Steven Erikson

Süper haber, benim için tam bir şok.

Ben orijinalini alacaktım zaten, İngilizcesinden ucuz olduğu sürece her halükarda alırım. :slight_smile:

1 Beğeni

Hazır Rejoice kitabı Türkçe’ye yeni çevrilmişken belki dinlemek isteyenler olur.

1 Beğeni

Kitap çıkalı çok oldu aslında ama ayrıntı’nın kendi sitesi dışında satışa yeni açıldı.

https://kidega.com/kitap/yakinlasmalar-408695/detay

Etiket Fiyatı: 60 TL - 496 Sayfa - Çevirmen: Efe Pötöy

Yakınlaşmalar, “Eğer insanın insana (ve doğaya) ettikleri bir son bulsaydı ne olurdu?” sorusunun peşinden kışkırtıcı, muzip ve ufuk açan bir tarzda ilerliyor. Yazar, günümüz toplumundan tanıdık simaların; devlet başkanlarının, medya patronlarının, endüstri liderlerinin göklerden gelen müdahale ile ellerindeki iktidarı kaybetmeleri karşısında bocalayışlarını mizahi bir dille resmediyor. Gezegenin her bir ucundan sıradan vatandaşlarsa ellerine geçen bu yeni özgürlükle ne yapacaklarını tartışıyorlar. Acaba insanlık eski bayağı hallerine dönüp kendini yok mu edecek, yoksa el ele verip evreni mi keşfedecek? Seçim bizim…

1 Beğeni

:slight_smile:

Bahsedilen isimler galiba şunlar:

Sawyer - Robert J. Sawyer - Flashforward yazarı
Spider Robinson - çevrilmiş kitabını bulamadım.
Watts - Peter Watss - Gürer yayınları Kör Bakış ismi ile bir kitabını çevirmiş.
Gibson - William Gibson - Sprawl Üçlemesi
Samanta August - kurgusal karakter
Atwood - Margaret Atwood
Ronald Carpenter - kurgusal karakter

Malazan okuyan arkadaşlar benzer mizahi dil Malazan’da var mı?

2 Beğeni

Çok komik ve eğlenceli yerler vardı. Bazen kahkaha attığımı hatırlıyorum. Bu hangi kitap?

2 Beğeni

Ayrıntı yayınlarından çıkan “Yakınlaşmalar” kitabı.

1 Beğeni

Hahah, hocam bu nedir ki? :roll_eyes:

1 Beğeni

@nefarrias_bredd hocam yazmış gerçi ama ben de ekleyeyim. Malazan genelde karanlık bir atmosferde geçse de mizah unsuru gayet fazla ve onun da dediği gibi “bu nedir ki?” seviyesinde. Özellikle bazı karakterleri okurken kahkaha atmışlığım var.

Bu arada Malazan sonrasına ait üçlemesi olan Witness’ın ilk kitabı olan God is Not Willing 1 Temmuz’da çıkıyor.

4 Beğeni

This. İnsan içinde kendimi az rezil etmedim :roll_eyes:. Böyle ingiliz mizahıyla karışık biraz absürd biraz ince biraz kendine has değişik bi tarzı var kralın. Mizahına hastayız.

Bauchelain & Korbal Broch kitapları nerdeyse tamamen mizah odaklı kitaplar hocam, Erikson reyizin mizah anlayışını beğendiyseniz ve bir sebepten Malazan’a girişmek istemezseniz önerebilirim.

Listemdeler aslında hocam ama önce ICE’tan Ascendancy üçlemesini okumak istiyorum. Araya da çok başka kitaplar giriyor. Bir de bu iki elemana çok kanım kaynamamıştı. Yine de Erikson yemek tarifi yazsa alır okurum, bu elemanları da okuyacağım yakın gelecekte.

2 Beğeni

Bir arkadaşım The God is Not Willing’i okuyup yorumlamış.

https://fanfiaddict.com/2021/07/01/review-the-god-is-not-willing-witness-1-by-by-steven-erikson/

2 Beğeni

Kharkanas 3. kitaba başlamış Erikson.

4 Beğeni

Yeni Sub Press edisyonları geliyor ama bu kurlar ile biz anca salyamız akarak bakarız sanırım.

2 Beğeni

İthaki de değişik bir şeyler hazırlıyordur belki… Umut fakirin ekmeği. :slight_smile: :slight_smile:

Biz artık “İthaki bassın da, papirüs kağıdı da olur” modundayız ama sürprizlere hayır demeyiz. Mesela fuara Erikson gelirse çok leziz olur bence. :slight_smile:

4 Beğeni

Benim minik çocuk kalbim böyle şeyleri kaldıramaz. :frowning:

2 Beğeni

6 Beğeni

Bana öyle demedi. :slight_smile:

Adam dünden razı. Top İthaki’de artık. :slight_smile:

14 Beğeni

Dünkü “ayıp olmasın diye” temalı muhabbetimizi hatırlıyor musun? :slightly_smiling_face:

Şaka bir yana çok iyiymiş. Nasıl edindin imzayı?

1 Beğeni

:joy:

1 yıl kadar uğraştım. En zoru da hanımı ikna etme kısmı oldu, malum, kur farkı. :slight_smile:

4 Beğeni