Son Aldığınız ve Sipariş Listenizdeki Kitaplar

Kitaplığını komple paylaşır mısın :blush:

Kızınıza Spiderwick günceleri de alın. Yaşını bilmiyorum ama yine de bir ara alın. Küçükse biraz büyüyünce alın. Ayrıca Suzanne Collins’in Gregor serisi ile Robert Beatty’nin Serafina Serisi ve daha bitmedi Phal Dyar’dan Maya serisini de öneririm. Tabii dediklerim 8+ yaş için çok uygun. Bu kitapları o zamanlar okumak isterdim. Aslında daha da öneririm ama şimdilik yeter. :joy:

@Seroo Kitaplıklarımız konusunda paylaşmıştım ama yine atayım birazdan. :blush:

3 Beğeni

Yenileri ile birlikte olursa çok iyi olur :blush:

sizin aöylesiğini bütün kitaplar benim hayallerim arasında. Zamanla hepsini ve daha fazlasını almak istiyorum ama şimdilik daha 2.5 yaşında :slightly_smiling_face: genelde yaşına göre kitaplar alıyorum

2 Beğeni

Benim kitaplık biraz kaçak yapıya dönüştü. :joy:

Son aldıklarımı daha envanterime işleyip yerlerine-neresi kaldıysa- koyacağım. Kadraja zor sığdırdım.:joy: Artık idare ediniz.

@CowardlyHero Kızınız büyüyesiye baskıları bitmesin aman ha. Beş sene sonra bana yazın. Daha önerecek tomarla seri var. :heart_eyes:

Düzenleme: @CowardlyHero Aklıma gelmişken Michael Ende kesin alın. Özellikle aşağı yukarı bu yaşlara uygun Rüyayiyen masal kitabını öneririm.

27 Beğeni

Gerçekten muhteşem. Ancak buraya sağlam bir el değmeli :blush:

2 Beğeni

Kitaplık için bütçem 0 TL. :joy: En son yılbaşında tamamen indirip düzelttim fakat bir el atmam lazım yeniden. Çok fazla kitap eklendi. Sağdan soldan da çok geldi. Onları son eklenti olan ve eğreti durana koydum hemencecik. Taşınma mevzusu var gündemde. O yüzden de şu an ekstra masraf çıkartamam çıkartsam da saçma olur. Gideceğim eve uyar uymaz bilemiyorum. O sebeple daha üç-dört sene kaçak yapıya devam. Bir gün belki imar affı çıkar. :stuck_out_tongue::stuck_out_tongue_closed_eyes:

3 Beğeni

Kitaplığınız çok güzel daha benimki sizinkinin 10/2’si ancak eder.

Kızıma daha çok kitap almak istiyorum ama koyacak yerim yok belki seneye ancak olur. 3 bin kitap alacak şekilde kitaplık yapacağım(hayaller) :slight_smile:

3 Beğeni

Rüyayiyen’i listeme ekledim. Önümüzdeki ay alırım nasipse.

Çocuk kitapları konusunda biraz yayınevi konusunda seçiciyim her yayın evinin kitabını almıyorum. İşbankası, yapıkedi, kırmızı kedi gibi tanınmış yayın evleri alıyorum. Doğru mu yapıyorum?

3 Beğeni

Şimdi ben ne desem yalan olur. Benim bir çocuğum yok. :slight_smile: Çocuğu olan üyeler bu konuda yardımcı olursa daha güzel olur. Ben sadece kendimi bildim bileli bir kardeş büyüttüm. Annemin durumundan ötürü kardeşim benim sorumluluğuma kalmıştı ben daha 11 yaşındayken. Aramızda bu kadar sene olması nedeniyle de ben pek dikkat etmedim aslında yayınevine. Önce ben okudum uygunsa kardeşime okuttum ve ona okudum. Bunların dışında ben sevdiğim için alıyorum bu kitapları.
Michael Ende önceden Kabalcı’daydı mesela şimdi Pegasus aldı ama gözüm kapalı önereceğim bir yazardır. Masal kitapları ve ayrıca Bitmeyecek Öykü bir çocuk için harika kitaplardır. Masal kitapları zaten küçük yaşa hitap ediyor. Bence yayınevinden ziyade içerikle ilgilenmelisiniz. Mümkünse incelemekte fayda ama İş Bankası gibi, Yapı Kredi gibi yayınevlerinin bu konuda titiz olduklarını biliyorum. Çevremdeki çocuklara böyle masal kitabı çok almışımdır ama önce bir kontrol etmeyi de ihmal etmedim. Ne olur, ne olmaz sonuçta.

5 Beğeni

Elinizde var mı bilmiyorum ama, Gondolin’in Düşüşü, Silmarillion, Bitmemiş Öykülerin de basılacağı yazılmıştı. Bende yok örneğin, ve basılırlarsa, Beren ve Luthien’le birlikte kaçırmam alırım.

Kitaplık müthiş bu arada :slight_smile:

Evet Gondolin’in Düşüşü de beklediklerim arasında. Gerisi bende var. :slight_smile: Bir arkadaşım depresyona girip tüm kitaplarını koli yapmıştı. Atıyorum ister misin diye sormuştu ben de almıştım. Onun kitaplarının arasında Silmarillion filan vardı. :smiley:

2 Beğeni

Ah bizim de böyle güzel arkadaşlarımız olsa… :slight_smile:

1 Beğeni

Ejderha Mızrağı’nın ve Drizzt’in tam setini de boş bulunup dağıtmış. Azarlamıştım. :smiley: Onlara hâlâ çok üzülüyorum.

3 Beğeni

Kargocu kitap getirmekten bıkmış aldığım habere göre. Bu çocuğa kitaptan başka bir şey gelmiyor mu diye sitem etmiş. Babam zaten neden bu kadar çok kitap alıyorsun diyor. Yakında azar işitmezsem iyidir. :smiley: :smiley:

Sonunda o çok almak isteyip de alamadığım Yüzüklerin Efendisi Özel Cilt ile beraber şu nadide kitapları da aldım. 1984 Ciltli kitabı da birkaç güne farklı bir yerden almayı planlıyorum. Aradaki fiyat farkları çok değişkenlik gösteriyor.

12 Beğeni

Onu desem yine laf yerim. Kendisi de kitap okuyan birisidir. Kitaba ticari gözle baktığımı direk yüzüme vurur. Bundan eminim. :slight_smile:

2 Beğeni

Bende de aynı sorun olmuştu hem kargocu hem evdekiler illallah etti. Mecburen kargo şubesi adresi verip oradan alma yoluna gittim, öyle olunca da d&r ve idefix rafa kalkmış oldu hepsiexpress yüzünden. Nedir bu çektiğimiz? :rofl:

2 Beğeni

Hocam dr su an hepsiexpress mi kullanıyor?

İstanbul’da uzun bir süredir öyle, idefix de geçmiş şimdi. Kendi deneyimlerim sonucu şu sonuca ulaştım. Kart bilgileri girme ekranında kargo bölümünde standart teslimat yazıyorsa hepsiexpress o. Bazen nadir de olsa yurtiçi kargo yazdığı oluyor o zaman acımayıp veriyorum sipariş.

Benim için ciddi bir kumar oluyor, adres bölümünde en yakın yurtiçi kargo şubesi yazıyorum. Yurtiçiyse arayıp gelin alın diyorlar, hepsiexpress denk gelirse telefonda kavga ediyoruz adamlarla birkaç kere iptale varıp geç de olsa para iadesi aldığım oldu.

1 Beğeni

Benin siparişimi Yurtiçi kargoya verdiler.

1 Beğeni