Sinema Dünyası

3 Beğeni
3 Beğeni

Shazam dahil olacak mı, var mı bir bilgi falan acaba?

Bildiğim kadarıyla Shazam olmayacak karakterin orijin hikayesi olacak gişesi iyi olursa 2. filmde görme ihtimalimiz yüksek. Shazam Superman ve Black Adam dövüşü animasyonda vardı live action olarak görebilirsek çok iyi olur.

1 Beğeni

Sevinsem mi üzülsem mi bilemedim :smiley: Zamanında ne oynardım

1 Beğeni
7 Beğeni

İlk poster

4 Beğeni

Eğlenceli duruyor :smiley:

1 Beğeni
7 Beğeni

SDCC devam ediyor;

2 Beğeni
1 Beğeni

Nasıl yani filmi çekip sonra yayınlamaktan mı vazgeçmişler? Galiba iptal sebebi Warner Bros’un Discovery ile birleşmesi sonrası yönetimin değişmesi ve yeni yönetimin farklı(kendi tabirleriyle daha büyük) filmler istemesi. Ben çok üzülmedim, filmden hiçbir şey beklemiyordum zaten, ama yerine yapacakları daha büyük projeleri çok merak ediyorum. MCU şu aralar düşüşte, büyük DC kötülerinden birini MCU’nun Thanos’u hazırladığı şekilde yavaş yavaş hazırlayabilirlerse MCU’dan sıkılmaya başlayan seyirci DC’ye dönebilir. Bu büyük kötü Darkseid, Brainiac veya Trigon olabilir. Belki MCU’nun phase yapısını kullanırlar. Mesela Brainiac ilk phase’in ana kötüsü olur, yenilir, ama arka planda yavaş yavaş Darkseid’ın dünyayı istila etmesinin yolunu yaparlar. Kısaca umarım ellerindeki dev potansiyeli kullanabilirler. Şimdi aklıma geldi MCU’nun şu an yaptığı gibi Multiverse de deneyebilirler. Sonuçta ellerinde üç Batman var (Keaton, Pattinson, Affleck). Superman falan gibi diğer kahramanlara da DCEU dışında gibi duran filmler çekip sonra Multiverse üzerinden hepsini birleştirmek süper olabilir. Olmadı Michael Keaton örneğinde olduğu gibi eski oyuncuları ikna etmeyi deneyebilirler. Hatta zorlasalar Joker’i bile buraya bağlayabilirler.

2 Beğeni

Şahsen ben DC olsam tam gaz böyle devam ederdim. Adamlar faz yapısında olmadığı için sürekli yeni bir şeyler deneyebiliyorlar. Evren içi bir bağlılık da yok. Marvel’da yazarlar harıl harıl bir şeyleri birbirine bağlama derdindeler. DC’de ise isteyen istediği karakterin filmini çekebiliyor. Deneme yanılma gidiyorlar ama ortaya ilginç işler çıkabiliyor. Marvel gerçekten de düşüşe geçti, bence bunun en büyük sebeplerinden biri yıllardır seyirciyi alıştırdığı olay örgüsünü ve karakterleri kaybetmiş olmaları. DC’nin böyle bir derdi yok, keşke ellerindeki uçsuz bucaksız materyali gerçekten güzel bir şekilde kullanabilseler…

(Öte yandan konuyla alakalı konuşmak gerekirse ortada çekime harcanan 90 milyon dolar varken filmi yayınlamamak hem çalışanlara saygısızlık, hem de para israfı. Elinde HBO Max var, Netflix her gün elli tane tırt film yüklüyor sistemlerine, bir tane tırt film de sen koyuver ne olacak…)

1 Beğeni

Constantine 2 geliyormuş :partying_face:

4 Beğeni
6 Beğeni

Cehennemlik Yürek kitabının evreninde geçen bir hikaye mi? Öyle anladım da emin olamadım. Fragmandan Clive Barker esintisi geliyor, harika :smiley:

Not: İletiyi yazdıktan sonra film serisi olduğunu gördüm. Film kültürüme çeki düzen verme vakti gelmiş.

2 Beğeni
1 Beğeni

İstanbul Film Festivali’nde izlemiştim. Bulursanız kaçırmayın.

Remarque’ın garp cephesinde yeni bir şey yok kitabının yeni trailerı gelmiş,

2 Beğeni