Son Aldığınız ve Sipariş Listenizdeki Kitaplar

Hiç bilmiyorum, umarım yakın zamanda olur basımı, epey merak ettiğim bir seri. :hanci:

2 Beğeni

2 ay kadar önce aldım en son. Aklımı çelen indirimler olsa da alışveriş çılgınlığına karşı gelmek adına sol elimle sağ elimi pataklıyorum zira kütüphanemde okunacak çok kitap var.
Aldıklarım ise:
-Kullervo’nun Hikayesi
-Silmarillion
-Hurin’in Çocukları
-Roverandom
-Dünyanın Gözü
-Büyük Av

5 Beğeni

Taze taze aldıklarım… :heart_eyes:
Degiştirilmiş Karbon
Dune
Ay Zalim Bir Sevgilidir
Sissoylu Kuşatma
Bitmeyen Savaş

2 Beğeni

En son aldığım kitaplar
•Değiştirilmiş Karbon
•Doktor Moreau’nun Adası
•Hamlet

Bir sonra ki alışverişimde alacağım kitaplar

•Bilge Adamın Korkusu
•Sürgün Gezegeni
•Dune
•Işık Tanrısı
•Neuromancer

Başka eklemelerde olabilir büyük ihtimalle

1 Beğeni

Daha demin siparişi verdim kitapyurdu’ndan. Liste şöyle:

Açık Toplum ve Düşmanları - Karl Popper
Mitologya - Edith Hamilton
İşte Rembrandt - Jorella Andrews
Micromegas - Voltaire (Kırmızı Kedi Yayınevi)

Herkese selam bu arada. :slight_smile:

3 Beğeni

Derste okuduğumuz ve Mitoloji 101 niteliğindeki güzide kaynak. Türkçe’si ne alemde bilemem tabii.

Bunu da Dost’tan çıkan Babil Kitaplığı kapsamında okumuştum. Çok keyifliydi diğer kitaplar gibi.

1 Beğeni

@bayramallanpoe, Mitologya’nın çevirisinde Ülkü Tamer olduğu için kişinin düşünmeden hoplaması gerek bu esere. Aslında Richard Buxton’ın mitoloji kitabını alacaktım ama tuzlu fiyatı görünce önce Mitologya’dan başlayayım dedim :slight_smile:. Bu ikisini okuduktan sonra yıllardır beklettiğim Homeros’a gönül rahatlığıyla başlayabilirim.

1 Beğeni

Yanlış hatırlamıyorsam Paris’in Seçimi (Judgement of Paris) de vardı içinde ki, İlyada’yı anlamak için kilit noktalardan biri.

2 Beğeni

Dün itibariyle ben de Değiştirilmiş Karbon alanlar kervanına katılanlardanım. :slight_smile: Ama öncesinde henüz bir türlü bitiremediğim Tanrıça Günlüğü var. :frowning: Ah Natsuo Teyze ah; sarmadı bir türlü bu efsanelerin efsanesi. :frowning:

2 Beğeni

En son J. R. R Tolkien’in Roverandom ve Tombombadil’in Maceraları ayrıca Resimli Adam’ı. Son olarak Uzay Efsanesi setini ve Isaac Asimov’un İşte Tanrılar kitabını aldım. Askerlik bitince kitaplar da okunmak için sıra bekleyecek. :slight_smile:

1 Beğeni

Önümüzde ki günler yapmak istediğim alışveriş listesi:
Moby Dick
Denizler Altında 20.000 Fersah
Define Adası
Kitaplarının kısaltılmamış uzun versiyonları, ufakken çocuklar için 100-120 sayfalık kısatılmış versiyonlarını okumuştum şimdi uzun ve özet olmayan asıl halleri ile okuma kararı aldım.
Ayrıca
Kaplan Kaplan
1984
Barut Büyücüsü Kan Yemini

2 Beğeni

Nietzsche Ağladığında
Vicdan Zorbalığa Karşı ya da Castello Calvin’e
Locke Lamora’nın Yalanları
Savaş Sanatı
Kitle ve İktidar
Nüfus İlkesi
Tarih Sümer’de Başlar
Neanderthal

5 Beğeni

Önümüzdeki ay alacağım kitap listesi;

Elantris
İstasyon On Bir
Swann’ ların Tarafı - Kayıp Zamanın İzinde 1. Kitap
Jonathan Strange ve Bay Norrell 1,2,3
Benim Olağanüstü Akıllı Arkadaşım
Kara Delik Blues

3 Beğeni

Pek önceden liste yapıp alan birisi değilim, gezip, kafama göre seçmeyi severim. Son gittiğimde bunları aldım.

Albert Camus - Mutlu Ölüm
Jean-Paul Sartre - Varoluşçuluk
Jean-Paul Roux - Eski Türk Mitolojisi
Ferdie Addis - Pandora’nın Kutusu
Goethe - Dünyanın Derdi Bitmez
Goethe - Faust
David Graeber - Değer Teorisi

3 Beğeni

Bu ara uzun zamandır yaptığım en yüklü kitap alışverişini yaptım, her ay bir şekilde kitap alıyorum ama bu ay biraz abartmış olabilirim, bir daha en azından bir süre kitap alışverişi yapmayacağım, bunlar bana bayağı bir zaman yeter diye düşünüyorum :see_no_evil:

Umberto Eco - Ortaçağ 1. Cilt (Umberto Eco’nun Ortaçağ serisine uzun zamandır başlamak istiyordum, bu kitapla birlikte yavaştan başlamış olacağım)
Emirhan Burak Aydın - Gözlemci Olarak Buradayız (Kayıp Rıhtım’daki inceleme yazısından ve gördüğüm birkaç yorumdan etkilenerek büyük bir merakla aldım)
Dante Alighieri - Yeni Hayat (Bunu da aynı şekilde Kayıp Rıhtım’da görüp almak istedim)
Hint Masalları
Snorri Sturluson - Viking Mitolojisi

Aşağıdaki kitaplar ise, zaten almak istediğim kitapları ilknokta ve okuoku sitelerinde 9.90 12.90 indirimlerinde görüp kendimi kaybetmemin sonucunda aldığımı itiraf etmek isterim :slight_smile:

Ransom Riggs - Bayan Peregrine’in Tuhaf Çocukları
Angie Thomas - Sessiz Kalma
Patrick Ness - Son ve Ötesi
Josh Malerman - Kırmızı Piyano
Johann Wolfgang Von Goethe - Faust
Garth Ennis, Steve Dillon - Vaiz Cilt 1: Teksas Yolları
Kemal Tahir - Biz Böyle Delikanlılar Değildik Cilt 1
Alfred Bester - Kaplan! Kaplan!
Paula Hawkins - Karanlık Sular
Paula Hawkins - Trendeki Kız
Ransom Riggs - Tuhaf Masallar
Iain M. Banks - Cebirci
Carol Birch - Jamrach’ın Canavarları
J.R.R Tolkien - Noel Baba’dan Mektuplar
Neil Gaiman - Kırılgan Şeyler

4 Beğeni

Ursula K. Le Guin vefatı üzerine bir çok yerde kitapları satışa çıktı, stok güncellemeleri oldu. Son olarak Yerdeniz Serisi’nde eksik olan Tehanu’yu, Asimov/Vakıf ve İmparatorluk kitaplarını aldım. Önümüzdeki zamanlar için de şöyle bir listem var;

Özet

Listeye ek olarak Dune Serisi de var tabii;

Özet

Dune (Frank Herbert)
Dune Mesihi (Frank Herbert)
Dune Çocukları (Frank Herbert)
Dune Tanrı İmparatoru (Frank Hebert)

3 Beğeni

İthaki’nin bilimkurgu klasiklerini tamamlamaya çalışıyorum, bu yüzden her listemde bir tanesi oluyor genellikle. Bu sefer Strugatski kardeşlerin Uzayda Piknik kitabını almak istiyorum, hazır yeni
basıldı. Bir de iki aydır almak istediğim ancak bir türlü sıra gelmeyen Saša Stanišić’in Şenlikten
Önce
kitabını alacağım.

2 Beğeni

Evet ben de aynı şekilde tamamlamaya çalışıyorum. Şu an Dune Serisi, Resimli Adam, Uzayda Piknik ve Yüzyılın En İyi Bilimkurgu Öyküleri olmak üzere 7 kitap eksik.

Araya başka kitaplar ve gözüme ilişenler de girdiği için bir türlü yetişemiyorum((:

2 Beğeni

Yedi eksik iyiymiş :grinning: Benim çok eksiğim var çok. Zaten başladığımda 18 kitap filan vardı, dediğin gibi araya başka kitaplar da girdi, İthaki de elini çabuk tuttu :frowning: Tamam hep böyle devam etsinler de insan ne yapacağım, nasıl bitireceğim diye düşünüyor.

2 Beğeni

Listende Patrick Ness’in Son ve Ötesi kitabını gördüm, şu an okuoku’da 12.90 tl ciltli hali ben de yeni aldım, ilgilenirsen diye haber vermek istedim :slight_smile:

3 Beğeni