçi ben onun da çözümünü buldum. Yıllar sonra insan bir çözüm bulabiliyor.

Alfa konusunu bilmiyorum ama sanırım Everest baskılarını alabilirim. Yıllar önce ucuzundan Martı ya da ona benzer bir yayın evinden almıştım. Sütten ağzı yanan yoğurdu üfleyerek yiyor. :smiley:

1 Beğeni

Everest yayınlarından aldım Sherlock’u. İyiki de bu seriyi almışım. Gayet kaliteli ve okumasında hiç bir sıkıntı yaşamadım şimdilik. 3. Cildi ayrı bir alışverişte almıştım. Sadece onda küçük bir hasar var. Gönderirken bildiğiniz sert kapaklı kitabı yırtmayı başarmışlar ama sorun etmedim. Bir daha gidip gelmesiyle uğraşmadım.

8 Beğeni

Kesinlikle Everest yayınlarının 3 ciltlik baskısı.
Ren’i incelemedim ama Everest baskı kalitesi, içerik ve açıklamalı notlarıyla uzak ara önde şu an.

1 Beğeni

Dipnotların hepsini okumasam da, hikâyelerin de hikâyelerini okumak çok güzeldi. 3. Ciltte ben de baskının kayma sorunu çıkmıştı. Amazonla 4 defa falan değiştirmiştim. Her birinde başka sorun çıkmıştı😅

Az önce Cem Yayınevi’nin Sherlock Holmes dizisini sipariş ettim (93,28 TL).

tüm

Satın alma için yayınevinin sitesini yeğledim. Aslında kitapyurdu’ndan 7 küsür TL daha ucuza (86,10 TL) alabilirdim ama 7 TL için temiz kitap edinme olasılığımı riske atmak istemedim. Yayınevinden geleceği için kitapların temiz olacağını umuyorum.

Cem Yayınevi’ni yeğlememin öteki nedenleri ise yayınevinin köklü bir geçmişi olması ve serüvenlerin yazarın özgün yayınlama düzenine göre sıralanması.

Yukarıdaki iletilerde yer alan Everest Yayınları’nın ciltli baskısı göz alıcı görünmesine karşın ilgimi çekmedi. Çünkü çok ayrıntıya girmiş ve ederi çok yüksek. Elbette Sherlock Holmes tutkunları için iyi bir seçenek olabilir. Ama benim için fiyat-performans açısından en iyi seçenek, Cem Yayınevi’ninki oldu…

Ayrıca 10 taksit üzerinden satın almam da kadayıfın kaymağı oldu. Ayda 9,32 TL hiç de bütçe zorlayıcı değil… :wink:


Ekleme
Sherlock Holmes dizisinin bir de onuncu kitabı varmış: “Gerçekler Kanıt İster”. Bilgiye şu bağlantıdan ulaştım. Dar anlamda Sherlock Holmes, geniş anlamda dedektif-polisiye kitaplarına ilgim olmadığı için bu onuncu kitap hakkında bilgim yoktu (onu da bir yerlerden ediniriz artık). Sherlock Holmes, lise çağlarımda sıkılarak ve yarım yamalak okuduğum bir Agatha Christie kitabını saymazsam (kitabın adını bile anımsamıyorum) okuyacağım ilk dedektif-polisiye türü yapıt olacak.

5 Beğeni

Everest 3 ciltlik koleksiyonu tek geçerim.

1 Beğeni

Bende de Everest ciltli baskısı var ancak detaylara girmeden sadece eserleri okumak için en doğru seçimi yapmışsınız. Açıkcası açıklamaların bazıları aşırı detay bazıları da gerçekten aydınlatıcı ancak olmazsa olmaz değiller kesinlikle. Cem’in seri baskıları hep güzeldir zaten. Jack London, Anton Çehov, Kafka ve Sherlock Holmes hepsini beğenirim.

2 Beğeni

Zaten benim niyetim de bu idi: ayrıntılarla boğulmadan keyifli okumalar yapmak. Sherlock Holmes ilgi alanım değil. Hanım beni dürtükledi bu konuda; kitaplığımızda hiç polisiye-dedektif kitabı olmadığını, bir iki tane olsa değişiklik yaratacağını söyleyince Sherlock Holmes’ta karar kıldım. Fiyat-performans oranı olarak da Cem Yayınevi’nin serisi bana en uygunu oldu. Bakalım; belki de bu türü severim…

3 Beğeni

Memnun musunuz şuan Cem Yayınevlerinden?

Martı yayınlarını Sherlock Holmes kitapları indirime girmiş ve arkadaşım kardeşi için almak istiyor. Bu yayınevinden okuyan var mı acaba ?

5 sene önce okumuştum. Kardeşi için alabilir…

1 Beğeni

Teşekkür ederim :blush: 20

1 Beğeni

Merhaba.
Bende bu kitaptan almayı düşünüyorum. Acaba çeviri durumu nasıl hata vs yok değil mi?
Teşekkürler.

Cevapladığınız kişi forumdan sınırsız süreyle uzaklaştırıldı diye biliyorum.

1 Beğeni

Cevabınız için teşekkür ederim.

Eğer bilen varsa en iyi çeviri hangi yayın evinde acaba?

Merhaba. Sherlock’un, Ren, Martı ve Everest yayınlarından çıkan kitaplarına sahibim. Gönül rahatlığıyla Everest diyorum.

1 Beğeni

Teşekkürler. Everest güzel ama bütçemi aşıyor maalesef.
Cem yayınevi ait kitapları elinde olan varsa yorum bekliyorum.

Merhaba, arkadaşım hediye olsun diye bana Martı yayınevinin 5 ciltlik kitabını aldı.Kitapları okumaya başlamadan önce çok merak ettiğim şey ise şu:

Kitabın imla ve çeviri kalitesi durumu.

Kitapta ne kadar çeviri ve imla hatası var? Biri beni bilgilendirebilirse aşırı memnun olacağım. Şimdiden teşekkürlerimi sunuyorum.

Merhaba. 5 kitabın tamamını okumadım, okuduklarım arasında ise imla ve çeviri konusunda göze çarpan büyük bir hata görmedim. Serinin tüm kitaplarını okuyanlar daha iyi bilgi verebilir. Sevgiler.

1 Beğeni

Bu kitabın yeniden baskısı olacak sanırım, geçen günlerde Instagram’da görmüşüm. İsmi görünce aklıma geldi hemen.

12 Beğeni