Son Aldığınız ve Sipariş Listenizdeki Kitaplar

En mantıklısı ithaki :slight_smile:

1 Beğeni

Ömer Seyfettin konusunda titiz bir akademisyen olan Hülya Argunşah’ın hazırladığı 4 ciltlik Bütün Hikayeler’i de tavsiye edebilirim. Özellikle kitabın başındaki geniş açıklama çok doyurucudur.

2 Beğeni

Ömer Seyfettin’i İş Bankasının Türk Edebiyatı serisinden bekliyorum. Umarım en kısa zamanda bi kitabını görebiliriz.

3 Beğeni

Onun baskıları bitmiş sanırsam.

Şu Delta baskısını beklediğim kadar başka bir şey beklemedim. Güya bu sene Mart’ta basıp Nisan’da satacaklardı.

2 Beğeni

Hüsn ü Aşk kitabını alacağım ama sizce hangi çevirmenden almalıyım? Bilgisi olan var mı? Biri Abdülbaki Gölpınarlı diğeri M. Orhan Okay.

Zamaninda epey araştırmış birçok edebiyatçıya sormuştum. Sonunda çok ama çok memnun kalmıştım: Muhammet Nur Doğan çevirisi. Ilk olarak YKY bastı Kazım Taşkent serisinden. Sonra Yelkenli yayınları.

1 Beğeni

Bir iki aya kadar baskısı bitmiş ilan 1. ve 4. ciltler yeniden basılacakmış. Baskısı yeni bittiği için birçok kitabevinde vardır. Bana zaman zaman denk geliyor.

1 Beğeni

Cevaplar için teşekkür ederim. İş bankasına bağlı kalmayı karar verdim mali sıkıntılardan dolayı.

Sabrım kalmadı. Onların baskısı yapılınca alacağım.

1 Beğeni

26 Beğeni

Türk Askeri Tarihi daha 3-4 gün önce 60,Taht Oyunları Özel Baskı 48 tl idi zam gelmiş sanırım sinir bozucu gerçekten…

Cehennem gerçekten çok güzel baskı kütüphanenimin en güzel baskılı kitaplarından.Keşke diğer Dan Brown kitapları da tekrar böyle resimli Özel baskı olarak basılsa ama Yayınevinden öğrendiğim kadarıyla yakın vadede böyle bir planları yok…İyi okumalar dilerim.
Mümkünse Açıklamalı Notlarıyla Sherlock Holmes’ün içinde birkaç resim atıp baskı kalitesi yorumlarsanız sevinirim :slight_smile:

1 Beğeni

Taht oyunları önsipariş özel fiyatı idi ondandır.

İlk sayfalardan atıyorum spoiler olmasın diye. İlk iki cilt kısa hikayeleri üçüncü cilt 4 adet romanı içeriyor. Açıklamalı notları da çok ayrıntılı ve fazla fazla fotoğraflarda da göründüğü gibi. Kesinlikle Sherlock Holmes okumayı düşünüyorsan bu ciltleri tavsiye ederim.

4 Beğeni

Artış yada ön siparişe özel fiyatla ilgisi yok. Muhtemelen baktığınız sitede indirim oranı değişmiştir.
Kitapyurdu mesela %40’tan %25’e düşmüş indirim. Üstteki linkte uygun fiyat.

1 Beğeni

Taht Oyunları etiket fiyatı 79.50TL olarak aynı gözüküyor. Gerisi sitelerin uyguladığı indirim oranları ile alakalı. Mesela bkmkitapta 46.91TL.

1 Beğeni

D&R’da hala 9,90₺.

Y. Hakan Erdemle şu yazısıyla tanışmıştım:
https://www.nadirkitap.com/hakan-erdem-roportaji-blog21.html

2 Beğeni

Teşekkür ediyorum resimleri attığınız için.Hikayeleri sonraya bırakmaya düşünüyorum o halde sadece romanlar için üçüncü cildi alsam yeterli.Kafa karışıklığımı giderdiniz :smile:

1 Beğeni

Asimov kitaplığıma eski basım iki kitap daha eklemiş oldum. Mars’tan Gelen Ölüm’ü okumuştum fakat kitaplığımda yoktu. Onu da eklemiş oldum. Bayram sonrası kargo sayısı çoğalıyor gitgide. :smiley:

NOT: Asimov kitaplarının başka baskıları bende varmış zaten. O yüzden onları almaktan vazgeçtim.

14 Beğeni

Para bulur bulmaz şu listeyi temin edeceğim.

Bu tür tarihi kitapları okuma sebebim ülkedeki büyük bir güruhun Batı ve modernliği yanlış anlamasından dolayı. Doğu’nun güzelliğini bilmeden, Batı’yı basmakalıp şekilde ülkemize uyarlama çabalarından. (Doğu’nun şuanki durumunun Batı’dan kötü olmadığını söyleyemem.)
Bu düşüncelerimi anlattıkça, aslında Müslüman da değilim, beni Avrupa düşmanı olarak görüyorlar fakat kendileri muhayyellerinde Avrupai bir yaşam beslerken Avrupa düşüncesini benimsemiyor, Avrupa ile modernlik arasında yanlış bir bağ kuruyor, Avrupa’nın şakşakçısı haline geliyorlar.

Avrupa ile gelişmişlik arasında bağ kurmak tamamiyle yanlış değil fakat Avrupa’nın bütün evrenin beşiğiymiş gibi görülmesine karşıyım.
Listeyi atmışken bir iki şey söyleyeyim dedim.

4 Beğeni

7 Beğeni