Son Aldığınız ve Sipariş Listenizdeki Kitaplar

Çok bekledik ama geldi nihayet :smirk:

14 Beğeni

Nisan ayında aldıklarım. Diskdünya forumdaki malum konu sebebiyle denemek için alındı :smile:.

15 Beğeni

Malum konu nedir hocam? Uzak kalmışım biraz.

1 Beğeni

Bir ara forumda baya övülmüştü. Oradan aklıma girmiş. O komuyu kastetmiştim

2 Beğeni

Archangel’den birkaç fotoğraf atabilir misin? Almayı düşündüğüm ama emin olamadığım bir seri :smile:

1 Beğeni

Birazdan atarım hocam.Bende memlekette olmadığımdan okuyamıyorum şuan aldıklarımı.Bu çizgi roman inş.süper kahramanlı filan değildir.
Edit:Goodreads’de okuyucular kitabı çok az sevmiş.

1 Beğeni

Kitapkeşfet kargoya vermiş bakalım. Site canlı yardım bölümünden ulaştım şansa, kaç kere yazıp cevap alamamıştım. Hepsini teslim ettiklerini söylüyorlar. Kapıda kontrol edip teslim alırsam paylaşırım. Kontrol etmemde sorun yada eksik,hasarlı ürün durumu oluşursa teslim almayacağım.

Hangi siteden aldınız acaba? İlk çıktığında 35 idi bazı sitelerde 32 tlye çoğu sitede ise ortalama 38 tl idi şuan birden bu fiyatla çıkması garip oldu…4 farklı siteden sipariş vermiştim hepsi iptal olmuştu :frowning:

1 Beğeni

Ben önsipariş vererek ilknoktadan aldım. 35 TL

1 Beğeni

4 Beğeni

12 Beğeni

D&R mağazasından aldım 12.90’a inmişti.

9 Beğeni

Kitapkeşfet yada kitapçım sitesinden alışveriş yapmıştım. Cuma günü kargoya verildi ürünler, bende cumartesi günü siteye ulaştım. Tüm ürünlerin yollandığını söylediler. Az önce kargo geldi. Açmadan almayacağımı söyledim durumu anlattım. Açtım inceledim sonuçta bir ürün eksik çıktı geri iade ettim. İlginç olan site yetkilisinin o kadar baktıktan sonra bütün ürünler teslim edilmiş kargoya demesi. Kontrol etmek hakkınız ama uğraşmak gerek zaten bana getiren kargocuda açıp bakıp iade edince bozuldu. Neyse sipariş verenler teslim alırken ya kontrol etmeden almasın yada direkt iptal etsin.

1 Beğeni

Benim paket de dağıtıma çıkmış. Dediğiniz gibi ben de ödemeden önce kontrol talep edeceğim. Kabul etmezlerse iade ederim.

1 Beğeni

Batırdınız siteyi yaw :slight_smile:

6 Beğeni

2 yıldır hemen hemen her ay kitap alırım 100 tllik… Öğrendiğim en önemli şey ise bilindik sitelerden alışveriş yapılması gerektiği oldu.
Hatırlamıyorum siteyi ama 5 kitap almıştım. Kitapları almadan önce her kitabın altında 1 iş gününde teslim yazıyordu. Tamam deyip sipariş geçtim. Yaklaşık 3 hafta oldu 2 kitabın temin edilemediği ücretin ise geri gönderileceği diğer kitapların ise en yakın zamanda kargolanacağını bildiren bir e-posta aldım.
Haydaaa dedim. Aradım tüm alışverişi iptal edin dedim Görevli özür diledi eveledi geveledi iptal ettim.
O günden sonra güvendiğim 4-5 site haricinde kitap alışverişi yapmadım ve herhangi bir sorun da yaşamadım.
Size de tavsiyem 2-3 tl indirimli diye adı duyulmamış bir siteden alışveriş yapmayın.
Yukarıdaki örneklerde ve başka forumlarda karşılaşılan örnekler bunlara ispattır.
Kitabınız ithaki ise ilknokta.com dan sipariş verin. Ben dün akşam sipariş verdim şu an temin edildi yazdı birazdan da yola çıkar köyüme de yarın akşam gelir. 3.alışverişim ve hiç sorun yaşamadım. Hem daha uygun fiyatlar.

Edit 1 : An itibariyle kagolandı maili geldi :slight_smile:

3 Beğeni

Kitapcim siparişimi eksik göndermiş. 4 tane çizgi roman almıştım, 1 tanesi eksikti. İade ettim. Bundan sonra kendilerin bir şey almayı düşünmüyorum. Madem eksik gönderiyorsun, en azından bilgilendir. Adamlar kargo poşetine sarıp göndermişler. Elime alınca, siparişi eksik gönderdiklerini anladım. Kargocu poşetin üstündeki faturayı açıp kontrol etti. Temin edemedikleri kitabı kalemle daire içine almışlar.

Adamlar demek ki eksik ürün göndererek size o kitabı unutturmaya çalışıyor. Paranın üstüne yatmak amaç gibi geldi. Tek tek kitap alırsanız mantıklı olabilir. Zaten tek kitap gönderecektir. Tabi ondan da dergi çıkmazsa. :joy:

@Seroo Ben de ithaki için ilknokta kullanıyordum ama bazen D&R veya idefix daha uyguna geliyor. Her ne kadar sevmesem de kitap başına 1-3 tl ucuz oluyor. İthaki’nin fiyatları da artık uçuşa geçti. Bütçede delik oluştu artık. :joy:Kitaplar sağlam geldikten sonra 4 gün geç gelebilir. Hatta on gün sonra da gelebilir. Dert etmiyorum ben artık geç gelenleri. Alıştım.

Ben artık ilknokta’nın uygun olduğunu düşünmüyorum. Mesela Elric ilknoktada 29.16 tl. Ben kupondu, indirimdi derken 25.48’e almışım. Şe7t4n ilknoktada 33.60 ben 29.37’den almışım.

Kitapların fiyatları yükseldikçe indirim de daha çok fark etmeye başladı. Aşağı yukarı diğer ithakilerle 10-12 bandında bir indirim alabiliyorsam neden olmasın?

2 Beğeni

Siteyi numarasından arayınca en çok alışveriş yapılan site diyor ben ondan kandım :joy: Şakası bir yana dedikleriniz doğru zaten bende yapmam böyle sitelerden alışveriş ama kaybedecek bir şeyim yoktu. Kapıda ödeme sistemi var ve ücretsiz, ürün fiyat farkıda öyle 1-2 tl değil ürün başına 15-16 tl civarındaydı bu yüzden denemeye değer dedik. Peşin ödeme yapmayınca sitelerin güvenirliği adına böyle denemeler yapılmalı ki herkes iyi yada kötü olduğunu anlasın başlık amacına hizmet etsin. Her yeni siteden korksaydık Kidega, fidankitap gibi siteleri keşfedemezdik.

Katılmıyorum tamamen reklam :joy:

@Husey anlamıyorum madem altından kalkamayacaksınız neden böyle bir işe girişirsiniz. Sözde reklam yapacak adlarını duyuracaklardı. Bildiğin karalama kampanyasına dönüştü. Site yetkilisine herkesin ürünlerinde eksik çıkıyor, paketleme kötü olduğu için hasarlı geliyor dedim. Verdiği cevap şu aynen yazıyorum. “İhtimaller çok” :joy:

2 Beğeni

Tarih, siyasi ve felsefi okumalara devam edeceğim. Son okuduğum iki kitap da tarihti: Roma İmparatorluğundan Hitler Almanya’sına Avrupa Tarihi ve Haçlı Seferleri.

6 Beğeni