Sosyal Medya Platformlarında İlgi Çeken Yorumlar

Muadillerini kullanmaya devam. :joy:

1 Beğeni

Sadece bende çalışmıyor sanıyordum. :sweat_smile: @SJack var mı başka tavsiyen

1 Beğeni
8 Beğeni

Telefondaki işlemlerimin çoğunu tarayıcı üzerinden yaptığım ve çok uzun süre uygulama sisteminden uzak durduğum için çıkaramadım. Bahsettiğiniz uygulama ne?

Youtube vanced. Sitesi uçurulmuştu zaten. Uzun zamandır güncelleme almıyordu o yüzden. Bazı özellikleri de kullanılamıyordu. Paylaşım yaptığım gün uygulamanın (güncel sürümünün) tabutuna son çivi çakıldı.

Fazıl Say’ın 100. Yıl Marşı videosunun altına gelen yorum

4 Beğeni
4 Beğeni

Türkiye kağıt üretmiyor. Telif - Kağıt - matbaa hep dolarla.

https://twitter.com/korkitap/status/1652964436842364930?s=20

6 Beğeni
5 Beğeni
1 Beğeni

Seka olayını birde çalışan işçilerden dinleseler. Çok çok trajikomik hikayeler var. Belli bir dönem resme - devletin malı deniz, yemeyen keriz. - mottosu gütmüşler.

Benzer şeyler birçok devlet fabrikası için geçerliydi maalesef. Alpullu Şeker Fabrikası kapatılırken çok şeyler söylendi mesela ama son dönemlerinde fabrika yılın sadece bir ayında çalışıyordu. Kalan on bir ayda sadece bekçi vardı fabrikada.

1 Beğeni

4 Beğeni

:slight_smile:

5 Beğeni

Ne diyorsunuz, sahiden öyle mi?

14 Beğeni

Çok satan listelerinden düşmedikleri için bir heves alınıp yarım bırakılmaları ihtimali yüksek bence. Gurur ve önyargı çok satıyor mu emin olamadım gerçi.

4 Beğeni

1984’de hemfikirim. :joy:

Tutunamayanlar’ı okumadım onun hakkında bir şey diyemem ama diğer 4 kitabı sorunsuz okumuştum. Özellikle YY benim favorimdir. Ne kusursuz bir anlatımdı o öyle. Gurur ve Önyargı’yı tavsiye üzerine ne anlattığına bakmadan alıp okumuştum. Aşk romanı okumam normalde ama bu kitabı okurken nedense aşk romanı olduğunu anladığım halde devam edip bitirdim. Beni çeken şey yine kitabın naif diliydi.

Kitapların yarım bırakılma sebebi tür olarak aksiyon, macera, bk, korku, gizem gibi türlerde sınıflandırılamamaları olabilir.

2 Beğeni

Bunlar yarım bırakılıyorsa asıl zor olan metinlere neler yapılmazdı ki. :blush: Biraz popülerlikleriyle alakalı gibi durum; çok okunan, çok alınan kitaplar aynı şekilde çok yarım bırakılıyordur. Yoksa düzenli okurlar açısından, doğru zamanda okunursa zor kitaplar olduklarını düşünmüyorum (belki Tutunamayanlar bir nebze daha zor olabilir aralarında).

3 Beğeni

Gayet olası bir liste. Zweigler 2 misli uzun olsalardı onlarda yarım kalabilirlerdi. :joy:

1 Beğeni