Son Aldığınız ve Sipariş Listenizdeki Kitaplar

Benim gibi toplu kitap almayı sevmeyenler var mı merak ediyorum. Önceden benim de toplu alışverişim çok oluyordu ancak son yıllarda alışkanlığım değişti. Tek tek kitap alıyorum artık. Birçok kitabı aynı anda alınca kendimi kısıtlanmış hissediyorum. Okunmayı bekleyen kitaplar belli, alınmışlar ve okunacaklar. Halbuki bir kitap bittiğinde yeni kitabı seçerken önümde çok büyük bir seçme özgürlüğü oluyor. Yeni bir kitap seçerken çok tatlı bir heyecan sarıyor beni. O an canım ne okumak istiyorsa onu alıyorum. Bu kitap yerli de olabiliyor yabancı da. Bazen de daha önce aklımda hiç olmayan bir kitap.

Önceden yaptığım toplu alışverişlerimi hatırlıyorum da aldığım kitaplar uzun süre kenarda bekleyince hevesim de kaçıyordu galiba.
İçimde hala birçok kitabı alma isteği var, indirimleri görünce hele doldurayım sepeti alayım diyorum ama tutuyorum kendimi. Rıhtımdaki kampanyaların indirimlerin takip edildiği başlıktan da kaçıyorum. :blush: İndirim ne kadar çok olursa olsun elimde okuduğum bir kitap varken diğerini almıyorum. Memnunum bu durumdan :slightly_smiling_face:

2 Beğeni