Son Aldığınız ve Sipariş Listenizdeki Kitaplar

Ptt’yle karsiya odemeli gonderirsem masraf etmis olmam. Evden cikip PTT’ye kadar yurumek de belime fayda:) O kadar eve kapali kaliyorum ki ayakkabilarim eskimiyor. :expressionless::expressionless::expressionless:

Siz almayin. Ben gonderirim. Tek kitap kargosu da zaten 3 5 lira bir sey.

6 Beğeni

Eğer öyle diyorsanız olur o zaman. Zaman konusunda hiç acelem yok. Sizin de olmasın. :slight_smile: Sormayın ben de evden çok zor çıkabiliyorum. O kadar evde durunca da insan dışarıda da hızlı yoruluyor. :smiley: Bir de hareketsizlik filan maf ediyor vallahi. Çok sağ olun, çok sevindim. :smiling_face_with_three_hearts::heart_eyes::kissing_heart::hugs:

4 Beğeni

Kitabinizin konusu gercek oluyordu…

2 Beğeni

Oooo ne dedi ne dedi. @mit

Dua edin burda değişik medya yok yoksa bu söylemleriniz çok farklı algılanabilirdi :smile:

6 Beğeni

Aslında bu mesajı @AeroKnight-sama Emre yazardı ama :slight_smile: şu an meşgul forumda değil demek ki :slight_smile: :slight_smile:

1 Beğeni

Aynen bende onu düşündüm başta. Nerde Emre @AeroKnight-sama diyodum :slight_smile:

@Agape aslında liste turuncu kitaplar,babil ve Jules Verne kitaplarını çıkartınca makul bir liste oluyor :slight_smile: Birde o uzun vadede alıncak serilerinizden birer kitap alıp okusanız. Bir kısmını listeden çıkartırsınız bence. Sanderson’dan sonra bazıları sarmıyor :slight_smile:

1 Beğeni

Dex olmaz Akılçelen daha iyi tercih, hem bölerek satışa çıkarırlar.Belki fasiküllere bölerler daha kazançlı olur. :slight_smile:

4 Beğeni

Okumadım dersem yalan olur. Kitapları kıyaslamak yerine kendi içinde değerlendirmeyi tercih eden birisiyim. O yazar kişi ne anlatmış ise onu yaşamayı seviyorum ben. Kıyaslama işlemine girersek eğer sanırım liste bir elin parmak sayısına iner. Bazı eserler anlatım bakımından kusurlu görünse bile bazen bu tip kitaplar çok orijinal fikirleri tetikleyebiliyor. Kenara itilip atılmış bir sürü acayip kitaptan çok şey öğrendim ben aslında. Yazmayı da sevdiğim için her türlü iyi, kötü, eksik esere açık bir insanım. Hepsinden pozitif ve negatif olarak öğrenebilecek bir şeyler bulabiliyorum. Diğer açıdan almayı düşündüğüm her kitabın mümkünse ilk on sayfasını okurum. Bir yerden bulurum veya gider bakarım imkanlar el veriyorsa. Bu sebeple kimse benimle dışarı çıkmaz. :smiley: Kitap mağazasına girdiğim vakit yanımda biri varsa benden umudu kesiyor. Brandon Sanderson’u da başka bir yayınevi alıp da efendi gibi devam edene dek almayı ve yarım olduğu için de kalanları okumayı sürdürmeyeceğime göre devam edebilirim. :smiley:

Düzenleme: Daha Robin Hobb, Naomi Novik, The Witcher, David Eddings, BK klasikleri eksikleri, Jose Saramago, Can yayınlarından topladığım klasikler filan hep kaybolan listede sanırım. :thinking: Onlar nerede acaba ya?

2 Beğeni

Benim de böyle bir listem vardı, baktım ejderha mızrağı ve unutulmuş diyarlar serilerine ömür yetecek gibi değil. İkisini de çizip listeden yerine ikisine ilham kaynağı olan Michael Moorcock - Elric Saga’yı koydum. Hem kabul edilebilir bir uzunlukta 6 kitap. Hem güncel serilere yer açılsın daha bunun sapkowski, brent weeks, sanderson’u var.

Ejderha Mızrağı ve Unutulmuş diyarlar için acelem yok. Olmadı Kindle’dan da okurum onları. O kısım sadece bazen 5-10 tlye bulabiliyorum. Elimde hangisi var hangisi yok görmek için iyi oluyor. Yavaş yavaş toplanıyor böylece acelesi yok olursa olur, olmazsa ne yapalım. :smiley:

2 Beğeni

Robin Hobb mu acaba demek istediğiniz?

2 Beğeni

Sizin tahammül seviyeniz benden oldukça fazla :slight_smile: Ben kitap ilgimi çekmezse uzun süre okuyamıyorum çabuk bırakıyor bile olabilirim.
İlgimi çeken tür sayısı oldukça fazla ondan da bu şekilde düşünüyor olabilirim.

1 Beğeni

Hobb dur o Hood olsa duramazdım diyerek intihar etmeye gidiyorum. Yaşlı insanım ben elim şey olmuş. :neutral_face:

5 Beğeni

Benim de okuyamadıklarım var. İkinci ve bazen üçüncü şans verdiklerim oluyor ama bazıları var ki onlara şans vermek gerekmiyor. Görünen köy kılavuz istemez.

1 Beğeni

Çok teşekkür ediyorum. Listenizin maşallahı var benim listemden bile uzun :grin::grin: ama benim liste de her ay almama rağmen kısalmıyor, her ay daha fazla oluyor sanki. Yetmez ömrümüz bu kitapları alıp okumaya :roll_eyes:

2 Beğeni

@alper Şu bahsettiğiniz Çehov Baskısı mı? Şanslıyım baya, şehir küçük müçük ama her kitap var.

5 Beğeni

Cem yayınevinin baskıları bende bunlardan seçilmiş öyküler olanı var. Diğer 8 cilt’in nadir gibi yerler dışında tamamı bulunmuyor.

En son Zebramo da baktığım da 8 cilt olanı 180-200 TL civarına satıyorlar. Şimdi aynı çevirmenle toplu baskıyı İletişim yapıyor,

Burası kütüphane mi?

Evet. Şu da kitap talep listesi, iyi okurlar var sanırım doldurmuşlar: (Son dördünü de ben yazdım :d)

2 Beğeni

Kütüphane de olmayan alınması talep edilen kitap listesi galiba.

Aynen, kütüphanelere az bütçe veriyorlarmış. Ya az talep olduğu için ya da kota bu şekilde. Gelen bütçeyle de ilk buradaki kitapları değerlendiriyorlarmış.

2 Beğeni