Sissoylu

Yabancı halini alsam translate ile okunur mu acep? Artık bekleyemiycem cidden.

Bu sene zaman çarkı bitsin, malazanda çıkmazsa Sissoylu serisini ilk sırada okuyacağım.

Daha okumadın mı? :smiling_imp: Fırstaını bulduğumda kitabı sonunu söylemekten zevk duyacağım :smiling_imp::smiling_imp:

1 Beğeni

Her birini ayrı yerden sipariş etmiştim toplama bilgisayar gibi duruyor kitaplıkta.

3 Beğeni

Şu beyaz baskılara ölüyorum ya. Yabancı dönersem onlardan toplamak istiyorum ben de.

D&R’dan almıştım beyazları, o zaman daha çevirisi çıkmamıştı.

Ya çok hoşuma gitti bu resim buraya bırakmak istedim.

5 Beğeni

O zaman illustrasyonlara devam:

Özet

hero_of_ages-1

7 Beğeni

58 soruda bildi ama bildi :rofl:

1 Beğeni

O nasıl bir sondu yahu? Adam resmen gidip tanrı gücünün üstüne kondu.

1 Beğeni

İçlerinde en akıllı, düzenli tertipli ve işin üzerinden gelebilecek sazed idi bence. Çok tatmin etti o olay beni. Zoruma giden kısmı atlar isek tabii. :frowning:

1 Beğeni

Sazed’i ben de severim ama; Harap ile Muhafaza bin yıllar boyunca dünyayı birbirlerinin elinden almaya çalışsınlar, biricik Vin’imiz Harap’ı yok etmek için kendini feda etsin, Sazed efendi de gelip “Aa sahipsiz harap ve muhafaza gücü buldum ziyan olmadan alıyım şunları.” desin.

2 Beğeni

Ama dediğim gibi 3 kitap boyunca Sazed’in düzenleme yeteneği ve özeni gözümüze sokuldu. Vin veya bi’ başkası olsa gücü alan kişi Rashekten bi’ farkı olmazdı diye düşünüyorum. En doğru düzeni Sazed’imiz yapabilirdi sadece. Yazarın o ince kararı beni benden almıştı yani.

1 Beğeni

İlk kitabı bitirdim az önce. Tek kelimeyle mükemmeldi. Ondan önce Elantris’i okumuştum ama Sanderson Sissoylu 1 ile Elantris’i 10 a katlamış. İlk 3 kitap elimde var direkt 1 2 3 olarak okurum diye düşünüyordum. 3 günde bitti ilk kitap çok yoğun geldi o yüzden araya Modern Klasiklerden 1-2 kitap koyacağım. Hala etkisindeyim kitabın. WOOOWW.

3 Beğeni

Ben 2. Çağı nasıl okuyacağım henüz bilmiyorum. Sanderson’u deli gibi özlediğim şu günlerde 2. Çağ çok iyi gelirdi. Ancak boyutları değişir diye korkup alamıyoruz.

Sissoylu’nun da boyutları değişti diye biliyorum. :thinking:

1 Beğeni

Yeni basılan tüm kitaplar ufak olacak. Eskilerin yeni baskıları da öyle…

1 Beğeni

En iyisi yeni baskıları beklemek.

İlk 2 kitapta Dikiz olarak okuduğum karakter, 3.kitapta ismin orjinali Spook olarak çevrilmiş. Ya arkadaş bu nasıl bir iş, devam eden seri içinde karakterin ismi mi değiştirilir?

4 Beğeni
  1. Kitapta sırf o değil bi dünya çeviri hatası mevcut. Okurken canınız acıyacak inanın. :frowning:
3 Beğeni