Stephen King Kitapları

İnkılap kitabevi 3 kitabın kapaklarını yenilemiş çok hoşuma gitti umarım diğerlerinin de kapakları yenilenir.

14 Beğeni

8 Beğeni

Ön Satışta 116 tl

3 Beğeni

Kapaklar gerçekten çok güzel olmuş ama Rüyalar ve Karabasanlar inatla üç cilt halinde yayınlanmaya devam ediyor. Kitaplığımda olmayan ve uzun zamandır okumadığım Yüzyılın Fırtınası ve Dolores Claiborne’u satın alırım bu kapaklarla. Diğerini almam.

2 Beğeni

Galiba -yazılanlar doğruysa - Altın kitaplar 2023’de şu antolojiyi yayınlayacakmış.

shining_in_the_dark

http://www.shininginthedarkanthology.com/

12 yazardan 13 öykü varmış.

**Table of Contents:**

"Celebrating 20 Years of Lilja's Library (An Introduction) by Hans-Åke Lilja
"The Blue Air Compressor" by Stephen King
"The Net" by Jack Ketchum and P. D. Cacek
"The Novel of the Holocaust" by Stewart O'Nan
"Aeliana" by Bev Vincent
"Pidgin and Theresa" by Clive Barker
"An End To All Things " by Brian Keene
"Cemetery Dance" by Richard Chizmar
"Drawn to the Flame" by Kevin Quigley
"The Companion" by Ramsey Campbell
"A Tell Tale Heart" by Edgar Allan Poe
"A Mother's Love" by Brian James Freeman
"The Keeper's Companion" by John Ajvide Lindqvist
"Celebrating 20 Years of Lilja's Library (An Afterword)" by Hans-Åke Lilja

Ayrıca King’in Eylül 2022’de çıkan “Fairy Tale” - “Peri Masalı” kitabını yayınlayacaklarmış.

12 Beğeni

Daha önce yaptığım listeyi farkında olmadan silmişim.

Seri ve bağımsız kitapları görebileceğiniz şekilde kitapları tablo haline getirdim.

Güncel liste:

14 Beğeni

Araştırdığıma göre Stephen King’in Kara Kule serisi 8 kitaptan oluşmuyormuş. Bazı sitelere baktım fakat birbirinden farklılar. Genişletilmiş olarak Kara Kule evreninin okuma sırası hakkında bilgi verir misiniz?

1 Beğeni

Mahşer
Ejderhanın Gözleri
Tılsım
Silahşor
Üçün Çekilişi
Çorak Topraklar
Büyücü ve Cam Küre
Korku Ağı
Anahtar Deliğinden Esen Rüzgar
Callanın Kurtları
Susannah’ın Şarkısı
Maça Kızı
Kara Ev
Uykusuzluk
Kule

5 Beğeni

https://www.amazon.com.tr/22-Stephen-King/dp/9752115047/ref=sr_1_1?keywords=22+11+63&qid=1674503865&sprefix=22+11+%2Cspecialty-aps%2C478&sr=8-1

1 Beğeni

Linki de bırakayım.

Edit: Link bu değil şimdi baktım da. Başka bir link vardı yukarıdaki listenin paylaşıldığı ama bulamadım.

4 Beğeni

Kara Kuleye başlamadan önce okumanızın fayda sağlayacağı kitaplar var fakat kara kuleyi okurken araya bu kitapları almanızı önermiyorum. Serinin bütünlüğünü bozabilir. Aşağıda paylaşılan liste haricinde Karanlık Öyküler isimli kitapta yer alan bir öyküde de kara kule bağlantısı mevcut.

https://www.instagram.com/p/CrfgiDGN0gp/?igshid=MDJmNzVkMjY=

Altın kitaplar yeni kitabın ismi için oylama yapıyor.

5 Beğeni

Hatırlayan var mı?

Overlook otelinden Billy Summers da mı söz ediyordu.

Kitabın karakteri yüksek bir yerlere çıkıyordu, uzaktan bir otelin kalıntılarını görüyordu… vs. vs.

Billy Summers veya başka… Hangi kitabında olduğunu anımsayan var mı?

5 Beğeni

Evet hatırladığınız kitap Billy Summers.

1 Beğeni

Overlook Otel,Stephen King’in “The Shining” Türkçesiyle “Medyum” kitabının geçtiği mekandır efendimm. Jack’in ailesinin kışın… ehem.

2 Beğeni

Evet.

Medyum kitabını yeniden okumayı yeni bitirdim. Hatta Danny ile yolculuğa Doktor Uyku ile devam edeceğim.

Yukarıda yazdığım sahneyi , otele yapılan göndermeyi hangi kitabında okuduğumu net hatırlayamamıştım, onu sordum.

3 Beğeni

Göndermeden bahsediliyormuş,tamamdır farketmemişim. :slight_smile:

1 Beğeni

Yıllar geçse de Altın Kitapların kafasına göre kitabın ismini değiştirme sevdası değişmemiş.

4 Beğeni

Kitabı Türkçe’ye çevirseler sanırım Parıltı diyeceklerdi, o yüzden daha gizemli yapmak için Medyum koymuşlar bence :smile:

Madem uyduracaklardı nasıl oluyor da Otel koymazlar.

1 Beğeni