Son Aldığınız ve Sipariş Listenizdeki Kitaplar

Bende de satılık biraz kitap var isterseniz, hepsi uygun fiyata​:rofl::joy:

2 Beğeni

Uzun zamandır listemde olan kitapları indirimi bahane ederek aldım. Bir süre yeter bunlar bana :grinning:

• Özgürlüğe Uçuş
  • Sofie’nin Dünyası
  • Anılar, Düşler, Düşünceler - Carl Gustav Jung
  • Dinle, Küçük Adam
  • Coğrafya Mahkumları
  • Bir Kadının Yaşamından Yirmi Dört Saat
  • Bilinmeyen Bir Kadının Mektubu
8 Beğeni

Son Alışveriş listem. Kitapyurdu sağolsun :slight_smile: :slight_smile:

123

ve soranlar için zengin değilim. :grin::smile::wink:

13 Beğeni

Zengin olduğunu iddia edemem ama kitap satın alma hastalığın mevcut tıpkı benim gibi. Şu kitapyurdu’ndan da 10-15 kitap alıp bir daha almak istemiyorum. En fazla 1 ay dayanıyorum okunmamış bir sürü kitabım mevcut.

Umberto Eco’nun dediğine göre, elindekileri okumadığı halde yeni yeni kitaplar almaktan vazgeçmeyen sıradan okur, aldığı kitapları kısa bir süre sonra “okumuşluk” duygusuyla muhafaza eder. Bu muhafazanın koleksiyonerlikle bir alakası yoktur, çünkü disipline değil yanılsamaya dayalı bir muhafazadır söz konusu olan.

Şöyle ki, bir yanı o kitapları okumadığını biliyor olsa da fiziksel olarak sahip olmasından dolayı, zihin, bu sahipliği bir iki gün içinde “okumuşluk” duygusuna tercüme eder. Bu öylesine tehlikeli bir duygudur ki kişiyi hem okumaktan alıkoyar hem de kitap satın alma çılgınlığına sonu gelmezcesine sevk eder.

14 Beğeni

Aynı durum benim de başıma geldi.Çok şükür şuan kendimi dizginleyebiliyorum.

2 Beğeni

Bende aslında ayda bir kitap alıyorum kitapyurdundan. Aldıklarımı elimden geldiğince hızlı okumaya çalışıyorum. Ama bu ara evet biraz fazla alışveriş yaptım. (Kampanyalar iyiydi. :slight_smile: ). Ama alıpta kütüphanemin bir köşesine atmıyorum kitapları. Ayda en az 10 kitap okumaya gayret ediyorum. İşlerim yoğun olduğu dönemde ara vermek zorunda kalıyorum. Şuan hastalık değilde sanki o aşamada gibi. Zaten son alışverişimde en az 2 ay alışveriş olmaz anca okurum bu aldıklarımı. :slight_smile:

2 Beğeni

Dedi ve akşam yeni siparişlerini verdi. :grin:

6 Beğeni

Akşama dayanamadım. şimdi bir sipariş daha verdim. :joy::joy::joy: (Evdeki kitap sayısı 1800)

9 Beğeni

Yuh mu desem ne desem bilemedim :grin:

3 Beğeni

Benzer bir durum bende var. Elbet birgün okurum deyip kitaplıkta yerini alıyor kitaplar. Artık kitaplık yetmiyor. Son saydığımda 1000’i geçmişti.
Tek tesellim sadece bilimkurgu kitaplarını alıyor oluşum.

2 Beğeni

Aslında bu hastalık zamanı geldiğinde işimize çok yarayacak. :slight_smile: Kim bilir emekli olunca yapacak bir şey kalmayınca şimdi alıp okuyamadığın kitabı o zaman okumak çok uzak görünse de güzel olabilir. :slight_smile:

5 Beğeni

Okumaktan daha çok satın alanlardanım bende. Okuyamamamın sebebi zamanım olmaması gibi klişe bir sebep tabiki :smiley:
Benim satın almamdaki koleksiyon harici diğer amacım ise ileride bir çocuğum olursa ona kıymetli bir kitaplık bırakmak. O da çocuklarına bıraksın nesilden nesile bu kitaplık büyüyerek devam etsin istiyorum.

6 Beğeni

Benim çocuk şimdiden vakıf serisine göz koymuş durumda. :smile:

4 Beğeni

Aynı hastalık bende de var, şu an kendimi zor zincirliyorum. Sürekli 10-15 lira için önden almaya gerek mi var diyorum. Aldığım kitap sayısı okuduğum kitap sayısında her zaman daha fazla oluyor ama artık bu sefer son. Bugün de kitapyurdundan almayıp kitap alışverişine bir çeki düzen veriyorum :smiley:

3 Beğeni

Ben çogunlukla baskısı tükenme tehlikesi olan kitaplara yöneliyorum, indirim bulursamda affetmem​:joy::rofl: misal gecen kitapseçde %93 indirimli alfa kitabını almıştım 95tl yerine 7tlye. Site o saaten sonra kendini toparlamış hiç açık vermiyor​:joy:

1 Beğeni

Onu ben de yapıyorum, diyorum ki İskandinav Mitolojisi ve Sandman’i tükenmeden alayım, bakıyorum kargo ücretinin altında, hadi bunu da ekleyeyim derken hop liste yine uçuyor. Bu sefer almıyorum Yüzyılın En İyi Bilimkurgu Öyküleri işine dönüyor, hiçbir yerde bulamıyorum :smiley:

1 Beğeni

Fuara kadar alışveriş yapmam sanırım :sweat_smile:

5 Beğeni

Kaç aydır kitap almıyordum, elimdekileri bitirmeden almayacağım diye inat ediyordum ama Kitapyurdu’nun platinyum kampanyası ve Amatka şerefine bozdum yeminimi :slight_smile: Neyse ki fazla uçmadım:

• Amatka (Tidbeck)
  • Lejyon (Sanderson)
  • Savaşkıran (Sanderson)
  • Beşinci Mevsim (Jemisin)
  • Demirdenizi (China Mieville)
  • Ölümsüzlerin Tarihi (Wolfgang Hohlbein)
  • Kaptan Mavi Ayı’nın 13 ½ Hayatı (Walter Moers)
  • Fırın (Alexander Gordon Smith)
9 Beğeni

sonun da

4 Beğeni

Ortamlara düşmüş. Hem de ne düşmüş.

O fiyatla böğrüme düştü sağ olsun. Listeye ekledim ama biraz düşüneceğim sanırım -_-

4 Beğeni