Son Aldığınız ve Alışveriş Listenizde Olan Kitaplar

Hangi siteden almıştın?

(Hiçliğin bekçisi…) #3161

Siteden almadım… Bu bandrol kontrülü sırasında farklı olduğunu anladım ve yayınevi ile iletişime geçtim. Onların bir jesti diyelim. Eğer gözünden kaçtıysa şu başlıkta daha detaylı sonuç bulabilirsin…

Anladım. Okumuştum haberim var :+1:t2:

(Hiçliğin bekçisi…) #3164

Yalnız içerik çok güzelmiş… Tek tek okudum attığın sayfaları, çok hoşuma gitti. Birçok şey öğrenebilir hatta birçok isim de keşfedebilirim. Hatta çok fazla teknik şey de öğrenebileceğimi düşünüyorum. Teşekkür ederim. Mutlaka bir fırsat yakaladığımda alacağım. :blush::star_struck:

Sevindim. Ben teşekkür ederim yardımcı olabildiysem.:slightly_smiling_face:

(Doğan Can Urul) #3166

idefix siparişlerim nihayet tamamlandı. Her iki üyelikte de siparişleri üçe böldüler sağolsunlar. 6 poşet olarak geldi kitaplar toplamda.

-Tolstoy ikinci kitap sağlam geldi geldi ama ilk kitap biraz sıkıntı yaşamış. Fotoyu çektikten sonra düzelttim gerçi biraz.
-Maya Kitap 'ın Masallar serisinde ise maalesef ayraç eksikleri var. Ayraçlar düz olsa dert etmezdim ama baya şekilli özel kesimlere sahipler. Kendilerine bir mail atacağım bu konu hakkında bakalım ne diyecekler?

Alfa kitaplarını kendi sitelerinden aldım. Uzun zamandır gelen kitaplar arasında en iyi kondisyona sahip kitaplar oldu. Çok güzel paketlemişler ve yanında ön okuma da göndermişler.

Son alış verişlerden bir demet…

• Ahmet Bican Ercilasun | Türk’ün Kayıp Kitabı Ulu Han Ata | Akçağ Basım Yayım
  • Ahmet Haldun Terzioğlu | Göktürkler | Panama Yayıncılık
  • Ahmet Haldun Terzioğlu | Kür Şad - Aşina Chie-Shih-Shuai | Panama Yayıncılık
  • Ahmet Taşağıl | Bozkırın Kağanlıkları - Hunlar, Tabgaçlar, Göktürkler, Uygurlar | Kronik Kitap
  • Çağlayan Yılmaz | Gökkurt - Bumin Kağan’ın Börü İhtilali | Panama Yayıncılık
  • Jeffrey Burton Russell | Kötülüğün Tarihi 1 - Şeytan: Antikiteden İlkel Hıristiyanlığa Kötülük Algıları | Panama Yayıncılık
  • Jeffrey Burton Russell | Kötülüğün Tarihi 2 - İblis: Erken Hıristiyan Geleneği | Panama Yayıncılık
  • Jeffrey Burton Russell | Kötülüğün Tarihi 3 - Lucifer: Ortaçağ’da Şeytan | Panama Yayıncılık
  • Jeffrey Burton Russell | Kötülüğün Tarihi 4 - Mephistopholes: Modern Dünyada Şeytan | Panama Yayıncılık
  • John William Polidori | Vampir | İthaki
  • Michael John Moorcock | Elric 6 - Kılıçlar ve Güller | İthaki
  • Umberto Eco - Jean-Claude Carrière | Kitaplardan Kurtulabileceğinizi Sanmayın | Can Yayınları
  • heyet | Okuma Üzerine Yakın Okumalar | Delidolu
  • Alberto Manguel - Gianni Guadalupi | Hayali Yerler Sözlüğü 1-2 | Yapı Kredi Yayınları

Jeffrey Burton Russell’ın “Kötülüğün Tarihi” dizisi daha önce elimde vardı (Kabalcı Yayınları baskısı). Ama o zamanlar üstünkörü okumuş, bir arkadaş isteyince de okuması için ona vermiştim. Ama kitaplar geri gelmedi (artık kitap ödünç vermememin temel nedeni). Şimdi de Panama Yayınları’ndan okuyacağız; çevirmenler aynı…

Ahmet Haldun Terzioğlu’nun şiirsel biçemini çok beğeniyorum. Ancak şu var ki iki kitabını üst üste okuyamıyorum; araya başka bir yazar, başka bir tarz girmesi gerekiyor… İslam öncesi Türk tarihi ilgi ve sevgi alanımdır; Türk tarihinin bu dönemi ile ilgili yayınları -ne tür olursa olsun- olanaklarım kapsamında okumaya çalışırım.

Çağlayan Yılmaz’ın kitaplarını hiç okumadım. Hakkında olumlu, olumsuz görüşler var. Bir deneyelim bakalım dedim…

Ahmet Taşağıl hoca ise İslam öncesi Türk tarihindeki engin bilgisi, kapsamlı araştırmaları ve kitapları ile -benim için- en önemli Türkologlardan biridir…

(Furkan Karaca) #3169

Yeni bir okur olarak aldığım kitaplar :heart_eyes:

Tümü ciltli ve fiyatları şöyle:
1984 - George Orwell 37TL (Kidega’nın enpara kampanyasıyla)
Simyacı - Paulo Coelho 16TL (D&R)
Suç ve Ceza - Dostoyevski (Koridor Yayıncılık) 23TL (D&R)
Yüzüklerin Efendisi Tek Cilt - J. R. R. Tolkien 45TL (Trendyol indirimiyle)
Açıklamalı Notlarıyla Hobbit - J. R. R. Tolkien 60TL (Zebramo)

(Ahmet Boyraz) #3170

Yüzüklerin Efendisi Tek Cilt 47 TL nasıl oluyor acaba? Fiyatı çok uygun açıkçası.

(Ahmet Boyraz) #3171

Asimov’un mükemmel bir kitabını daha kitaplığıma koyma sevincimi sizlerle de paylaşmak istiyorum.
Bunun yanında PKD’nin Uzaydaki Çatlak ve Titanlı Oyuncular adlı kitaplarını da kitaplığıma ekledim.

(Furkan Karaca) #3172

Evet, bayağı uyguna denk geldi. Hobbit’e bile daha fazla para verdim :sweat_smile: Trendyolun 50TL indirim koduyla satın aldım.

Kidega’nın mobil kodunuda kullandım. Fiyat açısından uygun oldu. Kidega bir önceki siparişimde önsipariş verdiğim Madde 22’yi daha çıkış tarihi gelmeden “temin edilemedi” deyip iptal etmişlerdi. İnşallah bu siparişte böyle bir saçmalık olmaz.

(İsmail Şahin) #3174

Kendim için nisan ayı siparişlerim.

Kitapyurdu’ndan;
Halka Dünya Tahtı
Altı Diriliş
Kayıp Rota (Daha önce başka bir siteden sipariş etmiştim. Temin edilemiyor diye iptal edilmişti)
Karşılaşma (Yukarıdaki açıklamanın aynısı)

ilknokta’dan;
Dirilen Öfke
Yakın
Kumsalda
Gökteki Çakıl Taşı
Tüm Sistemler Çöktü

Çocuk için;
İlknokta - Carol Gömülmeden

okuoku’dan;
Leigh Bardugo – 2 Kitap Set (Kargalar Meclisi, Sahte Krallık)
Genesis Girl Seti 2 Kitap (Genesis Girl - Yaratıcı Kız, Damaged Goods - Yaratıcı Kız 2)
Nancy Pickard Seti̇ 2 Ki̇tap (Cinayetin Anatomisi, Cinayetin Şifresi)

BKM’den;
Notre Dame Kamburu (İş Bankası yayınları)

Dün sipariş verdim. okuoku hariç diğerleri kargoya verilmiş.

Çağlayan yılmaz alacaktım kimse tavsiye etmedi(kayıprıhrım ahalisine sordum çok kötü eleştiriler aldım)

(Kingebu) #3176

Şuanlık taze liste ama dünkü muhabbetten sonra zaman çarkı 1. cilti hemen sipariş vermek istiyorum. Gerisinin acelesi yok ne de olsa.

Hocam Alcatraz listenin sırıtanı olmuş :grin:

(Kingebu) #3178

Alcatraz nedense çocukluğuma götürüyor beni. Kitap okurken beni tek güldüren kitap. İlk 2 kitabi okudum ama 4ü de var 5. de unutmayım fiyati düşerse alırım diye duruyor öyle :wink:

Yorumları ben de okudum ama bir denemek istedim. Kitabı alma nedenim -yukarıda da değindiğim gibi- Eski Türk Tarihi’ne olan ilgim… Özellikle Bumın Kagan dönemini nasıl yansıtacak (bu dönem üzerine kayıtlarda az bilgi vardır) merak ediyorum… Aynı dönemi Ahmet Haldun Terzioğlu “Alp Urungu - Göktürklerin Kuruluş Çağından Bir Öykü” adlı kitabının bir bölümünde (bu kitap yalnızca Bumın Kagan dönemini değil devamını da ele alır) güzel bir biçimde işlemişti; Çağlayan Yılmaz neler yazmış bir göreyim dedim…