Kitap İçerikleri Paylaşım ve İstek Bölümü

Bir mitoloji kitabı eklemesi de ben yapayım o zaman.

ALFA YAYINLARI - MİTOLOJİ KİTABI

13 Beğeni

Conan: Cilt 1 - Robert E. Howard (İthaki Yayınları)

Sayfa sayısı : 552

İçindekiler:

• Hayborya Çağı
  • Hayborya Çağı’nın Çeşitli Halklarına Dair Notlar
  • Simmerya
  • Buz Devrinin Kızı
  • Kase’deki Tanrı
  • Fil Kulesi
  • Ölüler Salonu (Özet)
  • Evdeki Düzenbazlar
  • Nergal’in Eli (Kesit)
  • Siyah Dev
  • Mehtaptaki Gölgeler
  • Kara Kıyı’nın Kraliçesi
  • Karanlıktaki Burun (Taslak)
  • Kayan Gölge
  • Bir Cadı Doğacak
  • Demirden Dev
  • Kara Halka’nın İnsanları
  • Zamboula’daki Gölgeler
  • Tombalku’nun Davulları (Taslak)
  • Kayıp Kadınlar Vadisi
  • Kara Adamların Havuzu
13 Beğeni

Teşekkürler. Bende Gece Kitaplığı Conan Cilt I için kitapyurdunun paylaştığı içindekiler sayfasını buraya ekleyeyim. Conan Cilt II Gece kitaplığı baskısı olanlar varsa onlarda paylaşırlar umarım.

Conan: Cilt I - Robert E. Howard (GECE KİTAPLIĞI)

Çevirmen: Hüseyin Aksakal
Sayfa sayısı : 421

İÇİNDEKİLER

1. Çevirenin ön Sözü 9

2. Hyboria Çağı 13

3. Cimmeria 39

4. Fil Kulesi 43

5. Başlıksız Sinopsis (Ölüler Salonu) 71

6. Kâsedeki Tanrı 77

7. Evdeki Haydutlar 103

8. Başlıksız Fragman (Nergal’in Eli) 131

9. Buz Devinin Kızı 137

10. Kara Sahilin Kraliçesi 149

I. Conan Korsanlara Katılıyor
    II. Kara Lotus
    III. Ormanda Dehşet
    IV. Havadan Gelen Saldırı
    V. Cenaze Ateşi

11. Kayıp Kadınlar Vadisi 185

12. Başlıksız Taslak & Sinopsis (Karanlıktaki Burun) 203

13. Kara Dev 221

14. Ay Işığında Gölgeler 265

15. Bir Cadı Doğuyor 303

1. Kan Kırmızı Hilal
    2. Ölüm Ağacı
    3. Nemedia’ya Bir Mektup
    4. Çöl Kurtları
    5. Kristalden Gelen Ses
    6. Akbaba Kanatları
  16. Zamboula Yamyamları 351

1. Bir Davul Çalmaya Başlıyor
    2. Gecede Kol Gezenler
    3. Kara Eller Kavrıyor
    4. Perdenin Arasından Bir Kılıç Darbesi
  17. Demir İblis 387

11 Beğeni

CONAN CİLT 2 - Gece Kitaplığı

11 Beğeni

Teşekkürler. Conan ithaki ve gece kitaplığı baskılarının farkı çok merak ediliyordu. Rahat rahat karşılaştırılabilir artık katkılarınızla.

2 Beğeni

Everest - Sherlock Holmes Ciltli serisi hakkında aralıklarla bilgi isteniyor. Bu iletiyi referans olması ve gerektiğinde link verebilmek için gönderiyorum.
Kitabın dıştan görünüşleri şu şekilde;

Ciltlerde Önsözler ve değerli bilgiler, fotoğraflar şu şekilde yer alıyor.

Cilt 1

Cilt 2

Cilt 3

19 Beğeni

Sabahattin Ali - Tüm eserleri - Epsilon Yayınevi
Seri normalde 3 ciltten oluşuyor. Son cildi elimde yok.

Dışarıdan görünüş

İlk cildin içeriği

İkinci cilt

6 Beğeni

https://instagram.com/hisliseyler?igshid=vf8uthjn36jk
Adresinden ulaşabileceğiniz; ince, nazik ve bir o kadar da güzel mizah içeren paylaşımların kitaplaşmış halini içeren Hisli Şeyler Kitabı…

Çok fazla alıcısı olmayacağı için burada bulunması mantıklı geldi.

İçerikten fotoğraflar

3 Beğeni

Oyunlar, mektuplar hepsinden önemlisi son ciltli almayarak şiirleri kaçırıyorsun.

Bir okuma yöntemi önereyim Mektupların tarihlerini şiirlerin zaman dilimleri ile eşletirerek okumaya çalışırsan, Sabahattin Ali’nin düşün dünyasına ve yaşamına ilişkin kendi içinde olanlardan yazıya döktüklerini birleştirebilirsin.

4 Beğeni

Ben şiirleri olduğunu bilmiyordum son cildinde. Oyunları gördüm ama tutanakları inceleyince çok önemli değildir gibi gelmişti. Üstünkörü incelemenin zararları işte :sweat_smile: Ekledim listeme, onu da alırım mutlaka

3 Beğeni

Alfa yayınlarının bastığı dk.com kitaplarından Felsefenin Öyküsü…

@Ufuk ve alanlar biliyordur zaten dk.com Alfa’dan basılan kitapları genel de içerik olarak ve baskı olarak güzel kitaplar.

10 Beğeni

DK baskılar gerçekten çok güzeller, içerik olarak da harikalar, sadece güzel baskı da değil. Bahsettiği alanla ilgili hem net kısa bilgiler veriyor hem de bunu görsellerle oldukça iyi destekliyorlar. Merak eden arkadaşlar bu forumda hepimizin az ya da çok ortak özelliği olan edebiyatla ilgili olandan almaya başlayabilir.

Edebiyat Kitabı

Ek: Son aldıklarım da elime geçince bende olanların içeriklerini burada paylaşırım.

2 Beğeni

Elinde bu kitap olan varsa içerik paylaşabilir mi?

mezopoyamya_mit_3

@Leingrad sende var sanırım :sweat_smile: Hayrına bir baksan.

1 Beğeni

Evet bende mevcut. Akşam eve geçince atarım tabiki.

2 Beğeni

Çok teşekkür ederim. Noah Kramer’ın mitoloji kitapları piyasada yok, zamanında kabalcıdan almadığıma bin kere pişmanım. Şimdi “Sümerler” isimli kitabına 50 liradan aşağı isteyen yok ki kitap ciltli bile değil. Bu kitap içeriği aranışımı karşılarsa sümerlere dair daha detaylı bilgi sahibi olacağıma inanıyorum. Muazzez İlmiye hanımın kitaplarını şöyle güzelce birleştirip ciltli satsa yayınevi artık ya :angry:

2 Beğeni

Bu baya kapsamlı ve kallavi bir kitap. Piyasada sıkça rastladıpımız popüler tarih / mitoloji kitapları gibi değil :slight_smile: Akşam içeriği eklerim mutlaka.

2 Beğeni

Yok yok içerikten eminim. Ben dha çok sümer mitini merak ediyoeum ne ladarını kaplıyor diye.Kramer’in kitapları çoğu kitapta kaynakça olarak yer alıyor. Tanışmam da Muazzez hanımın kitabındaki kaynakçayla başladı zaten. Dün Kramere liste oluştururken kitapyurdunda 48 lira görünce direk atlayacaktım ama emin de olamadım :sweat_smile: görelim bakalım. Yaratılış mitleri kitabı ve bu kitap kaldı mitoloji listemde.

2 Beğeni

7 Beğeni

Çok teşekkür ederim. Şiirlerin çevirilerini çok beğendim. Güzel bir iş çıkarmışlar. Geçtim siparişi.
Aynı mesja bir de kapak ve cilt fotoğrafı ekleyebilirsen benden sonrakiler için de güzel olur. Eline sağlık :love_you_gesture:

2 Beğeni

@Who_Sametto

12 Beğeni