Son Aldığınız ve Sipariş Listenizdeki Kitaplar

Yoldakiler geldi.

8 Beğeni

Babil bugün gelenler, Turuncu seri kitabı dışında olan kitapları farklı baskı veya ciltli baskı toplama nedeniyle sipariş ettim.

14 Beğeni

Ötüken ciltli baskıları tam kütüphanelik :ok_hand: İki Şehrin Hikayesi’ni de basacağız bu sene demişlerdi bana ama artık ne zaman basarlarsa. Ben Karamazov Kardeşler baskısı araştırırken bu ciltli seriye rastlamış ve çok beğenmiştim. Pek çok kitabını almış olsam da Karamazov Kardeşleri henüz almadım :sweat_smile: Elimde D&R çeki var orada indirime girse diye bekliyorum ama hiç öyle bir şey olacak gibi değil.

2 Beğeni

Tamamen istifçilik :joy:

İyi günlerde oku arkadaşım. Ben Bir Kediyim ben ilk defa Ötüken’de gördüm başka baskısı olduğunu bilmiyordum.

Ek: @alper Öteki’nin çevirisi çok kötü diye okudum. Sen de bakar yazarsan sevinirim.

2 Beğeni

Karamazov Kardeşler ve Sefiller’in HAY baskıları, Savaş Ve Barış Can baskıları var kitaplığımda. Bu baskılarda kitaplığımda olsun diye aldım.

Öteki Yay.bazı baskılarını önümüzdeki günlerde almayı ( Halil Cibran ve Dostoyevski) düşünüyorum.

Evet, Ötüken klasiklerin baskıları güzel, çıkan kitaplardan henüz almadığım 3 kitap kaldı, bu seriyi de toplayacağım ama cilt kapak kalitesi olarak bence HAY’ın cilt kapak kalitesi daha iyi .Bez kapak cilt bence daha iyi.

@Ufuk teşekkürler, Savaş ve Barış 'ı daha Alfa basacak onu da alacağız, :slight_smile: istiflemeye devam.

bende ilk kez gördüm :slight_smile: Burada olan kitaplardan örneğin Akdeniz’in bende olan baskısı Varlık yayınların 1950’lerde olan baskılarından

Çeviri kıyaslama yapamam da okuduğum da bir cümle veya paragraf da bir sıkıntı olursa yazarım.

1 Beğeni

Diğer kitaplarını da almayı düşünüyorsan zaten bakarsın sen :slight_smile:

Ek: Bu arada Gaiman’lar sonbaharda tamamlanmış olacakmış. Kesin kutulu bir baskı ve toplu satışlarda hep olduğu gibi %50 indirim olur, onu bekleyeceğim. @alper

2 Beğeni

9789759655006

Kargo ile 29 gibi bir rakama aldım. Son Soru adlı adlı öykü her bilimkurgu hayranının okuması gereken bir öyküdür. Derlemedeki diğer öyküler de yazarların en beğenilen öykülerinden sanırım. :slight_smile:

7 Beğeni

Son soru Asimov’un öyküsü mü. Baskısı varmış mı? Görsel küçük okunmuyor. Link eklemek mümkün mü?

Kısa öykü olduğundan derlemelerde yer alıyor. Buyurun Pahalı LİNK

1 Beğeni

Amerikan Tanrılarının fiyatı güncellenir mi acaba? Şu an 44 TL liste fiyatı.

1 Beğeni

Bizde görevimizi yaptık. :sunglasses::sunglasses:

5 Beğeni

Tükenmiş ondan öyle gösteriyor.

Toplu kitap alışverişini Okuoku’dan, Ölü Gezegen’i letgo’dan iyi bir okurdan nerdeyse kargo ücretine aldım diyebilirim. Darwinya ve Son Soru’yu forumdan bir arkadaştan aldım.

8 Beğeni

Ölü Gezegen’i harika bir fiyata almışsın gerçekten de. :smiley: :smiley: Son Soruyu ne kadar aldınız peki?

1 Beğeni

Buradaki D&R mağazasında hala 1 tane var ve 44 TL , elimdeki hediye çekleriyle alsam mı almasam mı diye düşünüyorum. Yeni baskı 55-60 TL arası olur diye tahmin ediyorum.

1 Beğeni

Benim en çok sevdiğim kapak türleri bu tarz klasik kapak türleri. Kapaklar bez cilt olsaydı belki bu baskıyı daha çok severdim :slight_smile:

Henüz okumadım ama aslında Sefillerin bu baskısının hem kelime seçimleri hem de orjinal baskıda olan resimlerin olması nedeniyle merak ettiğim için Sefiller kitabının bu baskısına ve bu seriye ilgim arttı. Seriden çıkan kitapları toplamaya başladım.

Ötüken baskısında (kitabın tamamını okumadım ) kullanılan kelimeler sanki kitabın yazıldığı döneme daha uygun gibi geldi bana. Ötüken’in kelime seçiminde hassas olduğunu biliyorum. Eski Sefiller baskıda ki editör olayı nedeniyle önce biraz şüpheli baksam da Ötüken’in açıklamaları sonrası almaya karar verdim.

Ayrıca baskının İplik dikiş olması kitabı okurken kopma, sayfaların yerinden çıkması gibi bir sorun da olmayacağı düşüncesindeyim.

6 Beğeni

@alper le beraber istifçilikte zirve yapmış, benim çoluğun çocuğun rızkını kitaplara yatırmışsınız. Ben de kitap almama diyetimi bugün verdiğim 4 siparişle bozdum gelsinler atarım artık :smirk::unamused:

3 Beğeni

:slight_smile:
Sürekli daha iyi baskılar, tam metinler, toplu baskılar çıkıyor biz de alıyoruz. ABD gibi yayıncılığın çok gelişmiş olduğu ülkelerde Dünya klasikleri için çok daha özel baskıları yapılıyor. (Youtube da bulabilirsiniz) Biz de yayıncılar 1-2 kitap dışında buna pek girmediler, Belki 5-10 yıl sonra bizim ülkemiz de olan yayıncılar da bu tarz baskılara daha fazla ilgi göstermiş olurlar.

bunlar gibi…

3 Beğeni

Ben de dayanamıyorum daha güzel baskıları gördükçe. Bazı kitapları sadece okumak için almıyorum. Evladiyelik oluyor bazıları :smirk:

2 Beğeni

Özendirici paylaşımlar yapmayalım lütfen. :joy:

6 Beğeni