Son Aldığınız ve Sipariş Listenizdeki Kitaplar

Zam olacaktır ama kitap başı 5-6 tl çok acımasız, o kadar olmaz. Zaten söylediğin oranlarla da tutarsız. @Agape insanları aşırı ümitsizliğe sevk etmek ve kendi içinde tutarsızlıktan da ceza yazarsan arkadaşa sevinirim :slight_smile:

3 Beğeni

Malazandan ne kadar da büyük bir Cadı olduğuna dair bir şiir çevirsem bile mi ? Yada şöyle birşey

@Ufuk Öyle değil.

Gökteki bütün kuşlar kitabı 2018de 28 liraymış etiket fiyatı şuan 34. 6 lira gelmiş mesela. Buda yüzde 21-22 zam gelmiş demek.

2 Beğeni

Rüşvet ve ikramlara kapım kapalı. Bilge birisinin de dediği gibi “Eğer ben yapmak istersem nedene gerek duymam çünkü mutlaka mantıklı bir neden bulabilirim.” Tabii bir sene boyunca kurbağa -benim belirlediğim- olarak gezerim diyorsan o başka. :buyucu:

1 Beğeni

İlk olarak o kitap 2018 Ocak baskısı yani 2 yıl oluyor süre olarak. Ayrıca o yayınevine göre ve kitabın fiyatına göre değişen bir olay. İthaki 2018’de göreceğin indirim %35’ti fiyatı indirimle 18,2tl, bu yıl içindeyse kendi sitelerini %40’a çektiler ve nerdeyse her ay %50 indirime girdi. Böyle bakarsak bu yıl içinde daha ucuza bile (17tl’ye) satıldı. İthaki zaten yeni yıl zammını boşver birden çok kez zam yaptı en çok zam yapanlardan, bu olaya yanlış bir örnek. Bu kadar zam yapmasına rağmen indirimli fiyat değişmemiş. Ayrıca bu kitap 12,90’a satıldı çoğu zaman sitelerde.

Ek: Kitap etiket fiyatı 34 tl ilknokta’da.

1 Beğeni

Herhalde siteyi tek kişi yönetiyor, müşteri hizmetlerine mail atmıştım çok ilginç saatlerde cevap geliyordu.

Mesele o değil. Yani etiket fiyatı değiştiği zam gelmiş demektir. Tabiki daha uyguna alabileceğin zamanlar olacak yoksa ben sandman’ilk 3 cildini amazonda yüzde 60 indirimli almıştım mesela. Mesele etiket fiyatıdır. 100 liraya aldığın ürünü, sabit yüzde otuzbeş indirimle 65e satan şirket 150 lira yaptığında 100 liraya yakın bir fiyata alırsın. Yüzde elli indirimden alışveriş yapmayı en son kidegada 2 haftada kargolanmayan ürünlerden sonra bıraktım şahsen. Yoksa dediğin doğru yıl içinde sürekli takip ederek daha ucuza alma imkanım da olur ama ben güvenmiyorum bu yayınevlerine. Bu sene içerisinde yüzde 8 kdv kaldırıldı mesela, ona rağmen zam yapıldı. Bikaç gün sonra kdvli fiyatları etiket fiyatlarına çevirdiler.

1 Beğeni

Sen etiket fiyatı üzerinden almıyorsun ki hesaplarken onu neden hesaplıyorsun. Önemli olan senin cebinden çıkan para. Etiket fiyatına 10 TL zam yapılsa o sana 10 TL olarak yansımıyor indirimle alınca. İndirim oranına göre düşünmen gerek.

100 liralık kitabı 150 yapan kim bakalım? Bu nasıl vicdansızlık :slight_smile:

Tabi zam oluyor o konu doğru ama kitap başı 5-6 tl biraz fazla zam miktarı olarak. Aldığın her kitap 50-60 TL civarındaysa doğru olur o hesap. Ama 20-30 liralık kitaplar da varsa yüzde olarak düşünmek gerek.

Ama sen bunlar bahane ben bu kadar alışveriş yaparken vicdanımı da rahatlatıyorum diyorsan bilemem :joy:

1 Beğeni

Direk mağazayı arayın maile dönüşleri haftalar bile sürebilir :slight_smile:

Belki de :sweat_smile::sweat_smile: daha siparişi vermedim vazgeçebilirim ama hayalet,fablehaven, Simyacı ve disk dünyayı kesin alıcam.

1 Beğeni

Kitapsec sitesinden aldıklarım. Üç kitabı 12.70’e aldım, kargo da beleş.:grin:

11 Beğeni

Hayırlı olsun kitaplarınız. Paketleme ve kargo süresi hakkında bilgi verebilir misiniz rica etsem. Seni halk adına ölüme mahkum ediyorum kitabını almak istiyordum ama stoğu tükenmiş olarak gözüküyor :frowning:

Ben geçen yaz Temmuz ayında bu kampanyadan faydalanmıştım. Yar yayınlarının 12-13 kitabın 2.90 -3-90 TL civarı fiyatla satılmıştı. Temin kargo süresi 2 gün sürmüş. Kitaplar bir kutu içerisinde herhangi bir koruma olmadan gelmişti ama herhangi bir hasarları yoktu.
3 Temmuz’da sipariş vermişim, 5 Temmuz’da forumda kitapları paylaşmışım.

@alper arkasimizin dediği gibi kargolama çok hızlıydı. Paketleme ise kitapyurdu ile aynı.

Ürün sayınız tamamladı yazanlar tedarik edilenler. Hazırlanıyor yazanlar ise daha tedarik edilmeyenler.

1 Beğeni

Yok ben ikna etmek için yazmadım. Senin alacağın ürünler baya tutuyor. Nerden baksan gene toplamda 70-80 TL kârın olur zamlardan önce, sen almak istediklerini al :slight_smile:

Ben senin örnek gösterdiğin kadar zam olmaz dedim. Bir de o dönem dolar birden çok artmıştı, hesaplarken bunları falan da dikkate almak lazım. Sen toplu alışveriş yapacaksın elinde imkan varken al istediklerini, her türlü yeni yıldan sonra az çok artacak :slight_smile:

İkinci öğretim olduğundan sabah kalkıp staja gidince iptal oluyor

Teşekkürler keyifli okumalar.

@alper görmemişim o zaman ki paylaşımınızı. Baya güzel bir kampanya çok beğendiğim ve merak ettiğim kitaplar var. Deneyeceğim teşekkürler.

1 Beğeni

Kitapyurdundaki 5-15 Kabalcı indirimlerinden gelenler.

Notlar:

-Genel anlamda baskı kaliteleri mükemmel. Dolar 2 TL’nin altında olduğu zamanlar neler yapılmış böyle!

-Yunan ve Latin Klasikleri serisinde olan; Lysis, Mimoslar, Valesius Seçkileri ve Catullus Bütün Şiirleri hem çeviri metni hem de orijinal metni içeriyorlar.
Örn;

.
-Georges Simenon’a ait 4 kitap şeffaf cilt ile kaplanmış. Ve bu eserleri çevirenler arasında Oktay Rıfat ve Bilge Karasu gibi önemli isimler bulunuyor.

-Maurice Blanchot - Son İnsan kitabını alırken bir kere daha düşünün. Çünkü kitap matbaa çıkışlı bir sorunla geliyor. Kitabın sayfalarının üst kısmı tam kesilememiş, tek tek ayırmanız gerekiyor(mümkünse ince uzun bir bıçak kullanın). Ayrıca kesseniz de çok pürüz kalıyor. (Tabii kitap 3 TL)

9 Beğeni

resim
Kitapkolik siparişim. Can Yayınları kitaplarının kalitesini çok beğendim.

13 Beğeni

Alışverişinizden memnun musunuz? Bu siteyi hiç kullanmadım.