Sissoylu

seri lost metal ile birlikte 7 kitap mı ve türkçeye ne zaman çıkacak bilgisi olan var mı?

1 Beğeni

Bugün paylaşmışlar.

12 Beğeni

Valla helal olsun. …

2 Beğeni

Okuma etkinliği yapar miyiz? Baya spoilerli konuşarak. Hem unutanlar icin iyi olur hem de gondermeleri de birlikte yakalariz

3 Beğeni

Süper olur, 2.çaği pek hatırlayamıyorum.

1 Beğeni

Benim kitapların hepsi ilk baskı büyük boy. Şimdi bu küçük boy basılacak değil mi?

3 Beğeni

Şaşırttılar. Boşuna ingilizce almışım…

2 Beğeni

Akılçelen’e helal olsun demek düşer bize artık.

1 Beğeni

Benim kitabım da bugün geldi. En azından karşılaştırmalı okuma yaparız artık.

1 Beğeni

Benim kitap da küçük boy olacak şimdi :I fiyatı küçük olursa kabul edebilirim :slight_smile:

1 Beğeni

Fiyatının küçük olacağını sanmıyorum. Her aman yaptıkları gibi her baskıda farklı farklı bassalar keşke. İlk önce büyük boy bassınlar. :face_with_peeking_eye:

2 Beğeni

Merhaba arkadaşlar elimde sissoylu serisi büyük boy olarak mevcut .Akılçelen yayınları son kitabı küçük boy basacakmış bu yüzden tüm seriyi küçük boy olarak tekrar alacağım .Elinde küçük boy versiyonundan olan varsa acaba yazı puntosu nasıl.?

1 Beğeni

Puntoyu filan boşverin. Asıl çeviri nasıl?

Bu seriyi alacağım herhalde ama büyük boy mu küçük boy mu hiçbirinde yazmıyor nereden almamı tavsiye edersiniz hepsini küçük istiyorum

Şuan piyasada olan kitapların hepsinin küçük olması lazım. Eski baskı kalmamıştır muhtemelen. Geçen hafta Amazondan aldım ben serinin 5 kitabını - biri farklı satıcıda ve indirimsiz idi sonraya bıraktım. Hepsi yeni basım küçük boy geldi. Fırtına Işığı serisi de aynı şekilde.

2 Beğeni

Şafakparesi ve Elantris in seriyle ilgisi var mı ona göre alacağım

Hayır Elantris ayrı bir kitap hatta o da seri olacak devam kitapları yazılacaktı.
Şafakparesi ise Fırtınaışığı Arşivleri serisiyle alakalı kısa bir hikaye.

1 Beğeni

İlk üçleme bağımsız, 2. çağ da çoğunlukla bağımsızdı ama yeni çıkacak Sissoylu 2. Çağ 4. kitap Kayıp Metal bayağı Kozmer bağlantılı bir kitap olmuş yani Elantris’ten tamamıyla bağımsız olmayabilir.
Kozmer nedir yenir mi diyorsan( :slightly_smiling_face: ) :

2 Beğeni

Arkadaşlar bu seriye başlamak istiyorum fakat bilgim sıfıra yakın. Bu yüzden soracağım sorunun basitliği için kusura bakmayın.

Brandon Sanderson’dan sadece Sınırsız Arcanum’u okudum. Özellikle içlerinde metal yakarak güç kazanan arkadaşların maceraları hoşuma gitmişti.

İçlerinde metal yakarak macera yaşayan arkadaşların serisi bu seri mi ?

1 Beğeni

Selamlar. Üzülerek belirtmek isterim ki Arcanum ile Sanderson külliyatına giriş yapmak biraz ters olmuş. O kitap ana seriler arası bağlantıları az çok açıklayan ve seri aralarındaki kısa hikayeleri barındıran toplama bir çalışma.

Senin metal yakanlar dediğin de bu başlıktaki Sissoylu ama ilk üçlemesi ile başlamak şiddetle tavsiye edilir. Daha yeni çıkan kitap ise Sissoylu ikinci çağa ait serinin son kitabı ve daha başlarında ilk serinin finaline dair dev spoilerler bulunuyor. Hoş, zaten Arcanumdaki gizli tarih kisminda da bol bol büyük spoiler mevcut. Yine de bunlara ragmen “Son Imparatorluk” kitabı ile başlayan ilk çağ serisi halen daha güzel.

Son kitapta kozmer bağlantıları artik gizli kapaklı değil. Herşeyi ortaya döküyorlar artık. Hatta kitapta en fazla geçen kelimelerden biri “Kozmer”. Bu kitaptan once Arcanum’daki Gizli Tarih ve Imparatorun Ruhu hikayeleri şart. Bunun dışında ilk defa cok önemli bir yere atıf yapiliyorki bu daha önce hic bir resmi kitapta yapilmamisti. Bu kitap Kozmer’in gelecegine dair çok önemli ipuçları veriyor.

Kozmer bağlantılarıni bir kenara bırakırsak genelini biraz zayıf bulduğumu söyleyebilirim. O alıştığımız adrenalin yüklü son bölümler yok gibi, onemli keşifler ve aksiyon hikayeye yayılmış. Bir kaç karakter cok eğlenceli, digerleri ise yeni hic bir şey sunmuyor. Birşeyler eksik. Belki ileride buna da Gizli Tarih gibi bir yardımcı hikaye yazılırsa oynak taşlar daha iyi yerine oturabilir.

3 Beğeni