Son Aldığınız ve Sipariş Listenizdeki Kitaplar

CNR Fuar Alışverişim ve İzlenimlerim :face_with_monocle:

*Tek salonlu ve oldukça vasat bir fuardı. İletişim, Yordam, Kronik ve Ötüken yoktu.
*Can %20, İthaki %25, Sel %30, Ayrıntı %10, YKY %25, İş Bankası %25, Alfa ve Everest %30 idi. Birkaç da sahaf var.
*YKY’de arkadaşım çalıştığı için biraz daha fazla indirim oldu.
*Alışverişten ziyade gezmek amaçlı gittim. O yüzden fazla bir şey almadım. Merak edenlere; Yaşar Kemal’in telif sorunu halen çözülememiş.

Fransa İnkılabının Siyasi Tarihi (3 cilt) 22₺ (%50)
Atatürk Dönemi Türkiye-Arnavutluk İlişkileri (ciltli) 8₺ (%50)
Atatürk ve Türkiye’nin Dış Politikası (ciltli) 5₺ (%50)
Uzak Doğu Tarihi 6₺ (%50)

Moby Dick 33₺ (%40)
Arapların Gözünden Haçlı Seferleri 20₺ (%40)
Orhan Pamuk 11₺ (%40)

İçimizdeki Şeytan ve Enigma (hediye)

10 Beğeni

Yordam dışında CNR’ye katılmayanlar Üsküdar kitap fuarına katılmış. İki fuar eşzamanlı olarak yapılıyor.

Evet. Orayı da gezmeyi düşünüyorum. Ama indirim oranları gerçekten düşük.

Ben de henüz gitmedim. Fuarlardan fazla kitap almıyorum, en fazla 5-6 tane alırım, gezmek için gidiyorum daha çok.

Kesinlikle. Eğer tarihe ilgi duyuyor ya da alanınız bizzat tarihle iç içe ise TTK ve AAM %50 indirimiyle fuarın cezbedici yanı olabiliyor.

1 Beğeni

Son yıllarda fuarlara yayınevlerinden ziyade sahaflar için gidiyordum. Eğer dediğiniz gibi geçen senelere kıyasla katılan sahaf sayısında da ciddi azalma varsa boşuna zaman kaybı olmasın gitmeyeyim.

TDK ve TTK’dan almak istediğim kitaplar vardı ama CNR’de sadece TTK stant açmış. O yüzden oraya gidip gitmemekte kararsızım.

Üsküdar’da stant açan Dergah Yayınları internet fiyatından satıyor kitaplarını fuarlarda, Tanpınar eksiklerimi tamamlamayı düşünüyorum.

1 Beğeni

Üsküdar’da CNR’a göre daha fazla sahaf var bildiğim kadarıyla.

Sahte gülücükle insanların tercihlerine laf atayımda beğeni toplayayım bari (!)

Cevap verdiğime dua edin. Bizde bir söz vardır. Öyle soruya böyle cevap. Çocuk klasikleri konusunda ciddiydim. Kısaltılmış olsun diyorsunuz. Kısaltılmış işte.

Bu arada da ayrı yazılır.

3 Beğeni

Off bu tartışmanın gerisi Çukur (da)(!) mı geçecek Burak bey?? Yoksa TDK’de mi? Düşündürücü… Aa bir dakika şuraya bir sahte gülücük ekleyeyim de beni tartışırken rahat ve cool sansınlar :smirk:

Sadece muhalefet cevapları beğenen tayfa uyudu mu yoksa?? Aa üzücü :cry:

Bununla ne demek istediniz anlamadım ama buradaki da ayrı yazılmaz.

Neyse. Boşuna yazıyorum.
IMG_20200208_234556

1 Beğeni

Bilgilendirme için teşekkür ederiz. Gelmediğim için üzülecek gibi olmuştum ama indirim oranlarını görünce değmezmiş dedim.

Yky indiriminiz iyiymiş yine de.

1 Beğeni

Ne zaman işim olsa forumda enteresan mesajlar dönüyor… :face_with_raised_eyebrow:

@Doranthir Eğer sahaflar için gelecekseniz ve uzaksanız boş yere kendinizi yormayın. Nadir fiyatları geçerli. 5-10 liradan kitaplar var ama 5 lira bile etmez çoğunca. Şansa belki bir-iki tane filan çıkar.

@BiblofilYouTube @theaydin TTK’nın hastasıyım. Fuarlarda %50 indirim yapıyorlar ama e-mağazasında ve fiziksel mağazalarında da %40 indirim oluyor. Hoş artık neredeyse herkesin internet indirimleri fuar indirimlerinden fazla. O yüzden fuarları çok da takip etmiyorum.

Ben özellikle takip ediyorum :laughing: ayarlıyorum ki ferah ferah yazalım. Şimdi siğilli bir kurbağa olmak çekilmez bu mevsimde :smiley:

Haklısınız aslında ama bizim gibiler için fuarın farklı bir anlamı oluyor ne bileyim. İyi hissediyorum ben. Büyük bir kitapçı gezmek gibi. Arada bir şey denk gelirse ne güzel. .

2 Beğeni

Devlet destekli olmaları çok güzel bir şey. Ciltli kitaplar bile inanılmaz uygun fiyatlara satılıyor. Yalnız şu dikkatimi çekti: yeni basım kitaplarda fiyatlar epey artmış. Tabii yine yarı fiyata düşünce alınmayacak gibi değil. Ben bu yüzden fuarlara ya çalışmaya gidiyorum (İş Bankası’nda) ya da TTK ve AAM’den alışveriş yapmaya gidiyorum.

2 Beğeni

Yani ben kitap fiyatlarının artmasının sebebi yayınevlerinin açgözlülüğü değil, somut realitedir (kur ve kâğıt krizi yüzünden maliyet artışı) dediğimde yemediğim laf kalmamıştı ama devlet destekli TTK bile fiyatları artırıyorsa… :man_shrugging: Neyse ben sustum :shushing_face:

8 Beğeni

Ben de size katılıyorum. Ek olarak Avrupa’da da kitapların pahalı olduğunu düşünüyorum. Hele de alım gücü düşük Doğu Avrupa ülkelerinde. Ajandalar 40-50 Euro ortalama Almanya’da. Genelde ciltli kitapların basıldığını görüyorum. Belki de dünya realitesi olabilir bu durum. Çok şanssız bir dönemde yaşıyoruz bence :frowning: