Son Aldığınız ve Sipariş Listenizdeki Kitaplar

Bugün Kidega dan 10 kitaplık bir alışveriş yaptım. Mobil uygulama + Enpara indirimi ile 124 TL tuttu. Liste ise şöyle;

• PKD - Gelecek Seneyi Bekle
  • PKD - Uzaydaki Çatlak
  • HG Wells - Geçmiş Günlerin Hikayesi
  • Isaac Asimov - Uzaydaki Akım
  • Isaac Asimov - Gökteki Çakıl Taşı
  • Arthur Machen - Üç Sahtekar
  • Martha Wells - Tüm Sistemler Çöktü
  • Orkun Uçar - Kült
  • Ray Bradbury - Cadılar Bayramı Ağacı
  • Steven Pinker - Zihin Nasıl Çalışır? (Babamın istediği kitap) 700 sayfalık bir tuğla. :smiley:

Merak ettiğim kitaplar ise Ray Bradbury ve HG Wells’in kitapları. Okuyan varsa yorumunu merak ediyorum. Diğer yandan PKD kitapları hariç diğer kitapların tedarik süreci 4 güne kadar çıkıyor. Kargo seçimini ise PTT’den yana kullandım. Umarım bilmeden bir hata etmemişimdir. :smiley:

8 Beğeni

Kidega son siparişim tamamlandı. Kideganın 10TL mobil indirimini duyunca uzun süredir aklımda olan ve kidegada %40 indirimde olduğu için almamak için kendimi zor tuttuğum Üç silahşörler serisini hemen kaptım. Yanında da 10TL indirimden sonra 50TLyi geçsin de enpara 15TL iadesinden faydalanayım diye Celal Üster çevirisi Dr. Jekyll ve Bay Hyde’ı aldım. Toplam 64,30TL tuttu ama indirimlerle 39,30TL’ye geldi. Üç silahşörler kitaplarının illüstrasyonlu olduğunu belirtmeliyim. Ben çok beğendim baskıları iyi Alfa’dan almışım.
Ayrıca Üç silahşörler 1. kitabın eskimiş bir cildi gelmişti telefonla arayıp yenisiyle değişimini yaptırttım. Kidega alışverişlerinizde bir problem yaşarsanız mail üzerinden değil telefon üzerinden iletişime geçmenizi öneririm.

18 Beğeni

Kitabı okumaya başlarsanız ya da incelerseniz, yazım yanlışları olup olmadığını söylerseniz sevinirim.

1 Beğeni

HAY’dan 2. ve 3. kitaplar gelmeyecek gibi, gerçi Alfa yayınlarından 3. kitap basılır mı bilmiyorum ama galiba Alfa baskısını almak mantıklı tercih olur.

3 Beğeni

Marco Polo - Dünyanın Hikaye Edilişi (Ötüken)
Merak ettiğim bir kitaptı. Okumak için sabırsızlanıyorum.

4 Beğeni

Tabi yakınlarda başlayabilirsem iletirim. Ancak daha yeni Monte Cristo Kontu’nu okuduğum için bunlara hemen başlamayı düşünmüyorum. Arada başka şeylere geçeceğim. Yalnız genel kanı olarak şunu söylemeliyim, İsmail Yerguz çevirisi bu kitaplar daha önce Oğlak Yayınlarından da basılmış. O yüzden hem oranın hem Alfa’nın editöryal aşamalarından geçtiğini varsayarsak geriye minimum hata kalmıştır diye düşünüyorum.

İş bankasını bende düşündüm ancak iş bankasının programı çok dolu, bu kitaplar kim bilir ne zaman çıkar. Birde aldığımda gördüğüm illüstrasyonlar çok hoşuma gitti, İş bankası genelde illüstrasyon kullanmıyor (İş bankası basımı 1. Kitabı incelemedim sadece illüstrasyon olmadığını tahmin ediyorum). Basım ve cilt olarak da öneririm.
Ekleme; Sizlerde bu ciltleri alın da hep beraber Alfa’ya baskı yapalım 3.cilt için :grinning:

3 Beğeni

Evet kullanmıyor. Ben HAY baskısını 3-4 yıl önce alıp, okudum. Ama üçlemenin devamı basılmadıgı için ALFA’ dan yeniden almayı düşünüyorum .

3 Beğeni

Geçen sene 2.kitabı İş bankasına sorduğumda “programımızda bulunmaktadır” cevabını vermişlerdi.

1 Beğeni

Son sipariş listem şöyle oldu:

Gölgeler ve Hayaller Şehrinde - Murat Gülsoy
Tercüman - Süreyyya Evren
Yakınafrika - Süreyyya Evren
Sibop - Başar Başarır
Kehribar Ülkesinden Yeni Öyküler & Çağdaş Polonya Edebiyatı Antolojisi - Kolektif
Sevgili Arsız Ölüm - Latife Tekin
Albaya Mektup Yok - Gabriel Garcia Marquez
İyi Kalpli Erendira - Gabriel Garcia Marquez

8 Beğeni

Ben ilk cildi okudum. Açıkçası okuyalı oldu ama eğer ciddi bir sorun olsaydı mutlaka hatırlardım diye düşünüyorum. Kitapların baskısı çok güzel. İş Bankası’na tercih edilebilir diye düşünüyorum.

2 Beğeni

Kidega bu ay George R.R. Martin çizimi gönderiyor.

10 Beğeni

Burda en çok merak ettim iki tane kütüphane var sizin ve @alper abinin ki. Siz kadar kitap alıp okuyan başka bir kişi tanımıyorum :slight_smile:

3 Beğeni

Benim kitaplar pek kitaplıklarıma sığmıyor, bu nedene uygun yerlere yığıntı yapıyorum bir süredir. :grinning: Hangi başlıktaydı hatırlayamadım ama eski mesajlarda bir bölümünü paylaşmıştım.

Ortada doğru düzgün bir kitaplık olmadığı için kitaplık başlığında paylaşamadım.

4 Beğeni

Kidega indirim kodu ve enpara kampanyasıyla 36TL ye aldığım güzellikler.

13 Beğeni

O zaman bir süre sakin kalıyorsunuz ve kitaplık için harcamalara başlıyorsunuz :slight_smile:

2 Beğeni

Kitaplık için Evde yer yok,:grinning: Bir marangoz bulup, derme çatma kitaplıklar yerine kıyıları,köşeleri kullanıp yaptırmak lazım. 1-2 defa teşebbüste bulundum ama fiyatlandırma pek aklıma yatmadığı için şimdilik beklemedeyim.

1 Beğeni

Marangoz tanıdık olmadıkca pahalıya geliyor. Benim de aklımda duvardan duvara kitaplık yaptırmak var ama fiyat yüzünden bekliyorum.

2 Beğeni

Benim kitaplıklar var ama genede @alper’in dediği gibi yığılma olayı kaçınılmaz. İkea Billy kitaplıklardan kullanıyorum.

Ama önceki yıllarda aldığım kitapları ya birine verdiğim yada taşınma ev kurma vs. olaylar esnasında kaybettiğim için ( Bazısı ailemin evinde kaldı ) son birkaç yıldır aldığım kitaplar elimde mevcut. Zaten daha fazlası için evin bir odasının kütüphane olması gerek. Dün yeni kitaplık aldım gene :slight_smile: Bakalım gelince nereye koyacaz kitaplığı :joy:

4 Beğeni

Aslında en güzeli kendin yapacaksın. Ölçü almasını biliyorsan ve elinde ufakda olsa vidaları sıkmaya alet varsa gerisi kolay marangozlarda istediğin renkte MDF bepeniyorsun ölçüleri verip kestiriyorsun evde kendi montajını yapıyorsun. Ben mutfak dolabının o şekilde yapmıştım

2 Beğeni

Evet mantıklı ama mesela benim aldığım kitaplıklar cam kapaklı. İşin içine cam girince işler değişiyor biraz :slight_smile:
Almışken herkese kapaklı tavsiye ederim toz vs sorunu kalmıyor oldukça kullanışlı. Çocuklarda saldıramıyor :slight_smile:

3 Beğeni