Son Aldığınız ve Sipariş Listenizdeki Kitaplar

Ben de sizlerden görüp heves ettim. Koleksiyoner (kitap için böyle demek bir garip geldi) seviyesine gelebilir miyim bilmiyorum ama bakalım. Teşekkürler bilgiler için :innocent:

Kitap için söylemiyorum aslında zira bu forumda bile benden çok daha geniş kitaplığı olan üyelerimiz var. Kitaplığımı mütevazi görüyorum.

1 Beğeni

24 saat geçmeden Amazon. :heart_eyes:

30 Beğeni

Önemli olan kitaptan aldığınız zevk ve kendinize katacağınız nitelikler olduğu için ve ayrıca üslubun orijinale yakın olması gerektiği için ben direkt çevirmene bakıyorum. İş Bankası çevirileri üstünkörü olmaz da, aynı kitapta daha çok güvendiğim çevirmenin çevirisine yöneliyorum. He öyle kitaplar var ki, her yayınevindeki çevirmen ayrı bir üstad. O zaman kolay gelsin derim :grinning:

Klasiklerde İş Kültür’ü tek geçerim diyen çok olduğu için hiç bakmadım açıkçası başka yayın evine. Çevirmenler hakkında hiç bilgim yok neredeyse. Kafam da (daha fazla) karışsın istemiyorum, o yüzden İş Kültür toplamaya başladım. Gerçi araya bilim kurgu kitapları girdi ama olsun, daha zamanım çok :slight_smile:

2 Beğeni

Türk Tarih Kurumu’ndan satın aldığım kitaplar:

22 Beğeni

Bu konularda bilgi içerikli bir kitap istiyordum ve şans içeri bunu bulup içeriğine (kitapyurdundan bakabilir ilgilenenler) baktığımda tam aradığım türde olduğunu gördüm. Ne yazık ki baskısı bitmiş. Nadirkitap’ta genelde 50 küsüre satılıyordu. 150 gibi uçuk fiyatlar da gördüm. Biraz araştırınca 35’e bulup alabildim. Nadirkitap’tan ilk alışverişim oldu. Kondisyonu için iyi (4 yıldız) diyordu ama o kadar da iyi gelmedi… Büyük ihtimalle çay dökülmüş üstüne. İkinci el olduğu için böyle problemler yaşamak normal tabii. Forumda sarılık için zımpara kullanabilirsiniz diye öneride bulunan olmuştu. Lekeyi geçirmek için denedim ben de ve bariz bir fark oldu.

14 Beğeni

Nihayet efsanevi dünyanın kapısını ben de aralayabileceğim. İçerden sızan ışıklar ve sesler o kadar heyecan verici ki pişman olmayacağıma inanıyorum. Forumda okuduğum önerilerden yola çıkarak, serileri ayrı ayrı değil yazılma sırasına göre okuyorum.

21 Beğeni

Çok güzel kitaplar almışsınız hocam, keyifli okumalar. Ahmet Taşağıl’ın Göktürkler kitabını ne zamandır ben de almayı düşünüyorum. Kapak fotoğrafını ekleyebilir misiniz?

Çok teşekkürler. Buyurun, kitabın kapağı ve içindekiler bölümü:

3 Beğeni

PKD serisi yavaş yavaş tamamlanıyor. Türk Canavarları resimli falan merak edip aldım :sweat_smile:

Bunlar da gelirse bi ara sevinecem ama…

15 Beğeni

Uzun zamandır bizzat sitesinden alışveriş yapmayı düşünüyorum,sizce paketlemeleri kargolamaları nasıl?

18 günde teslim edebildiler. Kargo şirketleriyle anlaşmaları bitmiş, bu şekilde açıkladılar. Karton kutunun içine direkt kitapları koymuşlar, bir tane kitap fazlasıyla hasar almıştı, diğerleri sağlam geldi. Benim yaşadığım kargo sürecini yaşayacağınızı düşünmüyorum çünkü siparişi verdikten birkaç gün sonra kargoya teslim edilmişti, dediğim gibi anlaşmalarının bitiş zamanına denk geldim sanırım. Paketleme konusunda ekstra bir tedbir alınmamış ama cilt ve kapakları gerçekten muazzam. İsteseniz de bükülmez diyebilirim. Bence sırf kitapların içerik zenginliği ve cilt kalitesi için şans verilebilir. Umarım yardımcı olabilmişimdir.

1 Beğeni

Teşekkür ederim bilgi için,TTK ciltli baskıları muazzam içeriklerine diyecek sözüm yok zaten harikalar.Ama süre gerçekten uzunmuş.Keşke baloncuk vs koysalarmış kutuya,daha iyi olurmuş :no_mouth:

Her şey Alfa’nın esrarengiz 1984.4 kitabıyla başlamıştı halbuki. Sadece o kitabı alacak ve sakince siteden çıkacaktım… Olmadı :cry:
resim

14 Beğeni

Sepetinizde duracağına kütüphanenizde dursun efenim. İyi okumalar. :slight_smile:

4 Beğeni

Hepsiburada’dan kampanya ile aldığım kitaplar az önce geldi.Shangai Sevil toplam 1700 küsür sayfa ve 9 cilt.Sadece 43 tlye mal olmaları baskıların ve içeriğin güzel olması oldukça sevindirdi.

Guy Delisle kitapları ise birbirlerinden yarım santim uzun ve geniş anlam veremedim bu duruma,keşke eşit ölçülerde olsalardı…

Ayrıca kitaplar tam aldığım kitapların boyuna mükemmel uyan güzel minik bir koliyle geldi.Hiçbir ezilme,çizik vs yok.Artık poşete koyup göndermeyi bıraktılarsa gerçekten harika olur

22 Beğeni

Keyifli okumalar. Muhtemelen klavyenin azizliğiyle oluşan sevil ismi de gülümsememi sağladı. Hoş olmuş Shangai Sevil.

4 Beğeni

Shangai Sevil’e selamlar.

3 Beğeni

Sol taraf N11-Pegasus, sağ taraf BKM. BKM den bir sipariş daha geçtim bakalım o ne zamana gelir. Can Yayınları %40 + %10 olunca dayanamadım. Ne güzel 2,5 ay hiç kitap almamış kendimi tutmuştum. :upside_down_face:

27 Beğeni