Son Aldığınız ve Sipariş Listenizdeki Kitaplar

Aa, çok teşekkürler, hemen bakıyorum(:

2 Beğeni

Epey geçmiş son büyük siparişimin üzerinden.

Türkçenin Büyük Argo Sözlüğü - Hulki Aktunç
Aşk ve Öbür Cinler - Gabriel Garcia Marquez
Gece Yarısını Dört Geçe - Stephen King
İzmir Postası’nın Adamları - Ahmet Büke
Kağıt Ev - Carlos Maria Dominguez
Delilik Dağlarında - Howard Phillips Lovecraft
Büyük Taş Yüz - Babil Kitaplığı - 12 - Nathaniel Hawthorne
Kasırga - M. Angel Asturias
Horla ve Karanlık Öyküler - Guy De Maupassant
İyilik - Joy Williams
Kağıt Büyücüsü - Charlie N. Holmberg
Dümeni Yaratıcılığa Kırmak - Ursula K. Le Guin

7 Beğeni

son alışverişimde
sissoylu serisi ve fırtına ışığı arşivi serilerini almıştım.

Yeni bir alışveriş yaparsam barut büyücüsü 3’lemesi ve sandman setini alabilirim (%45 indirim vardı , devam ederse tabi).
Birde h.p. lovecraft’ın bilinmeyen Kadath’a düş yolculuğu da alacak listemde olur.

1 Beğeni

“Küfürlerimize bile sahip çıkmalıyız. Yoksa gün gelir başkası bizim yerimize sahip çıkar.” diyen güzel insan Hulki Aktunç’u hatırlamama sebep oldu bu paylaşım. Erotologya’yı da öneririm (okumadıysan).

Listesinde Patrick Ness olanlar Canavarın Çağrısı’nı okumadan ölmesin. Ama şiddetle şu baskısını tavsiye ediyorum:

Ayrıca Patrick Ness sevip de Kaos Yürüşü üçlemesini okumamak olmaz derim. Çevirisi de tertemiz.

13 Beğeni

Kitap alışverişi yapmayı düşünmüyorum bir süre daha fakat ilk fırsatta Spawn Cilt 3’ü alacağım.
https://www.arkabahcecizgiroman.com/image/cache/közge/amık/Spawn-3-(Kapak)-1-1200x1200.jpg

Eski ciltleri ben göremedim ama bu seri tamamlanacak :smiley:

2 Beğeni

O listede direkt bu çarptı gözüme. Ağzının tadını biliyorsun Onur.

3 Beğeni

Ankara Kitap Fuarı’ndan edindiğim son alışverişlerim:

Solomon Kane - Robert E. Howard
İlk Kan - David Morell
Kingdom Come - Mark Waid, Alex Ross
Zaman Hırsızı - Clive Barker
Öteki Dünya - J.G.Ballard
Vahşet Sergisi - J.G.Ballard

Almayı planladıklarım:

Eee… Aldıklarımı ve alıp okuyamadıklarımı gözden geçireyim önce :sweat:

5 Beğeni

Kaos Yürüyüşü serisi de Canavarın Çağrısı da müthişti gerçekten…

3 Beğeni

Zaman Hırsızı işte aradığım kitap. Ortaokul zamanımda okumuştum ve birkaç yıl sonra tamamen unutmuşum. Bazı noktalarını hatırlıyordum bir türlü bulamıyordum kitabı. Bir de ilk fantastik eserlerimden olduğu için o kadar rüya gibi gelmişti ki. Sonra bulmuştum ismini ama yine kaybetmişim. Şimdi siz hatırlattınız yeniden. Okuduktan sonra yorumunuzu duymayı çok isterim. Gerçekten çok mu güzeldi yoksa ilk zamanlarım olduğu için mi yanıldım acaba :thinking:

2 Beğeni

Kitabın, tadımlık ilk 30 sayfasını okudum. Bitirdiğim zaman, kitaba özel başlık açıp görüşlerimi bildireceğim.

Şu an için bahsedebileceğim tek şey, sizin gibi kitabı bağrına basmış çok kişi olduğu. Bunlardan biri de kitabı satın aldığım kişi. Fuara ilk gidişimde, kapağında yazan Clive Barker ismi dikkatimi çekmişti. Alıp almamakta kararsız kaldığım için o gün almamıştım. Kitap hakkında küçük bir araştırma yaptıktan sonra almaya karar vermiştim; sadece çocukken değil, yetişken de kitabı okuyup seven çokça kişi varmış. Ben de fuara ikinci gidişimde doğruca satıldığı sahafa yöneldim. Cüzdanımı çıkardım, yani kitabı alacağım kesin, sahafçı abimiz başladı kitabı övmeye. 20’sinde kitabı okumuş, çok beğenmiş… Kan Kitapları yazan Clive Barker gibi bir adamdan beklenmeyecek türde bir kitapmış… Dikkatinizi çekerim, kitabı almadan önce değil, alacağım kesinken yaşandı bu durum :slight_smile:

Minik araştırmamla sınırlı kalmayıp, bizzat kitabın seveniyle karşılaştığım için, hatıralarınızın sizi pekte yanıltmıyor olabileceğini düşünüyorum :slight_smile: Bakalım bende ne tesirler edecek?

2 Beğeni

Bu yazıdan sonra bir kere daha okumam gerektiğini anladım. Hatıralarımı tazeleyip yine mükemmel bir doyum yaşamalıyım :slight_smile:

1 Beğeni

Locke Lamora’nın Yalanları - Scott Lynch
Cesur Yeni Dünya - Aldous Huxley
Sürgün Gezegeni - Ursula K. Le Guin
Doctor Who:Shada - Gareth Roberts
Dönüş - Robert Charles Wilson

5 Beğeni

Okumadım. Hikayesi Douglas Adams’a aitmiş.Yazarı da dizinin senaristlerinden. Dizinin dünyasını ve mizahını yansıtmak için ortada iki uygun isim var.

4 Beğeni

Cemile - Cengiz Aytmatov
Toprak Ana - Cengiz Aytmatov

3 Beğeni

Son alışverişimde Yüzyılın En İyi Bilimkurgu Öyküleri, Vakıf ve İmparatorluk, Bir Kuzey Macerası, Kral Oidipus ve Gen Bencildir kitaplarını aldım. Hatta öykü seçkisi ve Vakıf daha bugün ulaştı elime.
Bir sonraki alışverişimde de Ursula Le Guin’den Dünyanın Kıyısında Dans, Rüzgargülü ve Mülksüzler kitaplarını almak istiyorum. :yum:

2 Beğeni

En son aldığım kitap:

Karanlıktaki Kadınlar - Birden Fazla Yazar
Gece Yarısı Gezegeninden Raporlar - Nalo Hopkinson

Bir sonraki alışverişte alacağım kitap:

Türk Halk Kültüründe Memoratlar ve Halk İnançları - Özkul Çobanoğlu

1 Beğeni

Uzun zaman olmuş ama kuzgun gölgesinin 3 lü seti ilknokta. Com da vardı en son

Anlamak istediklerim
Barut Büyücüsü 2 3
Fırtınaışığı Arşivi
Elantris
Dikenlikler prensi
İblis döngüsü 2 3 4

2 Beğeni

En son Babil’den verdiğim ve geçen günlerde elime ulaşan sipariş listesini paylaşayım:

Abarat - Clive Barker
Apollon’un Gözü - Gilbert Keith Chesterton
Ben, Robot - Isaac Asimov
Benek Tozu ve Diğer Müthiş Sırlar - Roald Dahl
Binbir Gece Masalları - 1 (Tam Metin ve Resimli) Ciltli - Kolektif
Çarpışma - J. G. Ballard
Eve Dönmenin Yolları - Alejandro Zambra
Hakkari’de Bir Mevsim (40. Yıl Özel Basım) Ciltli- Ferit Edgü
İlahi Komedya (3 Kitap Takım ve Kutulu) - Dante Alighieri
Kar, Köpek, Ayak - Claudio Morandini
Yangında Kaybettiklerimiz - Mariana Enriquez
Yeraltı Demiryolu - Colson Whitehead

Bir de Post Öykü dergisinin elimde olmayan son birkaç sayısını aldım.

Az da olsa huzur buldum.

7 Beğeni

Geç kalmış olsam da şunları sipariş ettim bugün:
Tutunamayanlar
Canavarın Çağrısı
Okumak için sabırsızlanıyorum. :slight_smile:

3 Beğeni

Çatıdaki Şey - Robert E. Howard

Önce bunu, sonra da Solomon Kane’i okuyacağım.

3 Beğeni